30 апр, 2011
Фудбалери Интера победили су Ћезену са 2:1 у 35. колу Серије А, чиме су одложили промоцију Милана у новог шампиона Италије.
Тријумф још званичном шампиону Италије донео је Ђампаоло Пацини у надокнади времена, чиме је преокренуо резултат, пошто је домаћи тим повео голом Игора Будана.
У случају да Интер није забележио победу, Милан би евентуалном сутрашњом победом [...]
30 апр, 2011
Водећа два тима најелитнијег шпанског такмичења поражени су у 34. колу. Барселона је у гостима изгубила од Сосиједада са 2:1. Тијаго Алкантара је добро отворио утакмицу за Каталонце. Погодио је у 29. минуту на асистенцију Ћавија и довео свој тим у вођство. У другом полувремену као да је опала концентрација Гвардиолиним пуленима. Прво је Ирфан [...]
30 апр, 2011
Фудбалери Војводине победили су као домаћин у Новом Саду екипу Рада са 2:0 у утакмици 25. кола првенства Србије и изједначили се на другој позицији са Црвеном звездом, која ће на свом терену играти против Хајдука из Куле.
Голове за Војводину постигли су Мирослав Стевановић у 60. и Јао Антви у 90. минуту.
Новосађани пет кола пре [...]
30 апр, 2011
Репрезентативац Србије у бициклизму Иван Стевић победио је на 148 километара дугој трци „Куп градоначелника“ која је вожена у Москви.
Стевић је у главном граду Русије осим првог места освојио и 40 олимпијских бодова.
У финишу трке, у спринту групе од седам возача, Стевић је био бржи од члана руског професионалног тима “Итер” Каћуша Ксјакова.
На трци је [...]
30 апр, 2011
Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су у 32. колу немачке Бундес лиге Нирнберг са 2:0 (2:0) и обезбедили седму шампионску титулу, прву после девет година.
Дортмунд два кола пре краја има недостижних осам бодова предности у односу на Бајер из Леверкузена, који је изгубио у Келну, такође 2:0 (0:0).
Голове за Дортмунд су постигли Бариос у 32. [...]
30 апр, 2011
Тренер Партизана Александар Станојевић после победе његовог тима над Јагодином 2:0 изјавио је да је “утакмица била важна и тешка”.
– Победа нам много значи. Добро смо ушли у утакмицу, постигли голове после одређених шанси. И домаћин је играо добро, изузетно отворено, могли су да изједначе – рекао је Станојевић.
Он је додао да је утакмица била [...]
30 апр, 2011
Фудбалери Партизана победили су као гости екипу Јагодине са 2:0. Голове за Партизан постигли су Младен Крстајић у 8. и Принс Тејго у 73. минуту.
Црно-бели су рано стигли до предности, након корнера који је извео Стефан Бабовић и прецизног ударца главом капитена Крстајић.
После водећег гола Партизан је имао неколико прилика да дуплира предност, али су [...]
30 апр, 2011
Челси је до тријумфа дошао после преокрета, али и уз дозу среће и сада има три бода мање од водећег Манчестер јунајтеда, који сутра игра против Арсенала.
Сандро је довео Тотенхем у вођство сјајним голом, после шута са више од 20 метара. Челси је изједначио захваљујући грешци голмана “певаца” Еуреља Гомеша.
Френк Лампард је силовито шутирао са [...]
30 апр, 2011
Технички директор Фудбалске федерације Француске, Франсоа Блакуар, суспендован је због наводног предлога о увођењу расне квоте у омладинским селекцијама са циљем да се смањи број тамнопутих и арапских фудбалера у национлом тиму, преноси Ројтерс.
– Министарка спорта Шантал Жуано и председник Фудбалског савеза Фернан Духаси одлучили су да суспендују директора Блакуара до завршетка истраге коју ће [...]
30 апр, 2011
Женска кадетска одбојкашка репрезентација Србије на старту 19. шампионата Европе савладала је Шпанију са 3:0, по сетовима 25:19, 25:16 и 25:10.
Нашим девојкама које предводи селектор Маријана Боричић за убедљиву победу било је потребно свега 70 минута.
У другом колу Б групе Србија ће играти против Чешке.