Работнички – Црвена звезда Београд 75:88 (18:23, 19:21, 20:25, 18:19)
РАБОТНИЧКИ: Васиљевић 15, Хаџибулић 10, Павловић 6, Јелесијевић 8, Петровски 10, Зујевић 6, Рол 15, Стојанов 4.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕОГРАД: Суботић 16, Васић 10, Томас 10, Милутиновић 10, Лазић 11, Николић 6, Човић 2, Цветковић 2, Илић 2, Марковић 4, Лешић 5.
Лоше је почела (инцидентом на трибинама) и лоше се завршила (повредом Николе Васића). Али, била је то лепа кошаркашка представа. Работнички је прославио 65. рођендан, а најважнији гост на „журци“ била је Црвена звезда Београд.
И, црвено–бели слављенику нису дали никакав попуст. Напротив. У препуној дворани у Скопљу, изабраници Светислава Пешића све време су вукли конце игре, ниједног тренутка нису дозволили најпопуларнијем македонском клубу да се разигра.
После почетног опипавања пулса, Звезда је прва ухватила ритам. Нешто даље отишла је већ у осмом минуту, када је на семафору стајало 12:21. Превагу на страну црвено-белих донела је изузетно агресивна одбрана захваљујући којој су из руку ривала украли много лопти, а оне су потом, после брзих контранапада завршавале у кошу Работничког.
Домаћин се борио колико је могао, био изузетно мотивисан, али како је време одмицало на видело су испливавале све његове слабости, а Звездин квалитет долазио до изражаја. И тако, све до победе нашег тима.
Пешић је често ротирао, а минуте на паркету најбоље је искористио Бојан Суботић. И Андреја Милутиновић је препуним трибинама показао нешто из свог „репертоара“, Бранко Лазић је изгарао у одбрани, али је сада био и прецизан у нападу.
Све у свему, била је ово одлична прилика да звездаши остану у такмичарском ритму, пошто им је протеклог викенда отказана утакмица АБА лиге против Цедевите, а следеће суботе их очекује дерби са Радничким у Крагујевцу. И све би било сјајно да се у самом финишу меча Никола Васић није повредио.
ВАСИЋ СЛОМИО РУКУ?
Сви у дворани „Сити парк“ синоћ су уживали. Не и Никола Васић. Њега после овог меча очекује пауза. Колика? То ће накнадне анализе показати.
Наиме, искусни шутер је на само 13 секунди пре краја приликом закуцавања повредио руку. Из Македоније стижу вести да је у питању прелом, али званичне потврде тога синоћ није било. Треба сачекати додатне тестове да би тежина повреде била јасна.
ТУЧА НАВИЈАЧА ОДЛОЖИЛА ПОЧЕТАК
Меч у Скопљу био је својеврстан кошаркашки спектакл. Утисак није покварио ни инцидент који се десио пре почетка утакмице.
Како прености македонски портал ekipa.mk на петнаестак минута пре почетног подбацивања, дошло је до туче навијача Работничког и Црвене звезде, која је потом прерасла у сукоб са специјалним снагама полиције.
А, све се то десило док су редари са терена уклањали, рођендански декор – папирне траке и конфете које су се са трибина убачене на паркет.































Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
7
19
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
40
51
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
23
33
hahahahaha Ko tebe dete tako nasamari…hahahaha Dete drago 4 evropska trofeja od toga 1 prvaci evrope,finala,polufinala,četvrtfinala,titule ne možemo ni da prebrojimo…Sve to u bivšoj zemlji…Pitaj nekog van Srbije ko je ko u košarci…hahahahahahaha Tvoja zvezdica kao i sada u bivšoj zemlji je bila tim za šprdnju…hahahaha To jada od trofeja što ste uzeli je bilo posle 2 Sv.rata…Beton,posleratna neimaština…Ko ozbiljan to računa u košarku??? Briši nos i pričaj o ženskom fudbalu,tu ste jači…hihihihihhi
Вољен. Оцените коментар:
20
10
Потукли су се њихови навијачи међусобно,нису са Звездиним !
Вољен. Оцените коментар:
55
16
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
28
35
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
35
42
Zvezda, pa velika?! Hahahahaha
Вољен. Оцените коментар:
37
15
buraz mi smo zato vas rasturili to je merilo…
Вољен. Оцените коментар:
19
13
Jasno se vidi da je Zvezda najveći klub na Balkanu i šire! Svako želi sa nama da igra, divi se velikanu kakav je Crvena Zvezda. Svuda su samo Zvezdu pozivali na proslave i jubileje. Zvezda je da podsetim, odigravala i humanitarne utakmice za pomoć Kraljevu kada je bio zemljotres.
Umesto Zlatoroga, koji nema ni navijača ni tima, za narednu sezonu dodeliti vajld kartu kk Rabotničkom. Imaju sve, počev od sasvim dobre dvorane, uprave, sjajnih navijača. Pakleno se navija i voli klub.
Топ дебата. Шта Ви мислите?
34
35
gospodin vladan kaze da je to zvezda iz zeleznika, gospodin vladan se mozda oklizne na bananu..
Вољен. Оцените коментар:
24
12
hahahahahahahhahahahahaha Svako želi sa vama? hahahahah Pre,da niko drugi neće,jer ima pametnijih stvari…Velikan među drugoligašima+evropu samo gleda na tv-u…hahahahaaha Spominješ neki Lukoil..Trči i nađi neku knjigu istorije,najbolje onu posle 2.Sv.rata…Možda nađeš negde da ste nas pobedili…hahahaa
Вољен. Оцените коментар:
25
16
hahaha fmp najveci klub na Balkanu??? hahahha koji si ti car covece, nasmejao si me do suza!!!!
Nije lako biti ganci majke mi cime vas drogiraju te vase vodje?
Decko Balkan obuhvata i Grcku ako nisi znao a da ne govorim sto u kosiluku imas Evropskog prvaka!
Вољен. Оцените коментар:
26
16
Pa kako da zovu nas kad nemamo vremena, sreda subota a onda NBA kako brate jedan mali Partizan da parira evropskom FMP posteno
Вољен. Оцените коментар:
18
11
zosto lazete!kako ne vi e sram da go perete mozokot na narodot.na portalot ekipa.mk jasno pisuva deka se sudrila navivacite na Rabotnicki (se misli na megju sebe) a posle i istite so specijalnata policija.nikade ne e navedeno deka imalo incident megju dvete navivacki grupi.sramota
Вољен. Оцените коментар:
53
4
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
5
37
Naucniku covek je makedonac i naravno da se gadi sta pisu novinari,kakvA tuca izmedju Delija i njihovih navijaca,potukli se medjusobno makedonci.
Вољен. Оцените коментар:
22
5
e anonimni ako je on makedonec ja sum bugarin
Топ дебата. Шта Ви мислите?
6
4
Pricaj Vlado srpski jer te mnogi ne razumeju ako vec hoces da komentarises s nama.
Топ дебата. Шта Ви мислите?
6
5
Bravo momci! Vidi se veličina Crvene Zvezde, od momenta kada su nas pozvali da im uveličamo jubilej, pa do same utakmice. Veoma mi je drago, što je Zvezda meču pristupila izuzetno ozbiljno, i na taj način potvrdila i veličinu kluba i snagu. Žao mi je zbog vasića, mišljenja sam da je preterano da pauzira mesec dana zbog isčašenja.
Urednici ovih redova gore, zaboravili su da dopišu našeg Petra Popovića koji je imao dobar učinak u meču.
Takođe, moram da ktitikujem urednike iz “Sportskog Žurnala” jer previše kasno objavljuju informaciju! U inostranstvu, odmah posle meča mora na sajtove da osvane bar rezultat, pa kasnije može opširno. Budite ekspeditivniji.
Топ дебата. Шта Ви мислите?
26
27
Koja snaga,koji bakraci?To se zove prosjek,druze moj.Ostala samo prazna FMP limenka.
Топ дебата. Шта Ви мислите?
30
30
Ne kmeci…
Топ дебата. Шта Ви мислите?
9
9
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
9
18
pa nema vece sramote i Bozje kazne nego biti zvezdas i ziveti kao takav!!!
Топ дебата. Шта Ви мислите?
25
22
Otkud FMP-u tako vatreni navijaci.Mazohiosti se organizuju, a???
Топ дебата. Шта Ви мислите?
31
33
Ne nego se organizuje svih 107 navijaca Partizana da smene Djuru…
Топ дебата. Шта Ви мислите?
33
30
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
25
29
ovo na slici su navijaci rabotnickog. bile su neke carke i vredjanja. navijaci iz kumanova su nosili srpske zastave i klicali srbiji. to je nekima smetalo i doslo je do vredjanja. ja stvarno ne znam sta je tu u pitanju. kompleksi crnogoraca, hrvata, makedonaca, bosanaca. i opet smo najbolji u kosarci, rukometu, vaterpolu, tenisu, odbojci, plivanju…
Вољен. Оцените коментар:
35
3
Bolje da ti je naslov Zvezda Maceha,ako znas sta je to.Lijepo je zivjeti u oblacima i sanjati o svojoj velicini,samo pazi da se ne probudis.Cuj Zvezda velicina,covjek rece i osta ziv.
Топ дебата. Шта Ви мислите?
18
20
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
6
9
Za tebe je čavka pojam inteligencije…Zvezda košarkaški velikan? hahahahahahahahahahahahahahahahah Bauštelci…Ono jada od titula od pre 60 godina osvojili na betonu a evropski trofej im je kup miki mausa…hahahahahahahahahahahah
Вољен. Оцените коментар:
13
4
Скривено због низак рејтинг коментара. Погледај.
Лоше рангиран. Оцените коментар:
4
9
A što se vi prepirete sa ovom decom kojima je umesto lopte tastatura sve. Oni i ne znaju šta je sport da nemaju igrice sa sportom ne bi imali ništa. Nisu oni odmakli od nepismenih jer su i jedni i drugi limitirani a postoje institucije koje intenzivno leče zavisnike. Zavisnici ovakvog formata ne zaostaju za onima sa drogom ili alkoholom. Deco moja izadjite malo na vazduh pogledajte kako je Srbijica lepa ovih snežnih dana. Ostavite se gluposti prepiranja po sajtovima koga to još interesuje i skinite kapu sportistima Srbije koji su najbolji na svetu. Ajte svi na terene jer mi Srbi to najbolje na svetu radimo.
Вољен. Оцените коментар:
4
0