Бускец: Заслужено смо победили

0

Капитен фудбалске репрезентације Шпаније Серхио Бускец оценио је да је његова екипа вечерас заслужено победила Хрватску у осмини финала Европског првенства.

Шпанија се пласирала у четвртфинале пошто је после продужетака у Копенхагену победила Хрватску са 5:3.

Хрватска је повела у 20. минуту аутоголом Педра, а изједначио је Пабло Сарабија у 38. минуту. Шпанија је повела голом Сесара Аспиликуете у 57. минуту, а трећи гол постигао је Феран Торес у 77.

Хрватска је смањила заостатак голом који је постигао Мислав Оршић у 85. минуту, а изједначила је у другом минуту надокнаде времена голом Марија Пашалића и изборила продужетке.

Шпанија је повела у 100. минуту поготком Алвара Морате, а победу је обезбедио Микел Ојарсабал голом у 103. минуту.

"Задовољни смо победом, била је ово тешка утакмица, али заслужено смо победили. Могли смо и раније да осигурамо победу. Хрватска је после 1:3 променила систем игре и заиграла нападачки. Нажалост, примили смо два гола и утакмица је отишла у продужетак", рекао је Бускец, пренела је Хина.

"Била је ово физички захтевна утакмица, али сада имамо неколико дана за опоравак. У продужетку смо показали карактер и били смо бољи, али било је тренутака када је и хрватска репрезентација играла добро", додао је Бускец, који је проглашен за играча утакмице.

Он је прокоментарисао и потез свог голмана Унаја Симона, који је примио аутогол са 40 метара.

"Није имао среће, али имамо поверења у њега. У наставку утакмице је показао колико је добар", навео је капитен Барселоне.

Шпанија ће у четвртфиналу, у петак 2. јула у Санкт Петербургу, играти против победника вечерашњег меча између Француске и Швајцарске.