EP: Engleska razbila Ukrajinu i plasirala se u polufinale

0

Dva gola dao je Hari Kejn, dok su po jedan postigli Hari Megvajeri i Džordan Henderson

Fudbaleri Engleske plasirali su se večeras u polufinale Evropskog prvenstva, nakon što su u Rimu pobedili Ukrajinu sa 4:0.

Engleska je povela već u četvrtom minutu golom Harija Kejna. Sterling je poslao pas U šesnaesterac ka Kejnu, koji je rutinski poslo loptu u levi ugao gola Ukrajine.

Englezi su duplirali vođstvo golom Harija Megvajera u 46. minutu. Luk Šo je centrirao sa leve strane, Megvajer je nadskočio Matvijenka i poslao loptu u levi ugao Buščanovog gola.

Treći gol na meču Kejn je postigao u 50. minutu posle odlične timske akcije. Sterling je petom proigrao Šoa koji je precizno centrirao a Kejn glavom postigao svoj drugi gol.

Enleska je u 63. minutu postigla još jedan gol glavom, ovoga puta strelac je bio Džordan Henderson nakon što je Mejson Maunt uputio centaršut iz kornera.

Engleska će u polufinalu 7. jula u Londonu igrati protiv Danske.