Италија после пенала савладала Шпанију за пласман у финале Европског првенства

1

Фудбалска репрезентација Италије пласирала се у финале Европског првенства пошто је вечерас у Лондону савладала Шпанију након бољег извођења једанаестераца са 4:2, док је после регуларног дела и продужетака било 1:1.

Италија је повела голом Федерика Кјезе у 60. минуту, а двадесет минута касније гол за Шпанију постигао је Алваро Мората. Утакмица је завршена нерешено 1:1, а пошто промене резултата није било ни након продужетака, извођени су једанаестерци.

У првој серији ударац Мануела Локателија одбранио је шпански голман Симон, док је Олмо шутирао преко гола.

Предност Италији донео је Андреа Белоти, а Ђерар Морено је затим изједначио. Бонучи и Тијаго Алкантара били су прецизни у трећој серији, Федерико Бернардески је био прецизан у четвртој, док је Донарума одбранио ударац Морати.

Гол за пласман у финале Европског првенства постигао је Жоржињо у петој пенал серији.

У првом полувремену није било много прилика на обе стране, Италија је у трећем минуту преко Никола Бареле погодила стативу, али је затим досуђен офсајд везном играчу.

Шпанија је запретила ударцем Ферана Тореса у 15. минуту са двадесетак метара, али је његов шут био непрецизан и отишао је поред гола.

Дани Олмо је у 25. минуту искористио лошу реакцију италијанске одбране, дошао је до лопте у шеснаестерцу, да би његов ударац одбранио голман Унај Симон.

Најбољу прилику у првом делу меча имала је Италија у 45. минуту, када је након одличне пас игре са Лоренцом Инсињеом, Емерсон из близине погодио пречку.

У наставку меча до гола је прва могла Шпанија, Серхио Бускец је шутирао са ивице шеснаестерца у 52. минуту, а његов ударац отишао је преко гола.

Шпанија је наставила са нападима, из којих није дошла до озбиљније шансе, да би у 60. минуту Италија из контре стигла до водства, након што је у шеснаестерцу прецизан ударац упутио Федерико Кјеза.

Пет минута касније прилику за изједначење имао је Микел Ојарсабал, али није успео да захвати лопту главом на центаршут Кокеа.

Италија је до другог гола могла да дође након асистенције Кјезе за Доменика Берардија у 68. минуту, али је Берардијев шут одбранио Симон.

Алваро Мората је у 80. минуту након асистенције Олма изашао сам пред голмана Италије Ђанлуиђија Донаруме и прецизним шутем је одвео Шпанију у продужетке.

У првом продужетку најбољу прилику за гол имао је Олмо (98. минут), чији је шут из слободног ударца одбранио Донарума, а у наставку акције лопта је завршила у гол ауту.

Гол који је у 110. минуту постигао Берарди поништен је због офсајд позиције, а у наставку продужетка није било већег узбуђења, па је победник одлучен након извођења пенала.

Италија је једину титулу првака Европе освојила 1968. године.

У другом полуфиналу сутра ће играти Енглеска и Данска, од 21.00 на Вемблију.

Финале је на програму у недељу 11. јула, такође на Вемблију.

Kоментари (1)

drasko

Italijani ko Italijani , mancini kao nesto promeni a samo vratio na staro daj stopere i srednjake da brane i ne radite nista u napadu.