Почетна

Француска избацила Немце, Швајнштајгер трагичар, Гризман погађао мрежу Нојера (ВИДЕО)

Француска је славила против Немачке и пласирала се у финале Европског првенства, у којем ће за титулу првака у недељу (21 час), играти против Португалије

Француска – Немачка 2:0 (1:0)

Француска и Португалија ће се борити за титулу првака Европе! Триколори су одиграли тактички сјајан меч против Немачке, која је можда била и благи фаворит, али је било видљиво током шампионата да су Панцери рањиви.

Екипа Јоакима Лева је боље почела меч, бар се тако чинило. Преузели су иницијативу од старта, имали и шансе. Ипак, прва велика је била она из шестог минута коју је имао Гризман, шутирао је врло добро са 18 метара, али се Нојер се протегао колико је дугачак.

Шест минута касније добру прилику за Немачку имао је Томас Милер, али је његов ударац завршио поред гола Лориса.

Далеко бољу шансу Немци су имали у два минута касније, Емре Чан је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, али је Лорис узвратио Нојеру за интервенцију из шестог минута на сличан начин!

Швајнштајгер је у 27. минуту маестрално шутирао, али је уследила одлична одбрана Лориса, Немци су добили само корнер, после којег није било опасности по гол Француза.

Чини се да је тренутак одлуке виђен у надокнади првог полувремена. Евра и Швајнштајгер су били у дуелу, а Немац је према мишљењу Рицолија скривио једанаестерац и на тај начин постао трагичар меча! Гризман је преузео одговорност и савладао Нојера – 1:0.

На старту другог дела одличне шансе имали су Жиру и Гризман, али је мрежа Немаца ова два пута остала нетакнута.

У 72. минуту све је било готово. После центаршута са десне стране, Химик је катастрофално погрешио, Погба је дошао до лопте, преварио Мустафија и центрирао, Нојер је такође погрешио, кратко одбио лопту, а сналажљиви Гризман је успео без проблема да је угура у мрежу – 2:0.

Кимих је само минут касније имао фантастичан шут, био је то тек први ударац у другом полувремену Немаца, али је на њихову несрећу погодио стативу, Француска је тада имала много среће.

У 79. минуту корнер за Немце, после којег је прилику пропустио Мустафи. Шутирао је високо преко гола Лориса из веома изгледне позиције, са седам-осам метара.

Имао је неколико минута касније шансу и Хеведес, одлично је скочио, али је лопта после његовог ударца главом отишла поред гола.

У 84. минуту сјајна контра домаћина, Гризман је побегао чуварима, али су га они на крају сустигли, успео је Француз ипак да шутира, не онако како је замислио, био је то лак плен за Нојера.

До краја меча виђена је невероватна интервенција Лориса после ударца главом Кимиха у последњим тренуцима сусрета.

Осмина финала

Швајцарска – Пољска 5:6 пенали - 1:1 (Шаћири 82 – Блажчиковски 39), 2. јун, 15:00 (Сент Етјен)

Велс – Северна Ирска 1:0 (Меколи 75. аутогол), 25. јун, 18:00 (Париз, Парк Принчева)

Хрватска – Португалија 0:1 (Кварежма 117), 25. јун, 21:00 (Ланс)

Француска – Република Ирска 2:1 (Гризман 58, 61 – Брејди 2. пенал), 26. јун, 15:00 (Лион)

Немачка – Словачка 3:0 (Боатенг 8, Гомез 43, Дракслер 63), 26. јун, 18:00 (Лил)

Мађарска – Белгија 0:4 (Aрдерверелд 10, Бацуаи 78, Азар 80, Караско 90+1), 26. јун, 21:00 (Тулуз)

Италија – Шпанија 2:0 (Кјелини 33, Пеле 90+1), 27. јун, 18:00 (Париз, Сен Дени)

Енглеска – Исланд 1:2 (Руни 4. пенал – Сигурдсон 6, Сигторсон 18), 27. јун, 21:00 (Ница)

Четвртфинале

Пољска – Португалија 4:6 пенали - 1:1 (Левандовски 2 – Санчез 33), 30. јун, 21:00 (Марсеј)

Велс – Белгија 3:1 (Вилијамс 31, Робсон-Кану 55, Воукс 86 – Наинголан 13), 1. јул, 21:00 (Лил)

Немачка – Италија 7:6 пенали - 1:1 (Oзил 65 – Бонући 78. пенал), 2. јул, 21:00 (Бордо)

Француска – Исланд 5:2 (Жиру 12, 59, Погба 20, Паје 43, Гризман 45 – Сигторсон 56, Бјарнасон 84) , 3. јул, 21:00 (Париз, Сен Дени)