Напредак у баражу, Спартак, Јагодина, Борац и Вождовац опстали

Фудбалери Напретка играће у баражу за опстанак у Супер лиги Србије, пошто су у Крушевцу изгубили од Рада са 2:3, у утакмици последњег 30. кола.

Рад је повео у шестом минуту голом Милоша Станојевића, а вођство је дуплирао Владимир Родић у 27. минуту. Напредак је смањио у 33. минуту преко Ибрахима Мамаме Ндиајеа, а два гола предности „грађевинарима” донео је Матија Љујић у 55. минуту. Коначан резултат поставио је Марко Пауновић у 61. минуту.

Напредак је тако сезону завршио на 14. месту на табели које води у бараж са трећепласираном екипом из Прве лиге Србије - Металцем. Ти мечеви су на програму 27. и 31. маја.

Екипа из Крушевца има је сезону завршила са 31 бодом, а Рад на шестом месту са 43 бода.

Пре последњег кола и Спартак је покушавао да избегне пласман у бараж, а то му је успело победом на домаћем терену против Чукаричког.

Победоносни гол за домаћи тим постигао је Андреј Мркела у 24. минуту. Он је после асистенције Ђорђа Ивановића, обишао противничког голмана и без проблема послао лопту у празну мрежу.

Спартак је сезону завршио на 11. месту на табели са 34 бода, а Чукарички је трећи са 57 бодова.

Фудбалери Партизана и Борца одиграли су у Чачку нерешено 3:3, док је Црвена звезда као домаћин победила Младост са 3:1.

Убедљиве победе остварили су пред својим навијачима Војводина и Јагодина. Екипа из Новог сада победила је Раднички из Крагујевца са 3:1, а екипа Симе Крунића била је боља од ОФК Београда са 5:3.

Нови Пазар победио је на свом терену Доњи Срем са 2:0, Раднички Ниш и Вождовац одиграли су без голова.

У квалификацијама за Лигу шампиона играће шампион Партизан, а у квалификацијама за Лигу Европа екипе пласиране од другог до четвртог места на табели - Црвена звезда, Чукарички и Војводина.

Из Супер лиге Србије испали су Раднички из Крагујевца и Доњи Срем, а из Прве лиге пласман у елиту обезбедили су Раднички из Сурдулице и Јавор.

Семафор последњег 30. кола Јелен Супер лиге:

Раднички Ниш – Вождовац 0:0

Борац – Партизан 3:3 (Ожеговић 25, Зец 49, Мутавџић 56 – Лука 15, Маринковић 26, Грбић 79. једанаестерац)

Нови Пазар – Доњи Срем 2:0 (Русмир 26, Костић 90+2)

Напредак – Рад 2:3 (Н'Диаје 33, Пауновић 61 – Станојевић 6. аутогол, Родић 27, Љујић 55)

Спартак – Чукарички 1:0 (Мркела 24)

Војводина – Раднички 1923 3:1 (Новаковић 35, Иванић 57, Стојановић 83 – Стевић 88)

Јагодина – ОФК Београд 5:3 (Мартиновић 9, Савковић 9, 23, Ђурић 28. једанаестерац, Антонијевић 54 – Дуроњић 65, Зарубица 70, Матовић 86)

Црвена звезда – Младост 3:1 (Орландић 24, 45+3, С. Стојановић 90+2 – Павлов 33)