Звезда руши грађевину за пролаз у Купу (13.30, САСТАВИ)

3

Грађевинари се надају сензационалној елиминацији Црвене звезде

Рад је завршио јесењи део шампионата минималним поразом од Спартака на домаћем терену. Зимску паузу провешће на 17. месту, са пет бодова заостатка за Новим Пазаром, првим изнад црте. Данас небескоплави спуштају завесу на такмичарску 2020. годину, осмином финала Купа са градским ривалом Црвеном звездом.

Тренер Милан Милановић имао је великих проблема да састави тим за данашњи меч због умора и повреда изабраника.

- Са Спартаком смо одиграли добар меч. Створили много шанси, али нисмо дошли до бода. Морали смо да постигнемо барем један – рекао је до 79. минута на терену у мечу са Голубовима, Вељко Трифуновић.

Кад Рад није, Спартак је затресао једном мрежу са пенала.

- Суботичани осим пенала, више нису створили ниједну шансу. Несрећно су и до ње дошли. Цигера је лопта погодила у руку.

Перовић избацио Звезду

Симпатизери небеско-плавих са радошћу се сећају 29. октобра 2014. године, кад су голом Славка Перовића на стадиону Обилића успели да елиминишу фаворизовану Црвену звезду из купа.

Поред стрелца одлучујућег поготка Перовића, јунак меча био је Борис Радуновић, тадашњи чувар мреже Рада, сада Аталанте. Одбрана утакмице била је Луки Јовићу у ситуацији један на један.

Најбољу прилику за изједначење имао је Мартин Новаковић средином првог полувремена.

- После мог продора и центаршута лопта је дошла до Новаковића. Нажалост, изблокирао га је главом Давид Дунђерски. Похвале за то, био је на правом месту и избацио главом лопту о пречку. Стисли смо их још више у последњих десетак минута, али остали без заслуженог гола.

Могли боље у првенству

Рад је окончао полусезону са скором од пет бодова, ремијем и чак 13 пораза.

- У неким мечевима могли смо боље резултатски да прођемо. Недостајала је срећа. Има и до наше слабе реализације, међутим, није велики заостатак. Две или три везане победе извадиће нас из опасне зоне у наставку првенства.

Можда пролазак Звезде у купу излечи првенствене ране.

- Играћемо у комбинованом саставу. Много је уморних од среде. Очекујем да са Звездом данас буде квалитетна утакмица. Мотива неће недостајати. Сваки играч жели да се истакне и да одигра што боље може против црвено-белих.

Некад мотив и жеља нису довољни против фаворизованог противника.

- Поред свих квалитета градског ривала верујем да можемо до повољног исхода. Иако смо и једни и други имали утакмицу у среду, мислим да је наша предност мањи умор, јер они имају далеко више утакмица у ногама због европских дуела. Можда на свежину дођемо до наредне фазе купа и велике победе.

Многа изненађења у купу направљена су после извођења једанаестераца.

- Нисмо увежбавали извођење једанаестераца. Увек сам на располагању за ударац са беле тачке, волим да преузмем одговорност.

Трифуновић се ван терена виђа са Звездиним везистима Његошем Петровићем и Вељком Николића.

- Ценим Његоша и Вељка. Ове сезоне играју баш добро. Показали су да могу да донесу Звезди много у домаћем првенству и Европи – закључио је Трифуновић.

Док су бројали сате до зимског одмора, морали су у Црвеној звезди да најозбиљније схвате припрему за последњу утакмицу у години. За скоро перфектну јесен недостаје још само да се данас, на гостовању Раду, избори пласман у четвртфинале Купа Србије. Освајање дупле круне амбиција је најтрофејнијег српског клуба, јер се такав успех чека још од 2007. године, а на том путу су такође уморни Грађевинари.

Црвена звезда и Рад су имали свега око 45 сати размака између две утакмице, а нема сумње да је у бољој позицији шампион са ширим кадром. Тренер Дејан Станковић има у екипи момке гладне минутаже, чији се улазак међу стартере уместо стандардних сигурно неће драстично одразити против екипе Радовог квалитета.

Нема дилеме да ће Станковић направити много ротација у односу на претходну утакмицу, јер нема потребе да појединце излаже ризику од повреда услед великих напора у кратком периоду.

ТСЦ

Могуће је да уместо Милана Борјана између статива буде Зоран Поповић, очекује се да шансу на бековској позицији добије Марко Гобељић. Станковић ће извагати да ли ће да рачуна од првог минута на Гајића или Родића који су одиграли 90 против Металца.

На гостовању у Горњем Милановцу с клупе су ушли Дегенек и Саного, што би требало да значи да их Станковић планира за стартере у овом мечу. Нема простора  млади стручњак да се превише коцка око тима, свестан да би евентуални кикс покварио јесењу слику.

У ком год саставу да Црвена звезда изађе данас, имаће улогу апсолутног фаворита. Иза Рада је слаба јесен, налазе се у зони испадања, али потражиће могућност за искупљење против лидера и актуелног шампиона. Биће то тежак задатак за Грађевинаре.

Црвена звезда је у првом делу првенства створила предност од девет бодова над Партизаном без пораза, једино није победила у вечитом дербију у Хумској и кад је Јавор Матис гостовао на Маракани. Лепу причу употпунили су европски успеси, ишчекују се велики дуели са Миланом.

Kоментари (3)

Dr

Kombinovan sastav pa naravno.

Red Star 91

Najviše volim kup utakmice koje Zvezda igra, jer su to, nažalost, jedine poštene utakmice u godini. Aj ono protiv Zlatibora nećemo računati, ali realno u kupu se najmanje namešta. Setite se samo bruke od Borca 1:5 pa i ono ispadanje od Mačve koju je korona spasila od ispadanja. A da ne pričam o porazima od Partizana. To me najviše boli. Ali bar se igra pošteno, a ne ao u prvenstvu!

zak

Treba da izađe najjači trenutni sastav , odradi posao u prvom poluvremenu i to je to . Mislim da i Deki tako razmišlja iako , koji god igrači da izađu , znači i Zvezdin drugi tim , veliki smo favoriti , samo bez parole '' lako ćemo '' .