Zvezda ruši građevinu za prolaz u Kupu (13.30, SASTAVI)

3

Građevinari se nadaju senzacionalnoj eliminaciji Crvene zvezde

Rad je završio jesenji deo šampionata minimalnim porazom od Spartaka na domaćem terenu. Zimsku pauzu provešće na 17. mestu, sa pet bodova zaostatka za Novim Pazarom, prvim iznad crte. Danas nebeskoplavi spuštaju zavesu na takmičarsku 2020. godinu, osminom finala Kupa sa gradskim rivalom Crvenom zvezdom.

Trener Milan Milanović imao je velikih problema da sastavi tim za današnji meč zbog umora i povreda izabranika.

- Sa Spartakom smo odigrali dobar meč. Stvorili mnogo šansi, ali nismo došli do boda. Morali smo da postignemo barem jedan – rekao je do 79. minuta na terenu u meču sa Golubovima, Veljko Trifunović.

Kad Rad nije, Spartak je zatresao jednom mrežu sa penala.

- Subotičani osim penala, više nisu stvorili nijednu šansu. Nesrećno su i do nje došli. Cigera je lopta pogodila u ruku.

Perović izbacio Zvezdu

Simpatizeri nebesko-plavih sa radošću se sećaju 29. oktobra 2014. godine, kad su golom Slavka Perovića na stadionu Obilića uspeli da eliminišu favorizovanu Crvenu zvezdu iz kupa.

Pored strelca odlučujućeg pogotka Perovića, junak meča bio je Boris Radunović, tadašnji čuvar mreže Rada, sada Atalante. Odbrana utakmice bila je Luki Joviću u situaciji jedan na jedan.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Martin Novaković sredinom prvog poluvremena.

- Posle mog prodora i centaršuta lopta je došla do Novakovića. Nažalost, izblokirao ga je glavom David Dunđerski. Pohvale za to, bio je na pravom mestu i izbacio glavom loptu o prečku. Stisli smo ih još više u poslednjih desetak minuta, ali ostali bez zasluženog gola.

Mogli bolje u prvenstvu

Rad je okončao polusezonu sa skorom od pet bodova, remijem i čak 13 poraza.

- U nekim mečevima mogli smo bolje rezultatski da prođemo. Nedostajala je sreća. Ima i do naše slabe realizacije, međutim, nije veliki zaostatak. Dve ili tri vezane pobede izvadiće nas iz opasne zone u nastavku prvenstva.

Možda prolazak Zvezde u kupu izleči prvenstvene rane.

- Igraćemo u kombinovanom sastavu. Mnogo je umornih od srede. Očekujem da sa Zvezdom danas bude kvalitetna utakmica. Motiva neće nedostajati. Svaki igrač želi da se istakne i da odigra što bolje može protiv crveno-belih.

Nekad motiv i želja nisu dovoljni protiv favorizovanog protivnika.

- Pored svih kvaliteta gradskog rivala verujem da možemo do povoljnog ishoda. Iako smo i jedni i drugi imali utakmicu u sredu, mislim da je naša prednost manji umor, jer oni imaju daleko više utakmica u nogama zbog evropskih duela. Možda na svežinu dođemo do naredne faze kupa i velike pobede.

Mnoga iznenađenja u kupu napravljena su posle izvođenja jedanaesteraca.

- Nismo uvežbavali izvođenje jedanaesteraca. Uvek sam na raspolaganju za udarac sa bele tačke, volim da preuzmem odgovornost.

Trifunović se van terena viđa sa Zvezdinim vezistima NJegošem Petrovićem i Veljkom Nikolića.

- Cenim NJegoša i Veljka. Ove sezone igraju baš dobro. Pokazali su da mogu da donesu Zvezdi mnogo u domaćem prvenstvu i Evropi – zaključio je Trifunović.

Dok su brojali sate do zimskog odmora, morali su u Crvenoj zvezdi da najozbiljnije shvate pripremu za poslednju utakmicu u godini. Za skoro perfektnu jesen nedostaje još samo da se danas, na gostovanju Radu, izbori plasman u četvrtfinale Kupa Srbije. Osvajanje duple krune ambicija je najtrofejnijeg srpskog kluba, jer se takav uspeh čeka još od 2007. godine, a na tom putu su takođe umorni Građevinari.

Crvena zvezda i Rad su imali svega oko 45 sati razmaka između dve utakmice, a nema sumnje da je u boljoj poziciji šampion sa širim kadrom. Trener Dejan Stanković ima u ekipi momke gladne minutaže, čiji se ulazak među startere umesto standardnih sigurno neće drastično odraziti protiv ekipe Radovog kvaliteta.

Nema dileme da će Stanković napraviti mnogo rotacija u odnosu na prethodnu utakmicu, jer nema potrebe da pojedince izlaže riziku od povreda usled velikih napora u kratkom periodu.