Почетна / Фудбал / Куп Србије

Петрић: Да ли је сметао терен? То је прича за малу децу, исти је и њима и нама

Партизан је елиминисан у Купу Србије од Радничког после извођења пенала

Тренер фудбалера Партизана Гордан Петрић рекао је данас да је екипа заслужено изгубила од Радничког из Сремске Митровице, као и да се после пораза у Купу окрећу домаћем првенству.

"Нисмо прошли, то што смо изгубли на пенале заслужено смо изгубили и морају момци да дигну главу и да се окрену првенству", рекао је Петрић за Арену спорт.

Фудбалери Радничког из Сремске Митровице пласирали су се данас у осмину финала Купа Србије, пошто су на свом терену победили Партизан после бољег извођења једанаестераца.

У регуларном току резултат је био 1:1. Гол за Партизан постигао је Патрик Андраде у 18. минуту, док је изједначење екипи која игра у Првој лиги Србије донео Јован Маринковић у другом минуту надокнаде.

Домаћи играчи су били прецизни у прве две пенал серије, а фудбалери Партизана су промашили сва четири ударца са "беле тачке".

Петрић је додао да екипа није играла добро током већег дела меча.

"И да се завршило 1:0 нисмо играли добро, то је очигледно. Примили смо тај гол у последњем минуту, не би требало то да се дешава Партизану. Једноставно пад концентрације, али нисмо играли добро, поготово друго полувреме. Да ли је сметао терен, то је прича за малу децу, њима је терен био исти као и нама", рекао је он.

Он је истакао да Партизан не сме да дозволи поразе од слабијих противника.

"Момцима могу да замерим доста ствари, али то је прича за нас у свлачионици. Видећемо колико ће се они опоравити од овог за следећу утакмицу у недељу", рекао је Петрић.