Звезда петардом избацила Динамо, хет-трик Луке Аџића, Пешић погодио уз три асистенције, повреде Рикардиња и Фримпонга (ВИДЕО)

9

У дуелу тренутно најбољег тима Супер лиге и Прве лиге, у шеснаестини финала Купа Србије, Црвена звезда се састала са Динамо из Врања на стадиону „Рајко Митић”

Црвена звезда – Динамо (Врање) 5:0 (3:0)
Стрелци: 1:0 – Аџић у 25, 2:0 – Пешић у 44, 3:0 – Аџић у 45+1, 4:0 – Аџић у 60, 5:0 – Срнић у 75. минуту.
Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: око 2.000. Судија: Момчило Марковић. Помоћници: Драган Богићевић и Александар Станојковић (сви Београд).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Анђелковић, Фримпонг, Савић, Гобељић, Рачић (од 65. Баиновић), И. Илић, Срнић, Аџић (од 72. Стојковић), Рикардињо (од 10. Милијаш), Пешић.
ДИНАМО: Весић, Гашић, Окомајин, Сурака, Д. Стевановић, Стојковић (од 80. Стошић), Недељковић (од 46. Јеремић), М. Стевановић, Младеновић (од 65. Христић), Миловановић.

Није било много узбуђења до 25. минута. Вредни помена су повреда Бразилца Рикардиња, којег је у десетом минуту заменио Ненад Милијаш, те покушај гостију преко Млађана Стевановића у 11. минуту и два ударца Звездиног капитена из слободних удараца, не претерано прецизних.

У поменутом 25. минуту прекршај је скривио капитен Врањанаца Гашић, а лопту је овога пута узео Лука Аџић. Звездино дете је без проблема сместио лопту у рашље гола који чува некадашњи голман црвено-белих Милош Весић – 1:0.

Оштећена је Црвена звезда од стране судија у 36. минуту. Милијаш је извео слободан ударац искоса са леве стране, убацио је лопту у шеснаестерац, где је тројица домаћих играча било у офсајду, али не и Вујадин Савић, који је затресао мрежу, али је заставица већ била високо подигнута.

Слична ситуација и који минут касније, мада је ово већ било дискутабилније, али после пријема лопте Пешића помоћник је поново реаговао и означио офсајд позицију.

Пред одлазак на полувреме Цревна звезда је дуплирала предност. У 44. минуту сјајно је извео корнер Срнић, још боље је скочио Пешић, који је главом захватио лопту, а она се од пречке одбила у гол Динама – 2:0.

У првом минуту надокнаде првог полувремена трећи погодак за домаће. Севнула је контра Звезде, коју је повукао Срнић, додао је до Пешића, овај је несебично пронашао усамљеног Аџића, којем није било тешко да постигне свој други гол – 3:0.

Миран је био почетак другог полувремена. На гол се чекало до 60. минута. Била је то пресликана акција код трећег гола, Пешић је избегао офсајд замку, изашао сам на голмана Весића, све је то сјајно пратио Аџић, којем је Пешић поново асистирао, а младом везисти није било тешко да погоди и постигне хет-трик.

Покушавали су гости да постигну макар почасни погодак, а то је отварало много простора Црвеној звезди за контре. И управо су на тај начин постигли и пети погодак. Још једном је асистент био Пешић, а егзекутор Срнић – 5:0.

Два минута касније ужасна сцена, после дуела са Сураком Фримпонг је пао на земљу, успут жестоко ударио главом о травнату подлогу.

У први мах је то заиста страшно изгледало, срећом штопер Звезде се придигао, уз аплаузе са трибина и уздахе олакшања свих на терену. Додуше, није се Фримпонг враћао на терен, већ је колима хитне помоћи одвежен са стадиона. До краја меча није било већих узбуђења.

Семафор шеснаестине финала Купа Србије:
Ртањ – Партизан 0:3 (Тавамба 35, Јевтовић 70. једанаестерац, Ожеговић 86)
Бежанија – Напредак 0:1 (Аливодић 75)
Црвена звезда – Динамо (Врање) 5:0 (Аџић 25, 45+1, 60, Пешић 44, Срнић 75)
Слобода – Борац 1:2
Раније одиграно:
Јавор – Синђелић (Бг) 2:0 (Трипковић 1, 52)
Полет 1980 (Лапље Село) – Спартак 1:8 (Ивановић 51 – Торбица 9, 38, Драговић 13. аутогол, Главчић 27, Абаз 32, Николић 35, Рудовић 58, Белић 83)
Јагодина – Чукарички 0:3 (Мићин 14, 28, Милојевић 72)
Динамо (Панчево) – Војводина 1:2 (Јованић 39 – Недучић 16. аутогол, Цебара 68)
Раднички (НБ) – Младост 0:1 (Марић 72)
Будућност (До) – Вождовац 3:3, 4:2, после једанаестераца (Кокир 31, Димитријевић 55, Добријевић 90+1 – Михајлов 9, 25, Перовић 89)
Мачва – ОФК Бачка 0:0, 4:2, после једанаестераца
Раднички (Пи) – Нови Пазар 1:1, 6:5, после једанаестераца (Спасић 45 – Вучетић 72)
Инђија – Радник 0:0, 5:4, после једанаестераца
Земун – Рад 0:0, 5:6, после једанаестераца
Златибор – Раднички (Ниш) 0:0, 7:6, после једанаестераца
Металац – Пролетер (НС) 1:2 (Допуђ 49 – Михаиловић 39, Раденовић 78)

Kоментари (9)

sale

Od tri Adjiceva gola dva su 99 posto vlasnistvo Pesica ne kapiram toliku frku oko ovako data tri gola za jedan svaka cast ali ostala dva cisti pokloni saigraca.

kralj_brzina

Da li si cuo nekad za kretanje bez lopte recimo za pocetak, a koliko samo igraca iskusnijih od njega promase citav gol iz laksih situacija. Nadam se da ce ti ovo makar malo pomoci da shvatis zasto ga svi smatraju tolikim talentom.

@kralj brzina sporac

Ma daj, onakve golove bi i ovaj moj sestogodisnjak postigao. Smesno bre.

NinoL

O kakvoj frci govoriš? Ovo je dokaz da nema nikakve "frke". Pešić je neke akcije mogao i sam da završi, ali se odlučio za asistenciju. A to redovno rade i svi ostali igrači. Upravo je ovo dokaz sjajne atmosfere u ekipi i svi ovogodišnji rezultati su proizvod te atmosfere.

FkpCascais

Rikardinjo i Frimpong se povredili. Radmilo komentator ce biti presrecan.

Zvezdas

Bravo! Tako se to radi!

Tako

Je bre. Ovako se namesta, malo po malo i polakp pomoc od sudija, pa malo od protivnik kojivse sklanja to je kraj price. A ne kao groblje sve da bude evidentno I da svi pisu kako su im sudije pomogli, mogli bi I oni ponekad da stvar srede sa protivnikom, ali ili ne znaju kako se to radi ili ne smeju to da rade.