Почетна / Фудбал / Куп Србије

Ушли Илић и Тавамба, Партизан проиграо, Тошић дао два гола, црно-бели прошли у четвртфинале Купа (ВИДЕО)

Осим стативе Рада у Хумској није виђено ништа више вредно пажње у првом полувремену, бивши играч црно-белих Маринковић био најближи да постигне гол у мечу осмине финала Купа Србије, у другом делу слика се променила у корист домаћина

Партизан – Рад 3:0 (0:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: 3.000. Судија: Петар Пипер. Помоћници: Немања Петровић и Слободан Павловић. Жути картони: није их било. Стрелци: 1:0 Зоран Тошић у 61, 2:0 Зоран Тошић у 68, 3:0 Марко Јанковић у 80. минуту.

ПАРТИЗАН: Јовичић, Остојић, Mитровић, Н. Р. Милетић, Антонов, Евертон, Радин, Тошић, Ђуричковић (од 46. Илић), Соломон (од 46. Тавамба), Ожеговић (од 71. Јанковић). Тренер: Мирослав Ђукић.

РАД: Дејановић, Вицо, Танасијевић (од 71. Ризнић), Зоњић, Волков, Мијаиловић, Лукић, Шипчић, Маринковић (од 74. Љубинковић), Младеновић, Гузина. Тренер: Слађан Николић.

До полувремена бледа игра црно-белих, од полувремена - ренесанса, довољна за три гола и пролаз у четвртфинале Купа Србије.

Прва права шанса виђена је тек у 15. минуту, после корнера са пет метара главом је пробао Шипчић, лопта је отишла тик изнад пречке.

У 24. минуту поново је среће имао Партизан, волеј са 14 метара искоса је ухватио Маринковић и погодио стативу.

Било је још неколико покушаја на обе стране, али лопта није ишла близу оквира гола.

Никаква игра пулена приморала је тренера Ђукића да већ у полувремену посегне за две измене, ушли су Тавамба и Илић.

Кроз четири минута црно-бели су дошли до првог зицера. Тошић је искоса са леве стране на петерцу нашао Ожеговића који је у паду шутирао неколико центиметара поред стативе на контра страни.

У 55. минуту опет зицер за Ожеговића, Тавамба је лоб пасом пребацио комплетну одбрану Рада иза чијих леђа је улетео нападач црно-белих, шутирао одмах из волеја, али право у голмана Дејановића.

Пет минута касније две прилике за Тошића у неколико секунди. Прво је са три метра погодио голмана Грађевинара који му је ушао у шут, а онда ја за мало промашио гол.

Само минуту касније исправио се Тошић, убачена лопта са леве стране у казнени је слизнула низ Тавамбину главу, лоше је испуцао бек Рада Волков, до Тошића на 14 метара, који је пласирао у гол - 1:0.

У 68. минуту Тошић је дуплирао предност. Црно-бели су на средини терена одузели лопту, повукао је Ожеговић, на десној страни проиграо Тошића, он је повукао и деносм ногом са десетак метара матирао Дејановића - 2:0.

У 80. минуту бљесак црнгорског репрезентативца Јанковића. Далекометно додавање са своје половине терена са леве стране Тавамбе, на десну ка Јанковићу, који у примању даје себи фор и избија испред бека Рада, улази у средину, вара још једног ривала, Дејановић му креће у сусрет, а он га лобује са 17 метара - 3:0.

У 84. минуту Грађевинари су имали контру четири на три, лопту је по средини вукао Младеновић, на крају се одлучио да сам шутира, али је Јовичић био опрезан и одбранио је шут у доњи леви угао.

Семафор 1/8 финала Купа Србије:

25. октобар:

Напредак – Раднички (Пи) 7:2 (Вулић 21, Ћирић 26. аутогол, 50. аутогол, Вукановић 52, Ђерић 62, 68, Аливодић 81 - Толић 78, Филиповић 90. једанаестерац)

Инђија – Јавор 0:3 (Милановић 15, Митошевић 44. једанаестерац, Севић 68)

Златибор – Чукарички 0:1 (Mићин 43)

Младост (Лу) – Пролетер (НС) 5:1 (Tрифуновић 9, 45, Тумбасевић 16, 62, Маринковић 55 - Лемић 87)

Војводина – Будућност (До) 6:1 (Михајловић 23, 53, 58, 69, Којашевић 30, Суботић 36 - Николић 83)

15. новембар:

Спартак (Су) – Мачва 1:1 - 5:6 после пенала (Чечарић 12 - Гемовић 60)

Борац – Црвена звезда 0:4 (Милић 3, Пешић 29, 84. једанаестерац, Милијаш 73)

Партизан – Рад 3:0 (Тошић 61, 68, Јанковић 80)

Напомена: Утакмице четвртфинала заказане су за 14. март 2018, полуфиналне утакмице играће се 18. априла и 9. маја, финале је 23. маја.