Почетна / Фудбал / Куп Србије

Реми Мачве и Младости, Анђелоски жестоко оштетио домаћина (ВИДЕО)

Врло добро прво полувремену у Шапцу и ипак лошије друго обележили су први меч полуфинала Купа Србије

Није било победника у Шапцу, а после првог дуела може се рећи да је Младост извукла повољнији резултат, али далеко од тога да су све решили.

Мачва је повела лепим поготком Милинковића у 26. минуту, шутом са 20-так метара, голу је кумовао и голман Лучанаца Росић, који је лоше интервенисао.

Ипак, само девет минута касније Младост је изједначила, после грешке одбране домаћих Димић је био у одличној позицији, „боцнуо” је лопту, а она се од стативе одбила у мрежу голмана Филиповића.

Судија Новица Анђелоски је у деветом минуту жестоко оштетио Шапчане, кад није свирао очигледан једанаестерац због прекршаја над Матићем.

Семафор првих мечева полуфинала Купа Србије:
Мачва – Младост 1:1 (Милинковић 26 – Димић 35)
Чукарички – Партизан 4:2 (Бојић 2, 55, Кајевић 40, Мудрински 90+3 – Радић 20. аутогол, Пантић 43)
НАПОМЕНА: Реванш мечеви су на програму 9. маја. Финале ће бити играно у Сурдулици, на стадиону Радника, 23. маја. Освајач Купа Србије стећи ће право наступа у првом колу квалификација за Лигу Европе.