Почетна / Фудбал / Куп Србије

Преокрет Партизана головима Јанковића и Здјелара за спас сезоне и трофеј у Купу Србије (ФОТО, ВИДЕО)

Младост је повела, али је Партизан у занимљивом финалу Купа преокренуо и одбранио један од два трофеја освојена прошле године
ФОТОГРАФИЈЕ: Н. Неговановић
Младост – Партизан 1:2 (1:1)
Стрелци: 1:0 – Тумбасевић у 21, 1:1 – Јанковић у 31, 1:2 – Здјелар у 61. минуту.
Стадион: Радника. Капацитет: 3.312. Судија: Мајо Вујовић (Нови Сад). Црвени картон: Пејовић (Младост) у 93. минуту.
МЛАДОСТ: Росић, Б. Милошевић, Н. Милошевић, Шатара, Пешић, Пејовић, Тумбасевић, Л. Јовановић, Павловић, Димић (од 80. Голубовић), Радивојевић (од 67. Трифуновић).
ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Марковић, Антонов, Јевтовић, Здјелар, Јанковић, Пантић, Тавамба, Ивановић (од 78. Ђерлек).

Бољи ривал били су црно-бели, али нису Лучанци били безопасни. Напротив, као што смо то већ поменули, на овом мечу формални домаћини повели су још у 21. минуту голом Тумбасевића.

И ко зна како би се меч одвијао да није било „лепотице” расположеног црногорског репрезентативца Марка Јанковића, који је из слободног ударца изједначио.

Победоносни погодак дело је Саше Здјелара. Партизан је погодио, поново из прекида, сада после корнера, лопту је са прве на другу стативу пребацио Јевтовић, а егзекутор је био Здјелар.

Ток меча:

0` Код гостију очекиван састав, без класичног шпица, дакле са нешто дефанзивнијом оријентацијом, али са играчима способним да контрама угрозе Стојковића.

На другој страни, Мирослав Ђукић такође није изненадио, предност уз Тавамбу у шпицу је, као што је Журнал најавио, добио Ивановић, два дефанзивна везна су Здјелар и Јевтовић, од првог минута на терену ће бити Марко Јанковић...

1` Прекршај играча Партизана и слободан ударац за Младост са 22-23 метра. Покушали су Лучанци комбинацијом, али је то одбрана црно-белих осујетила.

5` Први корнер на мечу, извео га је Партизан. Уследила је нешто дужа акција, која је завршена шутем Антонова са 18 метара, али је некадашњи златни Орлић био непрецизан.

10` После другог корнера друга прилика за Партизан. Антонов је центрирао искоса са леве стране, највиши у скоку био је Марковић, али је млади играч Партизана главом шутирао поред гола Младости.

14` Покушај Лазара Јовановића изблокирао је Антонов, могло је да буде прилично опасно по Стојковића.

16` Кренули су Лучанци у контру, брзо изгубили лопту, Јевтовић је повукао напад и шутирао са 25 метара, али је голман Младости био опрезан.

18` Покушај Данила Пантића из слободног ударца са око 20 метара, али је лопта отишла поред гола Младости.

20` Врло добар покушај Пејовића са 25 метара, опалио је по лопти из прве, али је она завршила поред стативе Стојковићевог гола.

21` ГОООOOOOOOOOOOOOOOOOОООООООООООООООЛ

Нова контра Лучанаца и гол! Била је разређена одбрана црон-белих, центрирао је Милошевић, а главом је лопту у мрежу спровео Тумбасевић – 1:0.

25` Прекршај Лазара Јовановића на Пантићу судија Мајо Вујовић окарактерисао је жутим картоном.

27` Врло добар покушај Ивановића са 20 метара, али је лопта одскакутала поред гола Младости.

31` ГОООOOOOOOOOOOOOOOOOОООООООООООООООЛ

Слободан ударац за Партизан са 25 метара, по средини терена, после играња руком Пејовића. Шутирао је Јанковић и погодио, Росић је био немоћан – 1:1.

33` Потпуно непотребан, груб прекршај Богдана Милошевића на Антонову, близу корнер заставице на Партизановој половини и други жути картон за Лучанце.

38` добар покушај Тавамбе после додавања Јанковића, Камерунац је шутирао поред гола са 18 метара, али је био непрецизан.

45` У последњих седам минута без већих узбуђења пред оба гола. Није било надокнаде времена, Вујовић је послао играче у свлачионицу.

46` Одмах шанса за Партизан, Вујовић је одлично проценио ситуацију и пустио предност, а Росић је маестрално одбранио шут Јевтовића. Иван Милошевић је добио жути картон због пређашњег грубог старта на Пантићу.

50` Каква шанса за Младост, после центаршута са десне стране Богдана Милошевића био је у прилици Димић, али из веома изгледне позиције, са пет метара, није најбоље захватио лопту главом, био је поред Вулићевића.

52` Одличан покушај Антонова, са више од 35 метара, али је лопта на срећу Лучанаца отишла за мало поред њиховог гола.

58` Нови покушај Партизана из даљине, овога пута Здјелара, али је лопта ишла право у сигурног Росића.

58` Четврти жути картон и четврти за Младост, сада за Радивојевића због приговора.

61` ГОООOOOOOOOOOOOOOOOOОООООООООООООООЛ

Још један, ко зна који корнер по реду за Партизан. Неопрезна је била одбрана Лучанаца, лопта је ишла на прву стативу, Јевтовић је пребацио на другу, где је остао усамљен Здјелар, није му било тешко да погоди празну мрежу – 1:2.

62` Веома груб прекршај Ивана Пешића на Јанковићу, заслужено је још једном Вујовић показао јавну опомену.

67` Прва измена на мечу, код Лучанаца уместо Радивојевића на терену је Милош Трифуновић.

74` Протестовали су играчи Младости, тражили прекршај, све се то дешавало поред клупе Партизана, бурно је одреаговао члан стручног штаба црно-белих Милан Милијаш, те га је Вујовић искључио.

78` Прва измена код црно-белих, Армин Ђерлек је ушао на терен уместо Ђорђа Ивановића.

80` Друга измена у Младости, уместо Стефана Димић на терену је његов имењак Голубовић.

85` Могао је млади Ђерлек да можда и реши све дилеме, остао је у ситуацији „један на један” са Росићем, али је голман Младости из тог дуела изашао као победник.

86` Жесток старт Јевтовића на Ивану Милошевићу, прва јавна опомена за црно-беле.

89` Још једном је у шанси био Ђерлек, овога пута је у шеснаестерцу промешао одбрану Младости, али је и оклевао, успео је ипак да шутне, поред гола.

90+2` Није се журило играчима Партизана, а после прекида због испада навијача црно-белих, Пејовић је лоптом погодио судију Маја Вујовића, који је проценио да је то било намерно. Показао му је најпре жути, одмах потом и црвени картон.

90+6` Просто је невероватно шта је Младост промашила у петом минуту надокнаде, Трифуновић је за мало закаснио да са четири-пет метара убаци лопту у мрежу Партизана. Одмах потом измена, Тошић је на терен ушао уместо Јанковића.