Zvezda rutinski odrađivala posao, pa strepela u poslednjem minutu (VIDEO)

5

Crvena zvezda je poslednji polufinalista Kupa Srbije, prethodno su među četiri najbolje prošli Mladost, Partizan i niški Radnički

Crvena zvezda – Radnik 2:1 (2:0)
Strelci: 1:0 – Ivanić u 17, 2:0 – Ben u 43, 2:1 – Zlatanović u 90+1. minutu iz jedanaesterca.
Stadion: „Rajko Mitić”. Gledalaca: -. Sudija: Bojan Nikolić. Pomoćnici: Nenad Kurčubić i Marko Dimitrijević (svi iz Kragujevca).
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Babić, Milunović, Gajić, Jovančić, Ivanić (od 67. Vulić), Simić, Ben, Jirka (od 46. Ebisilio), Pavkov (od 78. Joveljić).
RADNIK: Lekić, Milovanović, Stojanović, Kjeremeh (od 46. Zlatanović), Stamenković, Pavlović, Bojić, Kojić, Kričak, Damjanović (od 46. Stevanović), Kovačević.

Crveno-beli žele da opravdaju ulogu favorita i da nastave pohod ka duploj kruni, dok su Surduličani već ostvarili najbolji plasman u istoriji u ovom takmičenju, ali žele iznenađenje. Budite uz zurnal.rs i uživo pratite dešavanja sa najvećeg srpskog stadiona,

Tok meča:

0` Vladan Milojević je zbog lakše povrede poštedeo Marka Marina, na terenu će ovoga puta od prvog minuta biti Jirka, Simić, Ivanić...

14` Oprobao je udarac iz velike udaljenosti Jirka, lopta je otišla preko gola Surduličana.

17` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Prvi korner na utakmici, izveo ga je sa desne strane Ben, odlično je centrirao, a najviši u skoku bio je Ivanić, lopta se od stative odbila u gol Radnika – 1:0.

20` Centaršut Ivanića, najviši u skoku bio je Pavkov, ali je šutirao nešto slabije, nije bilo problema za golmana gostujućeg tima.

27` Raspoožen je za igru Mirko Ivanić, prihvatio je loptu na 25 metara od gola, „zalomio” čuvara, potom šutirao, ali pravo u golmana Radnika.

33` Kakva šansa za Zvezdu! Erik Jirka je pokazao klasu, posle dodavanja Bena je utrčao iza leđa odbrane Radnika, potom prelepo povratnim pasom uposlio Simića, ali je ovaj sa desetak metara, usamljen, očajno šutirao, preko gola.

35` Posle velike greške odbrane Radnika, Ben nije uspeo da matira golmana gostiju. Ostavili su ga samog u jednom trenutku, a reprezentativac Komorskih ostrva je šutirao, prilično neprecizno.

36` Sporna situacija u šesnaestercu Crvene zvezde, Gajić je najpre udario loptu glavom, nešto lošije, tako da ga je ona potom pogodila u ruku, za Nikolića dileme nije bilo, jedanaesterac nije postojao.

39` Odlična prilika za domaće, loptu je iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane ubacio Ben, ona je išla ka Milunoviću, koji je glavom šutirao, ali je u poslednji čas izblokiran.

40` Žuti karton dobio je Damjanović, a Crvena zvezda slobodan udarac posle prekršaja na Simiću, na 17 metara.

43` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Posle pauze zbog ukazivanja pomoći Simiću, slobodan udarac sa 17 metara izveo je Ben, uradio je to majstorski, preko zida, u golmanov ugao, ali prilično jako – 2:0.

45+2` Sudija Bojan Nikolić poslao je igrače oba tima u svlačionicu.

46` Tri izmene na poluvremenu, jedna u Zvezdi, dve kod gostiju. Milojević je na poluvremenu u svlačionici ostao Jirku, na terenu je Lorenco Ebisilio. Kod Radnika van igre su Damjanović i Kjeremeh, na terenu Stevanović i Zlatanović.

53` Prvi ozbiljniji pokušaj u nastavku meča, Pavkov je primio loptu na 17 metara od gola i šutirao, za malo preko gola Radnika.

55` Odlična prilika za Ebisilija, ali je Holanđanin posle dodavanja Pavkova šutirao u golmana Simića.

59` Dobar pokušaj Gajića, ali je samo uspeo da stavi još jednom na muke golmana Surdulićana.

67` Druga izmena kod crveno-belih, u igri je Miloš Vulić, aplauzima je ispraćen Ivanić.

76` Dobar pokušaj Pavkova, ali je lopta posle šuta centarfora Zvezde završila u rukama golmana Radnika.

78` Poslednja izmena na susretu, u igri je Dejan Joveljić, van terena Pavkov.

90` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Dobra akcija gostiju, Bojić je uposlio Đorđevića, koji je krenuo da šutira, kad je zamahnuo nogom zakačio je Vulića koji je bio iza njega, za Nikolića to je bio jedanaesterac. Siguran realizator bio je Igor Zlatanović – 2:1.

90+3` Korner za Radnik, u napad je otišao i golman Simić, kojeg je Milanović vratio nazad. Posle boksovanja Borjana, Nikolić je svirao kraj susreta.