Почетна / Фудбал / Куп Србије

Звезда рутински одрађивала посао, па стрепела у последњем минуту (ВИДЕО)

Црвена звезда је последњи полуфиналиста Купа Србије, претходно су међу четири најбоље прошли Младост, Партизан и нишки Раднички
Црвена звезда – Радник 2:1 (2:0)
Стрелци: 1:0 – Иванић у 17, 2:0 – Бен у 43, 2:1 – Златановић у 90+1. минуту из једанаестерца.
Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: -. Судија: Бојан Николић. Помоћници: Ненад Курчубић и Марко Димитријевић (сви из Крагујевца).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Милуновић, Гајић, Јованчић, Иванић (од 67. Вулић), Симић, Бен, Јирка (од 46. Ебисилио), Павков (од 78. Јовељић).
РАДНИК: Лекић, Миловановић, Стојановић, Кјеремех (од 46. Златановић), Стаменковић, Павловић, Бојић, Којић, Кричак, Дамјановић (од 46. Стевановић), Ковачевић.

Црвено-бели желе да оправдају улогу фаворита и да наставе поход ка дуплој круни, док су Сурдуличани већ остварили најбољи пласман у историји у овом такмичењу, али желе изненађење. Будите уз zurnal.rs и уживо пратите дешавања са највећег српског стадиона,

Ток меча:

0` Владан Милојевић је због лакше повреде поштедео Марка Марина, на терену ће овога пута од првог минута бити Јирка, Симић, Иванић...

14` Опробао је ударац из велике удаљености Јирка, лопта је отишла преко гола Сурдуличана.

17` ГОООООООООООООООООООООЛ

Први корнер на утакмици, извео га је са десне стране Бен, одлично је центрирао, а највиши у скоку био је Иванић, лопта се од стативе одбила у гол Радника – 1:0.

20` Центаршут Иванића, највиши у скоку био је Павков, али је шутирао нешто слабије, није било проблема за голмана гостујућег тима.

27` Распоожен је за игру Мирко Иванић, прихватио је лопту на 25 метара од гола, „заломио” чувара, потом шутирао, али право у голмана Радника.

33` Каква шанса за Звезду! Ерик Јирка је показао класу, после додавања Бена је утрчао иза леђа одбране Радника, потом прелепо повратним пасом упослио Симића, али је овај са десетак метара, усамљен, очајно шутирао, преко гола.

35` После велике грешке одбране Радника, Бен није успео да матира голмана гостију. Оставили су га самог у једном тренутку, а репрезентативац Коморских острва је шутирао, прилично непрецизно.

36` Спорна ситуација у шеснаестерцу Црвене звезде, Гајић је најпре ударио лопту главом, нешто лошије, тако да га је она потом погодила у руку, за Николића дилеме није било, једанаестерац није постојао.

39` Одлична прилика за домаће, лопту је из слободног ударца искоса са десне стране убацио Бен, она је ишла ка Милуновићу, који је главом шутирао, али је у последњи час изблокиран.

40` Жути картон добио је Дамјановић, а Црвена звезда слободан ударац после прекршаја на Симићу, на 17 метара.

43` ГОООООООООООООООООООООЛ

После паузе због указивања помоћи Симићу, слободан ударац са 17 метара извео је Бен, урадио је то мајсторски, преко зида, у голманов угао, али прилично јако – 2:0.

45+2` Судија Бојан Николић послао је играче оба тима у свлачионицу.

46` Три измене на полувремену, једна у Звезди, две код гостију. Милојевић је на полувремену у свлачионици остао Јирку, на терену је Лоренцо Ебисилио. Код Радника ван игре су Дамјановић и Кјеремех, на терену Стевановић и Златановић.

53` Први озбиљнији покушај у наставку меча, Павков је примио лопту на 17 метара од гола и шутирао, за мало преко гола Радника.

55` Одлична прилика за Ебисилија, али је Холанђанин после додавања Павкова шутирао у голмана Симића.

59` Добар покушај Гајића, али је само успео да стави још једном на муке голмана Сурдулићана.

67` Друга измена код црвено-белих, у игри је Милош Вулић, аплаузима је испраћен Иванић.

76` Добар покушај Павкова, али је лопта после шута центарфора Звезде завршила у рукама голмана Радника.

78` Последња измена на сусрету, у игри је Дејан Јовељић, ван терена Павков.

90` ГОООООООООООООООООООООЛ

Добра акција гостију, Бојић је упослио Ђорђевића, који је кренуо да шутира, кад је замахнуо ногом закачио је Вулића који је био иза њега, за Николића то је био једанаестерац. Сигуран реализатор био је Игор Златановић – 2:1.

90+3` Корнер за Радник, у напад је отишао и голман Симић, којег је Милановић вратио назад. После боксовања Борјана, Николић је свирао крај сусрета.