Borjan: Ispao sam krivac... Da se nismo sudarili, stigao bih pre do lopte
Da se nismo sudarili, stigao bih pre do lopte. Odužićemo se navijačima još jednim plasmanom u Ligu šampiona – kazao je Borjan
.jpg)
Bledo Zvezdino proleće nije moglo da prođe bez bolnih posledica. Umesto uz proslavu duple krune, crveno-beli su na odmor otišli sa bremenom poraza u finalu Kupa Srbije, od najvećeg rivala na domaćem terenu!
Partizan je iskoristio drastičan pad forme Milojevićevog tima u poslednjih mesec dana, odigrao bolje i slavio posle greške rivala u defanzivi.
Jeste Milan Borjan direktan krivac za gol Bojana Ostojića, ali nije tragičar finala.
Našao bi se u toj ulozi da su njegovi saigrači uspeli da stvore barem jednu zrelu šansu ili da je kiks stigao u finišu utakmice, imali su 80 minuta da urade nešto konkretno i nisu uspeli – ništa!?
– Teško mi je palo sve. Nisam spavao cele noći – oslikava Milan Borjan težinu poraza.
Kako objašnjavate reakciju kod gola?
– Ispao sam krivac... Da se nismo sudarili, stigao bih pre do lopte. Greška je, nije sporno. Dešavaju se takve stvari u fudbalu, krivo mi je mnogo što je u finalu Kupa. Iza nas je, u suštini, fenomenalna sezona. Igrali smo Ligu šampiona, osvojili titulu, a za ovo u kupu odužićemo se navijačima još jednim plasmanom u elitno takmičenje.
Šta je ključni uzrok poraza?
– Psihološki teška utakmica za nas. Partizan je imao malo veću želju, naša ekipa se ispraznila.
Zvezda je bila totalno neprepoznatljiva?
– Nismo pokazali timski duh i želju da osvojimo trofej, to je bio najveći problem.