Вељко Симић: Хоћемо да освојимо и Куп!

8

Имамо квалитет и довољан фонд играча за успехе на сва три фронта – истакао је крилни нападач црвено-белих

Наш најтрофејнији клуб није имао милости. Иако без репрезентативаца шампион је прегазио учесника Српске лиге „Запад” и најубедљивијом победом у последњих 18 година пласирао се у осмину финала нашег најмасовнијег такмичења.

Шеф стручног штаба Владан Милојевић извео је јак састав. Од искуснијих играча који су му били на располагању у првој једанаесторици није било једино Матеа Гарсије, али је и он ушао на терен у 58. минуту.

Препорођено је деловао Вељко Симић. Са четири гола помало заборављени крилни нападач Звезде подсетио је на дане кад је блиставим играма у дресу Земуна изборио позив матичног клуба да се врати. Рођеном Лазаревчанину меч против Трепче био је седми ове сезоне, четврти од првог минута.

Срећан сам превасходно због победе – каже Симић.

Имали смо тежак пут претходног дана, али смо добро одговорили на околности и приказали одличну игру. Радостан сам наравно и због четири гола, међутим, најважније ми је кад екипа остварује циљеве.

Већ у 3. минуту Вељко је наговестио да би могао да буде распуцан. Његова паљба против недораслог противника производ је дугог чекања шансе. Управно из тих разлога црвено-бели су напунили мрежу српсколигаша.

Задовољан сам, наравно. Први пут сам постигао четири гола на једној утакмици. Најлепши ми је био четврти погодак. Добро сам примио дугу лопту после чега ми је преостала само реализација.

Звездина успостављена доминација у првенству није подразумевала освајање трофеја у купу. Пехар из другог такмичења на српској сцени још од 2012. није завршио у музеју на стадиону „Рајко Митић”.

Амбиције су нам освајање купа. Имамо квалитет и довољан број играча за борбе на три фронта. Идемо ипак, корак по корак. Доста нам значи овако висока победа без обзира што је противник из два ранга нижег степена такмичења. Сигуран сам да ћемо из утакмице у утакмицу бити све бољи.

Охрабрен ефикасном игром изабраника Владан Милојевић је тек у 70. минуту указао прилику једном, затим и другом омладинцу. Сусрет против Трепче памтиће Борисава Бурмаз и Милош Пантовић, први је на терен утрчао у 70. а други у 80. минуту.

Наши јуниори су се сјајно уклопили. Честитам им на дебију и желим много среће у наставку каријере.

Kоментари (8)

Ja neću. To treba da bude odmor. I 1/8 finala treba da igramo u gostima.

Kokezanija

Kao što ste i 1/16 finala odigrali u gostima. Zašto da 1/4 i 1/2 i finale ne igrate u gostima sa stranim sudijama i VAR-om kada ste tako moćni?

bgd

Ako naredba stigne od onog navijača može!

nije vama lako

Oh boze...

gago

Naravno da nije lako jer je sport obesmislen uplivom abolirane mafije u sportske klubove!

zvezdaš

Tako je! Zvezda jeste imala popusta u 1 pol.što je nedopustivo, previse nonšalancije, nema veze ko je protivnik.U prvo.pol.je mogla voditi barem 4:0.Treba težiti stilu igre, dati što više golova, to je nešto najbolje.