Почетна / Фудбал / Куп Србије

Младост на пенале избацила ТСЦ, Чукарички са креча до четвртфинала Купа, Раднички у финишу срушио Бачку

Инђија боља од Пролетера, Радник окренуо против ОФК Београда на Карабурми, Војводина убедљива против Синђелића

Телеоптик – Чукарички 0:1 (0:1)

Београд - Стадион: СЦ Партизан-Телеоптик. Гледалаца: 300. Судија: Марко Ивковић. Помоћници: Немања Петровић и Слободан Павловић. Жути картони: Бирманчевић (Чукарички). Стрелац: 0:1 Лука Стојановић (једанаестерац) у 31. минуту.

ТЕЛЕОПТИК: Вуканић, Петровић, Антонијевић, Пантазис, Јовановић, Рађен, Арамбашић, Кнежевић, Чолић, Милосављевић, Јанковић.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Тедић (од 62. Ендијае), Каменовић, Мићин, Пушкарић, Стојановић (од 62. Видосављевић), Богосавац, Алексић, Ђорђевић (од 75. Ковач), Величковић, Бирманчевић.

Чукарички се пласирао у четвртфинале Купа Србије, после победе над чланом Српске лиге група „Београд“, у осмини финала савладан је Телеоптик у гостима – 1:0. Једини погодак дело је Луке Стојановића, који је био прецизан из једанаестерца над Тедићем, у 31. минуту.

Тренер бело-црних Александар Веселиновић промешао је стартну поставу, у протоколу није било капитена Доцића и искусног Кајевића, на клупи је после 42 узастопна меча остао и Шапић. Шансу су од старта добили Кемновић не месту штопера, Алексић, после дужег времена заиграо је опорављени Ђорђевић, па су то уз пролазак у натедну фазу најмасовнијег такмичења највећи добици за Веселиновићев тим.

А да је било лако, није! Напротив, Телеоптик се показао као незгодан ривал, жељан још једног скалпа. Подсетимо, у првој рунди Купа Србије Оптичари су после бољег извођења једанаестераца елиминисали суперлигаша Вождовац. Било је шанси у уводном делу меча, али је прву озбиљнију имао тек Стојановић, који је после одлично изведеног корнера Ђорђевића у 23. минуту шутирао главом, лопта је погодила стативу.

Кнежевић јунак Младости

После 1:1 у Лучанима прешло се на извођење једанаестераца: 1:0 – Ристић, 1:1 – Лукић, 2:1 – Селенић, 2:2 – Поњевић, 3:2 – Секулић, 3:3 – Галић, 4:3 – Стојановић, 4:4 – Ровчанин, 5:4 Синђић, 5:4 – Свитић (Кнежевић одбранио).

Четири минута касније узвратио је домаћин, Пантазис је лепо циљао из слободног ударца, лопта је прохујала за мало изнад Петровићевог гола. У 30. минуту још једна прилика, овога пута из категорије стопостотних за Телеоптик, опасни Чолић је умакао одбрани Брђана, али је потом из изгледне позиције промашио гол.

Само минут касније стигла је казна, Тедић је оборен у шеснаестерцу ривала, а Стојановић је био сигуран са беле тачке – 0:1.

До краја полувремена вредан помена је још покушај Ђорђевића, који је са 25 метара шутирао преко гола Телеоптика.

У наставку је било шанси на обе стране, иако је Чукарички имао доминацију у поседу лопте, додуше и више прилика. Но, могао је Телеоптик до изједначења у 53. минуту, после сјајне акције изиграна је одбрана гостију, али је добар шут Бабовића одбранио Петровић. Била је то шанса утакмице за домаћина. Шест минута касније, после прелепе повратне лопте Тедића шутирао је Мићин, али није био прецизан.

У 61. минуту Телеоптик је још једном запретио, овога пута Радмановац је опалио по лопти са 25 метара, био је за мало непрецизан. Мићин је имао још једну прилику, све је лепо урадио у 67. минуту, заобишао је и голмана Вуканића, али је Рађен избио лопту са гол линије.

До краја меча још две прилике за Чукарички, у 81. минуту после доброг шута Видосављевића, Вуканић је одлично интервенисао, док је у последњим тренуцима успео да одбрани и шут Ковача у контри.

Семафор осмине финала Купа Србије:
23. октобар:
Инђија – Пролетер (НС) 2:1 (Бастајић 21, Босанчић 37. једанаестерац - Шћепановић 78. једанаестерац)
ОФК Београд – Радник 1:2 (Величковић 41 - Дамњановић 21, Макарић 78)
Раднички (Ниш) – ОФК Бачка 2:0 (Пантелић 74, Ђилас 77)
Телеоптик – Чукарички 0:1 (Стојановић 31. једанаестерац)
Младост (Лу) – ТСЦ 1:1 - 5:4 једанаестерци (Синђић 31 - Галић 74)
Војводина – Синђелић (Бг) 4:0 (Корховој 5. аутогол, Зукић 36. једанаестерац, 58, Ђурић 81)
Одложено:
Партизан – Спартак
Црвена звезда – Мачва
Напомена: Игра се један меч, као и у свим предстојећим фазама. Четвртфинале је на програму 18. марта 2020, полуфинале 8. априла, а финале 24. маја