Voša prošla na penale, het-trik maestralnog Tedića za preokret i prolazak Čuke u polufinale Kupa

0

Fantastičan meč viđen je na Banovom brdu, Brđani su posle preokreta slavili sa 3:2

Čukarički – Radnički (Niš) 3:2 (1:2)

Beograd - Stadion: na Banovom brdu. Gledalaca: 500. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović. Žuti kartoni: Šapić, Kovač, tedić (Čukarički), Stevanović, Pejović, Pantelić, Ristić (Radnički).Strelci: 0:1 Nikola Čumić u 15, 0:2 Nikola Čumić u 24, 1:2 Slobodan Tedić (jedanaesterac) u 45, 2:2 Slobodan Tedić u 82, 3:2 Slobodan Tedić u 90+2. minutu.

ČUKARIČKI: Petrović, Tedić, Vidosavljević (od 81. Eze), Kamenović (od 57. Stevanović), Mićin (od 74. Đorđević), Kajević, Puškarić, Ćirković, Šapić, Kovač, Birmančević (od 57. Ortiz).

RADNIČKI (NIŠ): Ristić, Knežević (od 63. Meleg), Stevanović, Todorovski, Subotić (od 77. Mitrović), Pejović (od 88. Bjeličić), Čumić, Letić, Hao (od 46. Miloradović), Mihajlović (od 77. Kojić), Pantelić.

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su sa 3:2 pobedili Radnički iz Niša. Čukarički je pobedio posle velikog preokreta.

Radnički je na Banovom brdu imao dva gola prednosti, a strelac je bio Nikola Čumić u 14. i 24. minutu.

Potom je Slobodan Tedić smanjio iz penala u 45. minutu.

Radnički je propustio priliku iz penala, koji nije realizovao Stefan Mihajlović, a potom je Čukarički izjednačio drugim golom Tedića.

Tedić je u nadoknadi dao svoj treći gol i doneo pobedu Čukaričkom i plasman u narednu fazu Kupa.

U meču kakav se retko viđa, belo-crni su načinili neverovatan preokret protiv niškog Radničkog i uz tri gola Slobodana Tedića prošli su među četiri najbolja tima u najmasovnijem domaćem takmičenju – 3:2 (1:2).

Prvu priliku imali su domaći u petom minutu, Kajević je odlično proigrao Vidosavljevića, koji je šutirao sa 17 metara, ali je bio neprecizan. Tri minuta kasnije zicer za Kajevića, posle sjajnog prodora Birmančevića i još boljeg centrašuta, crnogorski reprezentativac je usamljen sa sedam metara promašio gol Nišlija. Uzvratili su gosti u 13. minutu, pokušao je Subotić sa skoro 30 metara, lopta je otišla za malo iznad Petrovićevog gola.

Radnički je poveo u 15. minutu, bila je to solo akcija Čumića, koji je ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem savladao golmana domaćih – 0:1. Mogao je Mihajlović četiri minuta kasnije da duplira prednost, izbegao je ofsajd zamku i umakao odbrani Čukaričkog, šutirao je iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan.

Nastavili su sa dobrim napadima gosti, duplim pasom izigrali su trojicu igrača Čukaričkog, Letić je centrirao, a na drugoj stativi Čumić se odlično snašao i još jednom savladao Petrovića – 0:2. Mogli su Brđani da smanje rezultat u 28. minutu, Mićin je izveo slobodan udarac sa 18 metara, Ristić je ostao „ukopan“, ali je lopta prohujala pored stative njegovog gola.

Preuzeli su domaći potom inicijativu, pa je Tedić imao dve šanse, prvu u 30. minutu, drugu četiri minuta kasnije, ali je oba puta Ristić bio oprezan. Ipak, u finišu poluvremena Čukarički je uspeo da smanji rezultat. Kamenović je iz auta bacio loptu ka Birmančeviću, ali je pritom Todorovski igrao rukom, dileme nije bilo, Simović je svirao jedanaesterac. Kao i u Novom Sadu, Tedić je bio precizan sa bele tačke, golmana je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu – 1:2.

Pavlović tragičar

Vojvodina i Mladost odigrali su 0:0 u Novom Sadu. Polufinalistu su odlučili penali, a tamo je omanuo samo Pavlović, poslao je golmana na jednu, a loptu na drugu stranu, ali pored gola.

Penali: Bojović 0:1, Čović 1:1, Pavlović 1:1 (pored gola), Vukadinović 2:1, Šatara 2:2, Gemović 3:2, Jovanović 3:3, Stojković 4:3, Radivojević 4:4, Drinčić 5:4.

U 55. minutu jedanaesterac za Radnički, posle igranja rukom Šapića u šesnaestercu. Odgovornost je preuzeo Mihajlović, ali ga je Petrović sjajno pročitao i samim tim je ostavio svoj tim u igri. Odmah potom Veselinović je u igru uveo Stevanovića i Ortiza, umesto Kamenovića i Birmančevića. Sjajnu priliku u 64. minutu imao je Tedić, ali je njegov udarac glavom krajnjim naporom odbranio Ristić.

Odmah potom, golman Nišlija ukrotio je i pokušaj Kajevića sa ivice šesnaesterca. Novu priliku Brđani su imali u 72. minutu, posle ubacivanja iz kornera Šapić je šutirao glavom, ali nije bio precizan. Mogao je Mihajlović možda i da reši pitanje pobednika u 74. minutu, kad je posle centrašuta sa leve strane ostao usamljen, šutirao je sa osam metara, ali je Petrović još jednom bio maestralan.

Znali su to domaći da kazne, u 81. minutu Kajević je prelepo centrirao sa leve strane, a Tedić se „poklonio“ i glavom savladao Ristića – 2:2. U 88. Minutu umalo potpuni preokret. Tedić je fenomenalno proigrao Kajevića, koji je stigao do lopte pre Ristića, ali je golman Radničkog ipak uspeo da otkloni opasnost.

Ipak, gostima nije bil spasa u drugom minutu nadoknade. Puškarić je fenomenelano porigrao Tedića, koji je u partiji života postigao het-trik i odveo svoj tim u polufinale Kupa Srbije – 3:2.

Kup Srbije (četvrtfinale):

Utorak:

Inđija – Crvena zvezda 1:2 (Jovanović 87 - Ivanić 35, Ben 38)

Sreda:

Čukarički – Radnički (Niš) 3:2 (Tedić 45. jedanaesterac, 82, 90+2 - Čumić 15, 24)

Radnik – Partizan 1:2 (Stamenković 45+17 - Asano 45+2, 45+15)

Vojvodina – Mladost 0:0 - 5:4 jedanaesterci

Napomena: Polufinalni susreti na programu su 10. juna, finale je zakazano za 24. jun.