Почетна / Фудбал / Куп Србије

Воша прошла на пенале, хет-трик маестралног Тедића за преокрет и пролазак Чуке у полуфинале Купа

Фантастичан меч виђен је на Бановом брду, Брђани су после преокрета славили са 3:2

Чукарички – Раднички (Ниш) 3:2 (1:2)

Београд - Стадион: на Бановом брду. Гледалаца: 500. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Никола Ђоровић и Милош Симовић. Жути картони: Шапић, Ковач, тедић (Чукарички), Стевановић, Пејовић, Пантелић, Ристић (Раднички).Стрелци: 0:1 Никола Чумић у 15, 0:2 Никола Чумић у 24, 1:2 Слободан Тедић (једанаестерац) у 45, 2:2 Слободан Тедић у 82, 3:2 Слободан Тедић у 90+2. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Тедић, Видосављевић (од 81. Езе), Каменовић (од 57. Стевановић), Мићин (од 74. Ђорђевић), Кајевић, Пушкарић, Ћирковић, Шапић, Ковач, Бирманчевић (од 57. Ортиз).

РАДНИЧКИ (НИШ): Ристић, Кнежевић (од 63. Мелег), Стевановић, Тодоровски, Суботић (од 77. Митровић), Пејовић (од 88. Бјеличић), Чумић, Летић, Хао (од 46. Милорадовић), Михајловић (од 77. Којић), Пантелић.

Фудбалери Чукаричког пласирали су се у полуфинале Купа Србије, пошто су са 3:2 победили Раднички из Ниша. Чукарички је победио после великог преокрета.

Раднички је на Бановом брду имао два гола предности, а стрелац је био Никола Чумић у 14. и 24. минуту.

Потом је Слободан Тедић смањио из пенала у 45. минуту.

Раднички је пропустио прилику из пенала, који није реализовао Стефан Михајловић, а потом је Чукарички изједначио другим голом Тедића.

Тедић је у надокнади дао свој трећи гол и донео победу Чукаричком и пласман у наредну фазу Купа.

У мечу какав се ретко виђа, бело-црни су начинили невероватан преокрет против нишког Радничког и уз три гола Слободана Тедића прошли су међу четири најбоља тима у најмасовнијем домаћем такмичењу – 3:2 (1:2).

Прву прилику имали су домаћи у петом минуту, Кајевић је одлично проиграо Видосављевића, који је шутирао са 17 метара, али је био непрецизан. Три минута касније зицер за Кајевића, после сјајног продора Бирманчевића и још бољег центрашута, црногорски репрезентативац је усамљен са седам метара промашио гол Нишлија. Узвратили су гости у 13. минуту, покушао је Суботић са скоро 30 метара, лопта је отишла за мало изнад Петровићевог гола.

Раднички је повео у 15. минуту, била је то соло акција Чумића, који је ушао у шеснаестерац и прецизним ударцем савладао голмана домаћих – 0:1. Могао је Михајловић четири минута касније да дуплира предност, избегао је офсајд замку и умакао одбрани Чукаричког, шутирао је искоса са десне стране, али је био непрецизан.

Наставили су са добрим нападима гости, дуплим пасом изиграли су тројицу играча Чукаричког, Летић је центрирао, а на другој стативи Чумић се одлично снашао и још једном савладао Петровића – 0:2. Могли су Брђани да смање резултат у 28. минуту, Мићин је извео слободан ударац са 18 метара, Ристић је остао „укопан“, али је лопта прохујала поред стативе његовог гола.

Преузели су домаћи потом иницијативу, па је Тедић имао две шансе, прву у 30. минуту, другу четири минута касније, али је оба пута Ристић био опрезан. Ипак, у финишу полувремена Чукарички је успео да смањи резултат. Каменовић је из аута бацио лопту ка Бирманчевићу, али је притом Тодоровски играо руком, дилеме није било, Симовић је свирао једанаестерац. Као и у Новом Саду, Тедић је био прецизан са беле тачке, голмана је послао у једну, а лопту у другу страну – 1:2.

Павловић трагичар

Војводина и Младост одиграли су 0:0 у Новом Саду. Полуфиналисту су одлучили пенали, а тамо је омануо само Павловић, послао је голмана на једну, а лопту на другу страну, али поред гола.

Пенали: Бојовић 0:1, Човић 1:1, Павловић 1:1 (поред гола), Вукадиновић 2:1, Шатара 2:2, Гемовић 3:2, Јовановић 3:3, Стојковић 4:3, Радивојевић 4:4, Дринчић 5:4.

У 55. минуту једанаестерац за Раднички, после играња руком Шапића у шеснаестерцу. Одговорност је преузео Михајловић, али га је Петровић сјајно прочитао и самим тим је оставио свој тим у игри. Одмах потом Веселиновић је у игру увео Стевановића и Ортиза, уместо Каменовића и Бирманчевића. Сјајну прилику у 64. минуту имао је Тедић, али је његов ударац главом крајњим напором одбранио Ристић.

Одмах потом, голман Нишлија укротио је и покушај Кајевића са ивице шеснаестерца. Нову прилику Брђани су имали у 72. минуту, после убацивања из корнера Шапић је шутирао главом, али није био прецизан. Могао је Михајловић можда и да реши питање победника у 74. минуту, кад је после центрашута са леве стране остао усамљен, шутирао је са осам метара, али је Петровић још једном био маестралан.

Знали су то домаћи да казне, у 81. минуту Кајевић је прелепо центрирао са леве стране, а Тедић се „поклонио“ и главом савладао Ристића – 2:2. У 88. Минуту умало потпуни преокрет. Тедић је феноменално проиграо Кајевића, који је стигао до лопте пре Ристића, али је голман Радничког ипак успео да отклони опасност.

Ипак, гостима није бил спаса у другом минуту надокнаде. Пушкарић је феноменелано пориграо Тедића, који је у партији живота постигао хет-трик и одвео свој тим у полуфинале Купа Србије – 3:2.

Куп Србије (четвртфинале):

Уторак:

Инђија – Црвена звезда 1:2 (Joвановић 87 - Иванић 35, Бен 38)

Среда:

Чукарички – Раднички (Ниш) 3:2 (Тедић 45. једанаестерац, 82, 90+2 - Чумић 15, 24)

Радник – Партизан 1:2 (Стаменковић 45+17 - Асано 45+2, 45+15)

Војводина – Младост 0:0 - 5:4 једанаестерци

Напомена: Полуфинални сусрети на програму су 10. јуна, финале је заказано за 24. јун.