Почетна / Фудбал / Куп Србије

Головима Асана Партизан се дочепао полуфинала Купа Србије

Меч обележио скоро двадесетоминутни прекид и надокнада у којој су постигнута сва три гола

Радник – Партизан 1:2 (1:2)

Сурдулица - Стадион: Радника. Гледалаца: 870. Судија: Срђан Јовановић. Помоћници: Урош Стојковић и Милан Михајловић. Жути картони: С. Павловић, Милетић (Партизан). Стрелци: 0:1 Такума Асано у 45+2, 0:2 Такума Асано у 45+15, 1:2 Богдан Стаменковић у 45+17. минуту.

РАДНИК Васиљевић, Костић, Стевановић, Макарић (од 83. Мићић), Даноски (од 83. Исламовић), Ђорђевић (од 74. Георгиев), Пејчић (од 83. Димитрић), Кричак, Стојановић, Митошевић, Павлов (од 37. Стаменковић. Тренер: Симо Крунић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Натхо (од 83. Л. Павловић), Садик (од 83. Матић), Асано, Витас, Здјелар, Шћекић, Марковић, Урошевић, Милетић. Тренер: Саво Милошевић.

Партизан наставља пут ка одбрани трофеја у Купу Србије, у четвртфиналу у Сурдулици црно-бели су головима Асана савладали домаћи Радник 2:1.

Утакмицу је на старту обележио и скоро двадесетоминутни прекид због транспарента који су окачили Гробари - "Лиге где Цигани нису први се поништавају, док се лажне титуле са навијачима прослављају".

23. минут: Страхиња Павловић пробао је ударцем/дијагоналом са 25. метара, голман Радника се бацио и одбранио.

32. минут: Штопер Партизана Павловић добио је жути картон због прекршаја на тридесетак метара од свог гола.

37. минут: Стаменковић је заменио повређеног Павлова.

38. минут: Натхо је покушао са ивице казненог, Васиљевић одлично одбранио солидан ударац који је ишао у малу мрежу.

40. минут: Натхо је примио лопту у казненом, уследио је дијагонални ударац са 13 метара, али слаб, лопта лак плен за голмана Радника.

45. минут: Садик је пробао главом са девет метара после центаршута Марковића, гађао је угао, али је голма Васиљевић још једном био сигуран. Судија Јовановић показао је 18 минута надокнаде.

45+2. минут: Ко други до интернационални тандем Натхо-Асано. Израелац је убацио лопту у простор, мало са леве стране, Јапанац је утрчао и матирао голмана Радника - 0:1.

45+8. минут: Садик је лопту примио ван казненог, ушао два три корака унутра, шутирао под пречку, али је Васиљевић одлично одбранио.

45+9. минут: Лопта убачена на ивицу петерца, Милетић је подлетео, Даноски је примио, остао је сам пред Стојковићем, уклизао је Витас с жељом да га омете, успео је, лопта је из изгледне позиције завршила изнад гола.

45+15. минут: Асано је добио још једну одличну лопту у простор, шутирао је, Васиљевић одбранио, два играча Радника спетљала су се у покушају да избију лопту, она је остала у петерцу, пред Асаном, Јапанац је само боцнуо у небрањену мрежу - 0:2.

45+17. минут: Дуга лопта пред казнени црно-белих, најбржи Даноски, избио је сам пред голмана Стојковића, шутирао, одбранио је Владимир, поново је пробао Даноски, на кратко је лопти пут ка мрежи препречио Витас, али је она отишла до друге стативе где је сам био Богдан Стаменковић и убацио је у празну мрежу - 1:2.

47. минут: Натхо је одлично гађао малу мрежу са ивице казненог, бацио се Васиљевић колико је дуг и крајњим напором лопту скренуо у корнер.

50. минут: Изгледна прилика за Радник, истина из мртвог угла, први пут је шут изблокирам, други је Стојковић одбранио ногом.

59. минут: По десној страни прошао је Здјелар, убацио по земљи повратну, на 14 метара натрчао је Асано, пробао да пласира, лопта је кренула ка голу, али је Кричак крајњим напором закачио и скренуо у корнер.

62 минут: Солидан покушај Павловића главом после корнера, лопта је завршила пола метра поред стативе.

67. минут: Асано је шутирао са 18 метара, бацио се Васиљевић и лопту скренуо ка корнеру.

68. минут: Центаршут Натха, Павловић је гађао главом, још једном је полетео голман Радника и одбранио лопту која је ишла у ћошак

69. минут: Лопта Садика у фор Асану, Јапанац сам пред голманом, Васиљевић му је одбранио зицер, лопте се дочепао Марковић, али је решио да дрибла, петља, и уместо да да гол лопту му је из ногу отео Васиљевић.

72. минут: Милетић је на половини терена "покосио" ривала и добио жути картон.

83. минут: Петострука измена, три новајлије у тиму Радника и две саставу Партизана.

85. минут: Корнер, шут главом Витаса, Митошевић је спречио гол на првој стативи, избио је лопту у стативу, завршила је у корнеру. После новог убацивања из угла нови покушај главом Страхиње Павловића, одбранио је Васиљевић.

90+2. минут: Лопта убачена са половине Радника у казнени Партизана, штопер црно-белих Витас је главом продрмао пречку свог гола.

Куп Србије (четвртфинале):

Уторак:

Инђија – Црвена звезда 1:2 (Joвановић 87 - Иванић 35, Бен 38)

Среда:

Чукарички – Раднички (Ниш) 3:2 (Тедић 45. једанаестерац, 82, 90+2 - Чумић 15, 24)

Радник – Партизан 1:2 (Стаменковић 45+17 - Асано 45+2, 45+15)

Војводина – Младост 0:0 - 5:4 једанаестерци

Напомена: Полуфинални сусрети на програму су 10. јуна, финале је заказано за 24. јун.