Почетна / Фудбал / Лига Европе

Интер у једном мечу бољи од Хетафеа, Башакшехир завршио европску причу поразом од Копенхагена (ВИДЕО)

Tри гола Шахтјора за последњих пет минута, Манчестер рутински са резервним тимом

Данијел Алексић играо је од 54. минута за новог шампиона Турске, али није успео да Башакшехиру помогне да се докопа четвртфинала Лиге Европе.

Победа голом Вишће у 88. минуту меча у Истанбулу није била довољна, Винд је са два гола до 52. минута реванша режирао преокрет, пролаз је поготком у 62. потврдио Фалк.

Шахтјор је бранио у Кијеву 2:1 из Немачке и успео је, с тим да је од 89. до 93. минута постигао три гола за убедљиву победу (3:0), два гола дело су Мораеса, а један Соломона.

Манчестер Јунајтед је са резервним саставом одрадио посао против ЛАСК-а, јер је из Аустрије донео 5:0. Немања Матић остао је на клупи Црвених ђавола. Наредни ривал тима са острва је дански Копенхаген.

Интер и Хетафе су играли само један меч, на неутралном терену у Гелзенкирхену. Лукаку је у 33. минуту донео предност вицешампиону Италије. Хетафе је у 75. минуту имао пенал, али је Молина шутирао поред стативе.

Казна је стигла у 83. минуту када је Ериксен погодио за 2:0 и четвртфинале.

Немања Максимовић играо је за Хетафе до 56. минута.

Фајнал-ејт се игра у Немачкој, у четири града, Келну, Гелзенкирхену, Дизелдорфу и Дуизбургу од 10. до 21. августа.

Семафор осмине финала Лиге Европе:

5. август:

Копенхаген - Башакшехир 3:0 (Винд 4, 52. једанаестерац, Фалк 62), први меч 12. марта 0:1.

Шахтјор - Волфсбург 3:0 (Мораес 89, 90+3, Соломон 90+1) , први меч 12. марта 2:1.

Интер - Хетафе 2:0 (Лукаку 33, Ериксен 83), први меч није игран због пандемије корона вируса

Манчестер Јунајтед -  ЛАСК 2:1 (Лингард 57, Марсијал 88 - Вајсингер 55), први меч 12. марта 5:0.

6. август:

18.55: Бајер Леверкузен - Ренџерс,  први меч 12. марта 3:1.

18.55: Севиља - Рома, први меч није игран због пандемије корона вируса

21.00: Базел - Ајнтрахт,  први меч 12. марта 3:0.

21.00: Вулверхемптон -  Олимпијакос,  први меч 12. марта 1:1.

Интер///Ренџерс/Бајер - Шахтјор///Ајнтрахт/Базел

Напомена: Реванши осмине финала играју се 5. и 6. авуста. Фајнал-ејт се игра у Немачкој, у четири града, Келну, Гелзенкирхену, Дизелдорфу и Дуизбургу од 10. до 21. августа. Финале је 21. августа у Келну.