Почетна / Фудбал / Лига Европе

Звезда поклекла у Немачкој, Станковић искључен

Црвено-бели у 2. колу дочекују Либерец (29.10.), а у трећем Гент (5.11.)

Хофенхајм – Црвена звезда 2:0 (0:0)

Зинсхајм - Стадион. Рајн-Некар арена. Гледалаца: без навијача због пандемије корона вируса. Судија: Алехандро Хернандез (Шпанија). Помоћници: Хосе Наранхо и Теодоро Собрино (Шпанија). Жути картони: Саного, Фалћинели (Црвена звезда). Црвени картон: тренер Дејан Станковић (Црвена звезда9 у 66. минуту. Стрелци: 1:0 Кристоф Баумгартнер у 64, 2:0 Мунас Дабур у 90+3. минуту.

ХОФЕНХАЈМ: Бауман, Пош, Војт, Акпогума, Руди, Грилич (од 46. Самасеку), Сесењон (од 90. Сков), Баумгартнер (од 78. Ларсен), Гаћиновић (од 46. Гајгер), Дабур, Белфодил (од 78. Бебу). Тренер: Себастијан Хенес.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Дегенек, Милуновић, Ераковић, Родић, Николић, Саного (од 76. Петровић), Гајић (од 85. Симић), Спиридоновић (од 76. Бен), Катаи (од 76. Вукановић), Фалћинели (од 85. Павков). Тренер: Дејан Станковић.

По први пут ове сезоне Звезда је изашла у формацији са три штопера, на крају ни то није дало резултат, Хофенхајм је славио 2:0.

Прву претњу на мечу домаћину је упутио Фалћинели у осмом минуту после комбинације са Спиридоновићем, али је ударац нападача са ивице казненог простора завршио је поред стативе.

Домаћи су покушали у 24. минуту преко Баумгартнера који је шутирао са ивице казненог простора, али је на висини задатка био Борјан.

Конкретан је био и Родић у 35. минуту после сјајног паса Санога. Прошао је бек по левој страни и веома луцидно покушао да упосли Фалћинелија који се убацивао у петерац Хофенхајма, али му је мало фалило да захвати лопту, упркос томе што је имао двојицу чувара поред себе, и пошаље је у мрежу.

Минут касније и поново и више него добра прилика за Звездиног Италијана. Катаи га је упослио, пасом је надмудрио читаву одбрану, а Фалћинели се нашао пред Бауманом, међутим, одлучио се за лоб ударац, па је лопта завршила преко гола.

Црвена звезда је и у 41. минуту могла да дође до вођства и крунише добру игру у првом полувремену. Фалћинели је одиграо повратну лопту за Родића, а он је оштро заврнуо на петерац где је био Спиридоновић, али је није добро захватио.

Могли су и домаћи до поготка у последњим тренуцима првог дела игре, Дабур се извукао на леву страну и шутирао, али се истакао Дегенек и са гол-линије успео да избаци лопту, која је прво погодила стативу.

Завршила је лопта иза леђа Баумана у 47. минуту после сјајне реализације Ераковића, али се млади штопер нашао у недозвољеној позицији после додавања Милуновића.

Четири минута касније покушали су и домаћи преко Дабура који је снажно шутирао са ивице казненог простора, али је поново Борјан био сјајан и парадом зауставио ударац.

Домаћи су дошли до предности у 64. минуту преко Баумгартнера који је после центаршута Рудија са десетак метара ухватио волеј ипогодио мрежу - 1:0.

Оно што је претходило голу је опасна игра Акпогуме на средини терена који је оштро ушао у дуел са Николићем, али судија Хернандез није сигнализирао фаул. На све то, шеф стручног штаба Дејан Станковић је искључен одмах након те ситуације, јер је протестовао код шпанског арбитра.

Одмах су фудбалери Звезде покушали да узврате. Играо се 69. минут када је Саного после центаршута Катаија из угла послао лопту преко гола. Четири минута касније је поново Саного био тај који је шутирао главом, након што се на првој стативи изборио за позицију, утисак је да га је за дрес вукао дефанзивац Хофенхајма, али није Хернандез показао на белу тачку.

Трострука измена у тиму уследила је у 76. минуту, па су у  игру ушли Петровић, Вукановић и Бен, а ван терена изашли Саного, Катаи и Спиридоновић.

Могао је Ераковић да изједначи у 83. минуту после центаршута Бена, али се испред њега нашао Самасеку и послао је у корнер, а потом је и Милуновић био највиши после ударца из угла, међутим, резултат се није мењао.

До краја меча шансу су добили и Симић и Павков уместо Гајића и Фалћинелија, али су домаћи погодили у трећем минуту надокнаде времена када је Дабур био прецизан, матирао је Борјана и поставио коначан резултат - 2:0.