Zvezda sjajna na „San Siru”, tragični Gobeljić ih koštao prolaza
Crvena zvezda će imati za čime da žali posle dvomeča sa Milanom, u kojem nije poražena, ali se oprostila od Evrope

Crvena zvezda je odigrala hrabro, izborila je remi na „San Siru”, ali je eliminisana iz Evrope! Zaslužuju sve pohvale momci Dejana Stankovića, koji su ponovo svojim greškama mnogo toga poklnili Milanu.
Tragičar u prvom susretu bio je Radovan Pankov, u drugom je tu ulogu preuzeo Marko Gobeljić. Skrivio je jedanaesterac, promašio šansu utakmice i na kraju dobio crveni karton!
Počelo je prilično loše po Crvenu zvezdu. Najpre je tragičar prvog susreta Radovan Pankov nespretno intervenisao, srećom lopta je otišla u korner.
Već u devetom minutu Milan je vodio. Posle šuta Krunića na ovom meču najlošiji pjedinac Gobeljić igrao je rukom, dobio je žuti karton, a domaći jedanaesterac, koji je sigurno realizovao Kesi – 1:0.
I od tog momenta Crvena zvezda je počela da igra. I ne samo da igra, nego je dominirala na čuvenom „San Siru”.
Prvu priliku crveno-beli su imali u 14. minutu, Srnić je pronašao Falćinelija, koji se lepo snašao uprotivničkom šesnaestercu, šutirao, ali je dobio samo korner.
Dva minuta kasnije Ivanić je maestralno dodao do Bena, ali je ovaj vrlo loše šutirao iz izgledne pozicije, sa 15 metara.
U 19. minutu posle akcije iz kornera Zvezda je postigla gol, učinio je to Ben, ali je prethodno Pankov igrao rukom, pa je posle konsultovanja VAR tehnologije Hil opravdano poništio pogodak.
Tri minuta kasnije Falćineli je iznudio slobodan udarac, izveo ga je Ben, Donaruma je pogledaom ispratio loptu koja je pogodila rogalj njegovog gola.
Ipak, u 24. minutu Zvezda je izjednačila. Ponovo je Ivanić maestralno uposlio Bena, koji ovoga puta nije pogrešio, sačekao je u raskoraku Romanjolija, šutirao mu kroz noge, golman Milana je bio nemoćan – 1:1.
Usledio je mirniji period igre, a Milan je posle izjednačenja uspostavio ravnotežu. Imao je i fantastičnu priliku, u 37. minutu posle centaršuta sa desne strane lopta je došla do usamljenog Dalota, koji je šutirao sa sedam metara, Borjan je fenomenalno nogom uspeo da odbrani.
Do kraja prvog poluvremena još jedan pokušaj Kange, sa 30 metara, šutirao je metar pored stative Donaruminog gola. Isti igrač pokušao je i sa 25 metara u 47. minutu, ponovo Gabonac nije bio precizan.
Prethodno je Pioli na poluvremenu u igru poslao Ibrahimovića i Rebića, a od 65. minuta Tea Ernandeza i Salemakers.
Šveđanin je u 53. minutu prvio put pokušao, sa 15 metara, ali je Borjan bio siguran. U istom minutu, Ibrahimović je glavom spustio loptu ka Rebiću, koji je sa šest metara promašio gol.
U 58. minutu Zvezda je imala kontru pet na četiri, Ivanić je dodao do Gajića, igrač Zvezde je gotovo sa ivice šesnaesterca šutirao, ali je lopta otišla u aut.
Dobru priliku tri minuta kasnije imao je Ivanić, posle solo akcije je šutirao, njegov udarac Tomori je izblokirao.
Možda i trenutak odluke dogodio se u 68. minutu. Posle due akcije Sanogo je bio u dobroj prilici, akrobatski je zahvatio loptu, Donaruma je na gol liniji zaustavio, ona se odbila do Gobeljića, koji je nekako uspeo da promaši čitav gol.
Samo minut kasnije treća velika glupost Gobeljića. Posle skrivljenog jedanaesterca, te promašenog zicera, lako je dobio drugi žuti karton, te je svoje drugove ostavio na cedilu.
Doduše, njegov izostanak se nije primetio. Naprotiv, Crvena zvezda je sa Sanogom na mestu štopera delovala dosta sigurnije nego do tog momenta.
I napadala je kad god joj se za to ukazivala prilika. Tako su domaći jedva uspeli da zaustave Pavkova u jednom opasnom naletu, dok je Katai sa sedam metara loše šutirao, pored Milanovog gola.