Почетна / Фудбал / Лига Европе

Ајакс и Тадић нису успели, Рома се одбранила, испао и Динамо

Арсенал убедљив у Чешкој, прошао и Матићев Манчестер Јунајтед

Фудбалери Арсенала и Виљареала пласирали су се вечерас у полуфинале Лиге Европа, пошто су елиминисали Славију Праг, односно загребачки Динамо.

После 1:1 у првом мечу, Арсенал је вечерас у Прагу победио Славију са убедљивих 4:0.

Арсенал је питање победника у овом двомечу решио за само десет минута.

Прво је у 14. минуту због офсајда поништен погодак који је постигао Емил Смит-Роу, али то није пореметило играче гостујућег тима.

Само четири минута касније Смит-Роу је проиграо Пепеа који је погодио за 1:0, да би у 21. минуту Александер Лаказет био сигуран са "беле" тачке. Тачку на овај сусрет ставио је Бакајо Сака у 24. минуту ударцем са ивице казненог простора.

Коначан резултат поставио је Лаказет у 77. минуту својим другим голом на утакмици.

Арсенал ће се за пласман у финале Лиге Европа борити са Виљареалом који је, после минималне победе у Загребу, вечерас славио против Динама на свом терену са 2:1.

Стрелци за шпански тим били су Пако Алкасер у 36. и Ђерар Морено у 43. минуту, док је једини погодак за Динамо постигао Мислав Оршић у 74. минуту.

Први меч полуфинала игра се 29. априла, док је реванш на програму 6. маја.

о Гранаду.

Рома је, после после победе од 2:1 у Амстердаму, вечерас одиграла 1:1 са Ајаксом на Олимпику и то јој је било довољно за пласман међу четири најбоље екипе.

Ајакс је од почетка меча играо храбро и имао више лопту у свом поседу, али се Рома успешно бранила све до 49. минута када је Брајан Броби довео холандски тим у вођство.

Пет минута касније спрски фудбалер Душан Тадић налетео је на одбијену лопту после ударца Бробија и послао је иза леђа голмана Роме, али је радост играча Ајакса кратко трајала пошто је тај гол поништен због фаула.

Изједначење и велико славље Роми донео је Един Џеко у 72. минуту.

Рома ће у полуфиналу играти против Манчестер јунајтеда који је, после 2:0 у првом мечу, вечерас на Олд Трафорду победио Гранаду истим резултатом.

Јунајтед је повео голом Единсона Каванија у шестом минуту, на асистенцију Пола Погбе, а коначан резултат поставио је Хесус Ваљеха аутоголом у  90. минуту.

Први меч полуфинала игра се 29. априла, док је реванш 6. маја.