Почетна / Фудбал / Лига Европе

Сјајан старт Звезде у Лиги Европе, Брага напокон пала! (ФОТО)

Црвена звезда је на стадиону „Рајко Митић” против старог знанца из Португалије, у четвртом покушају остварила прву победу
ФОТОГРАФИЈЕ: И. Веселинов
Црвена звезда – Брага 2:1 (0:0)
Стрелци: 1:0 – Родић у 74, 1:1 – Галено у 76, 2:1 – Катаи из једанаестерца у 85. минуту.
Стадион: „Рајко Митић”. Гледалаца: 24.671. Судија: Џон Битон. Помоћници: Данијел Мекфарлан и Даглас Потер (сви из Шкотске). Жути картони: Крстичић (Црвена звезда), Минеиро, Ал Мусрати (Брага).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Драговић, Родић, Саного (од 87. Панков), Иванић, Бен (од 39. Диони), Катаи (од 87. Срнић), Канга, Живковић (од 65. Крстичић).
БРАГА: Матеус, Фабијано (од 87. Коуто), Тормена, Оливеира, Леите, Минеиро (од 79. А. Орта), Ал Мурати, Галено, Пиазон, Р. Орта, Абел Руиз (од 71. Гонзалес).

Црвена звезда је напокон савладала Брагу, из четвртог покушаја! Шампион Србије је победом стартовао у групној фази Лиге Европе, чак је после ремија Мидтјиланда и Лудогореца засела на чело табеле Ф групе.

Била је то врло тврда утакмица, посебно у првом полувремену, у којм се мреже нису тресле, а нешто боља у финишу тог дела била је Брага. Португалци су боље кренули и у наставку, али је Звезда чекала и сачекала своју прилику.

Канга је имао неколико лошијих убацивања из корнера, али је у 74. минуту то учинио фантастично, а Родић је главом са десет метара савладао Матеуса.

И, још док су Делије славиле, уследило је изједначење, после грубе грешке Санога Галено је фантастичним ударцем са дистанце савладао Борјана.

Али, индувидуално умеће Иванића је, испоставило се, донело тријумф црвено-белима. Изнудио је овај момак једанаестерац, а Катаи је био врло сиуран са беле тачке у 85. минуту – 2:1.

Прва велика прилика на мечу виђена је у 21. минуту, Драговић је у жељи да отклони опасност лопту избио само до Рикарда, који није оклевао, шутирао је са 15 метара, али високо преко Борјановог гола.

Само два минута касније узвратила је Звезда, Бен је дошао до лопте на 25 метара од гола, направио је два-три корака и шутирао, лопта се одбила од једног играча Браге, прохујала је поред стативе гола гостију и завршила у корнеру.

Пробао је у 27. минуту Канга, Габонац је опалио по лопти са 30-так метара, али је био непрецизан. Дуго се чекало на нову прилику, све до 40. минута, кад је Катаи шутирао, али је изблокиран, Звезда је добила само корнер, после којег није било опасности.

Опасно је било у 43. минуту, одбрана Звезде је оставила усамљеног Рикарда, капитен Браге је наравно шутирао са 20-так метара, лопта је отишла замало изнад Борјановог гола.

Само минут касније Рикардо је маестрално упослио Пиазона, који је покушао да заломи Драговића, репрезентативац Аустрије је прелепо уклизао и спасао сигуран погодак ривала.

Гости су добили корнер, после којег су имали још једну фантастичну прилику, лопта је на другој стативи прескочила статичног Родића, дошла је до Галена, који је погодио стативу.

Доста агресивније су гости почели у другом полувремену, имали су и две прилике у кратком временском интервалу, покушавали су Руиз и Хорта, али нису били прецизни.

Много је боља Брага у другом полувремену, све је ближа голу Црвене звезде, која је углавном безопасна, чак и кад пређе на половину ривала. Чак и кад Канга има прилику да три пута узастопно центрира из корнера.

Ипак, у 62. минуту напокон су црвено-бели запретили, Иванић је решио да заврши сам акцију, шутирао је искоса са леве стране, али је изблокиран, а поново није било опасности после убацивања из угла Канге.

Ослободила се Звезда на тренутка притиска, и одмах је дошла и до друге прилике у три минута, Живковић је упутио повратни пас ка Канги, овај је шутирао, али је био непрецизан

Већ у 65. минуту сјајна прилика за госте, Лукас Минеиро је шутирао, погодио Руиза, а лопта се потом одбила до пречке. Имала је Звезда много среће у тим тренуцима.

Све је боља Звезда, а шансу утакмице имала је у 73. минуту. Иванић је повукао напад, после интервенције одбране Браге сјајно је све пратио Диони, ушао је у велику шансу, али му је голман гостију одбранио.

Добили су црвено-бели корнер, а Канга је напокон фантастично убацио лопту из угла, Родић је са десет метара главом затресао мрежу ривала – 1:0.

Ипак, само два минута касније изједначење. Саного је био очајан, почетнички је избубио лопту, Галено је то искористио, начинио два корака и потом послао бомбу у мрежу немоћног Борјана – 1:1.

У 84. минуту Иванић је у шеснаестерцу Браге „склонио” лопту, оборио га је Леите, судија Битон је одмах показао на белу тачку, а ту одлуку је потврио после кратке консултације са ВАР собом.

Одговорност је преузео Александар Катаи, који је у 85. минуту био врло смирен, други пут на овом мечу капитулирао је Матеус – 2:1.

У 89. минуту Борјан је био фантастичан! Рикардо Орта је мајсторски захватио лопту главом после цвентаршута, али је голман Звезде био још бољи, сачувао је свој тим.