Реми Мидтјиланда и Лудогореца, Николићу бод, лудило у Севиљи

0

У другом мечу групе у којој је Црвена звезда, Мидтјиланд и Лудогорец ремизирали у Данској

Црвена звезда је после тријумфа над Брагом засела на чело табеле Ф групе. У томе су јој помогли Мидтјиланд и Лудогорец, који су у Данској ремизирали.

Домаћи су повели већ у трећем минуту голом Исаксена, али је Десподов у 30. изједначио, испоставило се донео бод Бугарима.

Галатасарај је остварио велики тријумф у Истанбулу против Лација, а за три бода био им је довољан аутогол албанског голмана Страхоше. Код гостију, Сергеј Милинковић-Савић је у игри био од 56. минута.

Московска Локомотива је на домаћем терену извукла бод против Марсеја, иако са десеторицом. Гости су повели голом Ундера у 59. минуту из једанаестерца, изједначио је Анјорин у 89.

Селтик је имао све у својим рукама у Севиљи. Повели су Шкоти брзо са 2:0, али је Бетис потом начинио велики преокрет, головима Миранде, Хуанмија (2) и Иглесијаса. До краја, Селтик је само смањио резултат на 4:3.

Преокрет је виђен и у Леверкузену, где је Бајер био бољи од Ференцвароша, головима Паласиоса у 37. и Вирца у 69. минуту.

Вест Хем је лако остварио тријумф у Загребу против Динама, док је Генку један гол био довољан за сва три бода у Бечу против Рапида.

Семафор првог кола Лиге Европе
А група:
Брондби – Спарта Праг 0:0
Ренџерс – Лион 0:2 (Екамби 23, Слимани 55)
Б група:
ПСВ – Сосиједад 2:2 (Геце 32, Гакпо 54 – Јанузај 34, Исак 39)
Монако – Штурм 1:0 (Диата 66)
Ц група:
Лестер – Наполи 2:2 (Перез 9, Барнс 64 – Осимен 69, 88)
Среда:
Спартак Москва – Легија 0:1 (Кастрати 90+1)
Д група:
Олимпијакос – Антверпен 2:1 (Ел Араби 52, Рибчијук 87 – Самата 75)
Ајнтрахт – Фенербахче 1:1 (Ламерс 41 – Озил 10)
Е група:
Галатасарај – Лацио 1:0 (Стракоша 67. аутогол)
Локомотива Москва – Марсеј 1:1 (Анјорин 89 – Ундер 59. једанаестерац)
Ф група:
Мидтјиланд – Лудогорец 1:1 (Исаксен 3 – Десподов 32)
Црвена звезда – Брага 2:1 (Родић 74, Катаи 85. једанаестерац – Галено 76)
Г група:
Бетис – Селтик 4:3 (Миранда 32, Хуанми 35, 53, Иглесијас 51 – Ајети 15, Јурановић 26. једанаестерац, Ралстон 87)
Леверкузен – Ференцварош 2:1 (Паласиос 37, Вирц 69 – Мае 8)