Жељо је победом против Балзана на Малти стартовао у квалификацијама за пласман у Лигу Европе. Представник БиХ је оправдао улогу фаворита против мало познатог малтешког тима.
Госте је у вођство већ у четвртом минуту из једанаестерца довео Бајић, а исти играч је у 13. минуту поставио коначан резултат. Мало ко је тада очекивао да ће мреже мировати до краја сусрета.
Семафор првог кола квалификација за Лигу Европе:
Балзан (Малта) – Жељезничар (БиХ) 0:2 (Бајић 4. једанаестерац, 13)
Прогрес (Луксембург) – Шамрок (Р. Ирска) 0:0
Ренова (Македонија) – Дачија (Молдавија)
Четвртак:
14,00: Ордабаси (Казахстан) – Беитар (Израел)
15,30: Ширак (Јерменија) – Зрињски (БиХ)
17,00: Круоја (Литванија) – Јагелонија (Пољска)
17,00: Алашкерт (Јерменија – Сент Џонстон (Шкотска)
17,30: Лаћи (Албанија) – Интер (Азербејџан)
18,00: ВПС (Финска) – АИК (Шведска)
18,00: Нефчи (Азербејџан) – Младост (Црна Гора)
18,00: Јелгава (Летонија) – Литекс (Бугарска)
18,00: Динамо Тбилиси (Грузија) – Кабала (Азербејџан)
18,00: Олимпик (БиХ) – Трнава (Словачка)
18,00: Кукеши (Албанија) – Торпедо (Белорусија)
18,00: СЈК (Финска) – ФХ (Исланд)
18,00: Флора (Естонија) – Работнички (Македонија)
18,00: Санта Хулија (Андора) – Рандерс (Данска)
18,00: Актобе (Казахстан) – Номе Каљу (Естонија)
18,00: Динамо Батуми (Грузија) – Омонија (Кипар)
18,00: Сконто (Летонија) – Сент Патрик (Р. Ирска)
18,00: Лахти (Финска) – Елфсборг (Шведска)
18,00: Атлантас (Литванија) – Берое (Бугарска)
18,30: Дебрецин (Мађарска) – Сутјеска (Црна Гора)
18,30: Силамае (Естонија) – Хајдук (Хрватска)
19,00: Саксан (Молдавија) – Аполон (Кипар)
19,00: Брондби (Данска) – Хувенес (Сан Марино)
19,00: Диферданж (Лукасембург) – Бала (Велс)
19,00: Шериф (Молдавија) – Од (Норвешка)
19,00: Тракаи (Литванија) – ХБ (Ф. Острва)
19,00: Стромгодсет (Норвешка) – Партизани (Албанија)
19,00: Ботошани (Румунија) – Чинквали (Грузија)
19,30: Европа (Гибралтар) – Слован (Словачка)
19,45: Бротон (Велс) – Локомотива (Хрватска)
20,00: Домжале (Словенија) – Чукарички (Србија)
20,00: Цеље (Словенија) – Шљонск (Пољска)
20,00: Викингур (Ф. Острва) – Розенборг (Норвешка)
20,00: Го ахед иглс (Холандија) – Ференцварош (Мађарска)
20,15: Њутаун (Велс) – Валета (Малта)
20,30: МТК (Мађарска) – Војводина (Србија)
20,30: Будућност (Црна Гора) – Спартакс (Летонија)
20,30: Ла Фјорита (Сан Марино) – Вадуц (Лихтенштајн)
20,45: Црвена звезда (Београд) – Каират (Казахстан)
20,45: Биркиркара (Малта) – Улисес (Јерменија)
20,45: УКД (Р. Ирска) – Дуделанж (Луксембург)
20,45: Корк сити (Велс) – ХР (Исланд)
20,45: Линфелд (С. Ирска) – НСИ (Ф. Острва)
20,45: Вест Хем (Енглеска) – Луситанс (Андора)
21,00: Гленавон (С. Ирска) – Шахтјор (Белорусија)
21,00: Гленторан (С. Ирска) – Жилина (Словачка)
21,05: Шкендија (Македонија) – Абердин (Шкотска)
21,05: Викингур (Исланд) – Копер (Словенија)
Коментари0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.