Почетна / Фудбал / Лига Европе

Радовић поново спасилац Легије, победе Севиље, Евертона, Наполија, Фиорентине...

Легија поново слави Мирослава Радовића. Тим из Варшаве који само због пропуста клупске администрације не игра у Лиги шампиона, стартовао је победом у другом по јачини европском купу

За победу Легије је заслужан, а ко други него Мирослав Радовић, који иако у позним годинама се све више намеће као решење Дику Адвокату у нападу српске селекције.

Бивши играч Партизана је био стрелац јединог поготка у 58. минуту, којим је његова Легија славила против неугодног Локерена и освојила веома важна три бода. Код гостију српски голман Југослав Лазић остао је на клупи.

Алборг је био врло добар у првом полувремену на гостовању у Букурешту, успели су Данци да сачувају своју мрежу, али је у наставку уследио потоп! Стеауа је до врха напунила мрежу ривала, серију је отворио Санмартен, Кесеру је постигао хет-трик, а два пута се у листу стрелаца уписао Русеску.

Фиорентина са Ненадом Томовићем као стартером је славила на „Артемио” Франкију” против Генгана, головима јужноамериканаца Варгаса и Квардада, а на крају је погодио и Бернардески.

ПАОК је разбио Динамо из Минска. Белоруси су примили пет голова, а још су и добро прошли. После 28 минута губили су са 4:0...

Све је почело несрећним аутоголом Црногорца Немање Николића, а потом је на сцену ступио Атанасиадис, који је у периоду од 11. до 28. минута постигао хет-трик! Серију су затворили Пападопулос и Цантарас.

За госте је играо Слободан Симовић, који је у 64. минуту искључен због другог жутог картона. Други Србин Ненад Адамовић је ушао у игру у 33. минуту, а асистирао је Николићу за почасни погодак, овога пута у праву мрежу.

Јанг Бојс је разбио Слован на свом терену, на крају Словаци се враћају кући са пет лопти у мрежи. За њих је играо Марко Милинковић, који је ушао у 63. минуту, док је код домаћих Милан Гајић остао на клупи.

Евертон је био убедљив против Волфсбурга. Енглези су озбиљно схватили ривала из Бундес лиге, изашли су у најјачем саставу и на крају постигли четири поготка.

Спарта из Прага је повела у Напуљу, али су домаћи преокренули. За разлику од прошлог викенда у Серији А Игуаин је био прецизан са беле тачке за изједначење, а победу је донео са два гола Белгијанац Дрис Мертенс.

Кијевски Динамо је разбио Рио Аве у Португалији, доказавши да тамошња лига није на нивоу на којем је била претходних година. Севиља је рутински кренула у одбрану трофеја, са два гола су победили против фејенорда.

Трабзон је у петом минуту надокнаде шокирао Металист из Харкова. Грк Пападопулос је био бржи од судијске пиштаљке, па је свом тиму донео врло важан тријумф.

Ријека се храбро супротставила Спортингу у Лисабону, одолевала је чета Матјажа Кека до 75. минута, али је тада погодио Симан, а победу је потврдио три минута пре краја Араухо. Бивши првотимац Звезде Марко Вешовић у игру је ушао у 66. минуту.

Семафор првог кола Лиге Европе
Г група:
Стандард – Ријека 2:0 (Симан 75, Араухо 87)
Севиља – Фејенорд 2:0 (Кришовјак 8, Мбија 31)
Х група:
Евертон – Волфсбург 4:1 (Родригез 15. аутогол, Колеман 45+1, Бејнс 47, Мираљас 89 – Родригез 90+4)
Лил – Краснодар 1:1 (Кјер 63 – Лаборде 35)
И група:
Наполи – Спарта 3:1 (Игуаин 23. једанаестерац, Мертенс 51, 81 – Хушбауер 14)
Јанг Бојс – Слован 5:0 (Лечјак 5, Штефен 29, Нуцоло 63, Никчи 80, Оро 90+2)
Ј група:
Рио Аве – Динамо Кијев 0:3 (Јармоленко 20, Беланда 25, Кравец 70)
Стеауа – Алборг 6:0 (Санмартен 51, Русеску 59. једанаестерац, 73, Кесеру 61, 65, 72)
К група:
Фиорентина – Генган 3:0 (Варгас 34, Квардадо 67, Бернардески 88)
ПАОК – Динамо Минск 6:1 (Николић 4. аутогол, Атанасиадис 11, 17, 28, Пападопулос 50, Цандарис 89 – Николић 80)
Л група:
Легија – Локерен 1:0 (Радовић 58)
Металист – Трабзон 1:2 (Хомењук 61 – Констант 25, Пападопулос 90+5)
А група:
Менхенгладбах – Виљареал 1:1 (Херман 21 – Уче 68)
Аполон – Цирих 3:2 (Папулис 9, Гулон 40, Кох 87. аутогол – Рикан 50, Јапи-Јапо 54)
Б група:
Бриж – Торино 0:0
Копенхаген – Хелсинки 2:0 (Јоргенсен 68, 81)
Ц група:
Партизан – Тотенхем 0:0
Бешикташ – Астерас 1:1 (Торе 33 – Пара 88)
Д група:
Салцбург – Селтик 2:2 (Алан 36, Соријано 78 – Вакасо 14, Браун 60)
Динамо Загреб – Астра 5:1 (Судани 17, 24, 45+1, Енрикез 70, Ћорић 90+2 – Чита 82)