Почетна / Фудбал / Лига Европе

БАТЕ шокирао Арсенал, Лаказету црвени после ударања Филиповића, гол Костића!

Највеће изненађење направио је белоруски шампион, уз добар учинак српских играча

БАТЕ је изненадио Арсенал. Шампион Белорусије за који је цео меч играо Александар Филиповић, до 70 минута на терену провео Немања Милић, а последњих 20 минута играо Бојан Дубајић је славио у првом мечу шеснаестине финала минималним резултатом (1:0) и потврдио да се неће лако предати.

Арсенал је последњих десет минута играо са играчем мање јер је Лаказет добио директан црвени картон, због ударања спрског интернационалца Филиповића.

Бенфика у чијем тиму није било повређеног Љубомира Фејсе и Андрије Живковића (био на клупи) направила је велики корак ка пласману у осмину финала пошто је као гост славила против Галатасараја (2:1).

Краснодар за који је Урош Спајић играо цео меч је одиграо без голова против Леверкузена, па ће одлука о томе ко ће од ове две екипе изборити пласман у наредну рунду бити донета за седам дана у Немачкој.

Лацио за који није играо повређени Сергеј Милинковић-Савић због повреде је поражен у првом мечу на Олимпику од Севиље. Победоносни гол постигао је најбољи стрелац екипе из Андалузије Бен Једер из једанаестерца.

Олимпијакос Јагоша Вуковића (играо цео меч) није успео да салви против Динама из Кијева, који је још једном показао да никоме неће бити лак противник, пошто су у последњем минуту стигли до изједначења.

Интер је победом на гостовању против Рапида показао да је један од главних кандидата за освајање трофеја ове сезоне. Могли су нероазури да буду убедљивији, али је голман домаћина био на висини задатка.

Рен је био надомак да направи највеће изненађење против Бетиса, али је шпански представник у надокнади времена стигао до изједначења (3:3).

Славија из Прага је ремизирала против Генка (0:0). Белгијски представник је сада фаворит и треба очекивати да ће у реванш мечу решити питање пласмана у наредну рунду.

Семафор првих мечева шеснаестине финала Лиге Европе:
БАТЕ – Арсенал 1:0 (Драгун 45)
Галатасарај – Бенфика 1:2 (Лујиндама 54 – Салвио 27. пенал, Сеферовић 64)
Краснодар – Леверкузен 0:0
Лацио – Севиља 0:1 (Бен Једер 22)
Олимпијакос – Динамо Кијев 2:2 (Хасан 9, Диаз 40 – Бујалски 27, Вербић 89)
Рапид – Интер 0:1 (Мартинез 39. пенал)
Рен – Бетис 3:3 (Хуно 2, Гарсија 10. аутогол, Бен Арфа 45+3 пенал – Ло Целсо 32, Сиднеи 62, Лаинез 90)
Славија – Генк 0:0
Селтик – Валенсија 0:2 (Черишев 42, Собрино 49)
Бриж – Салцбург 2:1 (Денсвил 64, Весли 81 – Јунузовић 17)
Малме – Челзи 1:2 (Кристијансен 80 – Баркли 30, Жиру 58)
Плзењ – Динамо Загреб 2:1 (Перница 54, 83 – Олмо 41)
Шахтјор – Ајнтрахт 2:2 (Марлос 10. једанаестерац, Тајсон 67 – Хинтерегер 7, Костић 50)
Спортинг – Виљареал 0:1 (Алфонсо 3)
Цирих – Наполи 1:3 (Колољи 83. једанаестерац – Инсиње 12, Каљехон 21, Зјелински 77)