Liga Evrope: Sevilja izbacila Lacio, sve krenulo od greške Milinković-Savića

0

Sevilja je izborila plasman u osminu finala pošto je i u revanš meču bila bolja od Lacija (2:0) za koji je do 56. minuta igrao srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić

Trostruki osvajač Lige Evrope još jednom je potvrdio da ima velike ambicije ove sezone, dok Lacio nije uspeo da ponovi rezultat od prošle sezone kad je igrao četvrtfinale.

Sevilja je oprezno krenula u ovaj meč. Želeo je domaćin da što pre stigne do gola, ali je isto tako vodio računa da gosti iz Rima ne iznenade.

Prvu ozbiljniju šansu imao je u 17. minutu kapiten nebesko-plavih. Šutirao je snažno, ali je golman Tomaš Valčik uhvatio loptu.

Samo dva minuta kasnije Domeniko Kataldi vezista Lacija imao je priliku da iz slobodnog udarca postigne gol. Odlično je šutirao, ali je golman domaćina uz dosta napora uspeo da izbaci u korner.

Sevilja je posle ove šanse krenula mnogo ozbiljnije. Samo minut kasnije Pablo Sarabija je šutirao sa 20 metara, ali je golman Strakosa bio na visini zadatka.

Samo minut kasnije Sergej Milinković-Savić je napravio grešku na sredini terena, a to je iskoristio Visam Ben Jeder koji je prosledio loptu do Navasa koji je šutirao, golman Strakosa je odbio loptu, a na nju je naleteo odlični napadač koji je postigao gol.

Lacio je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa. Imali su nekoliko šansi u prvih pet minuta, ali najbolju je propustio Aćerbi posle maestralne asistencije Sergeja Milinkovića -Savića.

Iskusni defanzivac je izašao sam ispred golmana domaćina, koji je još jednom maestralno odreagovao.

Od 61. minuta Sevilja je igrala sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Vaskez. Nedugo zatim i Lacio je ostao sa desetoricom igrača jer je Adam Marušić dobio direktan crveni karton.

U 79. minutu Sevilja je kaznila promašaje gostiju iz Rima. Ben Jeder je asistirao, a Sarabija je je majstorski savladao golmana gostiju.

Semafor revanš mečeva šesnaestine finala Lige Evrope:
Sevilja – Lacio 2:0 (Ben Jeder 20, Sarabija 78), prvi meč 1:0. Dalje ide: Sevilja.