"Srpski" Ajntraht odoleo Interu, Brozović promašio penal, Dinamo bez Andrića bolji od Benfike (VIDEO)

2

Ren sa igračem više "razvalio" Arsenal, ali je slavio samo 3:1, Zenit Branislava Ivanovića poražen u Sankt Peterburgu

Dinamo je u Zagrebu savladao Benfiku 1:0 golom Petkovića sa kreča u 38. minutu. U redovima Modrih u sastavu nije bilo Komnena Andrića, dok za tim iz Lisabona nije igrao povređeni LJubomir Fejsa, dok je Andrija Živković u igru ušao u 70. minutu.

Mijat Gaćinović, Filip Kostić i Luka Jović odigrali su ceo meč za Ajntraht, ali je Inter ostao neporažen u Frankfurtu. Kostić je "požuteo" još na startu, u 4. miutu. Na kraju 0:0. Ekipa iz Milana mogla je i do pobede, ali je Trap odbranio penal Marcelu Brozoviću u 22. minutu.

Zenit se kod kuće mučio sa Žutom podmornicom, koja ga je na kraju tri puta torpedovala. Kapiten ekipe iz Sankt Peterburag Branislav Ivanović odigrao je solidno, ali najslabija karika bio je njegov parnjak na poziciji štopera Rakicki, pored njega su se naigrali rivali, Moreno Morlanes dali su i golove.

Arsenal je poveo preko Ivobija u Bretanji u 4. minutu, a onda ga je "pokopao" Papastatopulos u 34. i 41. minutu dobio je žute kartone, pa su Tobdžije ostale sa igračem manje.

Tek tad počela je igra mačke i miša, Ren je gazio, Arsenal se branio. Odmah je stiglo izjednačenje, iz slobodnog udarca koji je skrivio Sokratis Burižo je prvo pogodio živi zid, ali je odbijenu loptu zakucao u rašlje za 1:1.

Čeh branio moguće i nemoguće, da nije imao izuzetno veče ekipa iz Londona primila bi deset golova. Ovako, samo tri puta je vadio loptu iz mreže, s tim da ga je jednom savladao njegov igrač, Monreal posle centaršuta s desne strane, zakačio je loptu rukom i prebacio Čeha. Tačku na i stavio je Sar u 88. minutu.

Čelzi i Napoli bili su ubedljivi, sa po 3:0 savladali su kijevski Dinamo i Salcburg. Nikola Maksimović odigrao je ceo meč za Napolitance, imao i kardinalnu grešku, propraćenu golom za goste, ali ga je spasio sudija svirajući ofsajd.

Krasnodar Uroša Spajića (odigrao ceo meč) gubio je 0:2 golovima Rodriga posle samo dvadesetak minuta, ali je Klaeson golom u 63. minutu vratio nadu ruskom timu pred revanš.

Semafor osmine finala Lige Evrope:

Četvrtak:

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Benfika (Portugalija) 1:0 (Petković 38. jedanaesterac)

Ajntraht (Nemačka) - Inter (Italija) 0:0

Sevilja (Španija) - Slavija (Češka) 2:2 (Ben Jeder 1, El Hadadi 28 - Stoh 25, Kral 39)

Ren (Francuska) - Arsenal (Engleska) 3:1 (Burižo 42, Monreal 65. autogol, Sar 88 - Ivobi 4)

Zenit (Rusija) - Viljareal (Španija) 1:3 (Azmun 35 - Ibora 33, Moreno 64, Morlanes 71)

Čelzi (Engleska) - Dinamo Kijev (Ukrajina) 3:0 (Pedro 17, Vilian 65, Hadson-Odoi 90)

Napoli (Italija) - Salcburg (Austrija) 3:0 (Milik 10, Ruiz 18, Onguene 58. autogol)

Valensija (Španija) - Krasnodar (Rusija) 2:1 (Rodrigo 12, 24 - Klaeson 63)

Revanš utakmice osmine finala Lige Evrope igraju se 14. marta.