Jović golom odveo Ajntraht dalje, Slaviji triler u 120. minutu, Spajić ispao u 93, pogodio i Ivanović (VIDEO)

4

Čelzi ponovo ubedljiv protiv kijevskog Dinama, ukupno slavio sa 8:0, Napoli jedva prošao posle 3:0 u prvom meču, Guedes šokirao Ruse i odveo Valensiju u četvrtfinale Lige Evrope

Luka Jović postigao je 22. gol u sezoni, bio je to i jedini gol na meču u Milanu kojim je Ajntraht izbacio Inter - ukupno 1:0.

Sve se zbilo u 6. minutu, de Vrij je kratko vratio loptu glavom Handanoviću, Jović je bio brži, na kraju je rutinski lobovao golmana Intera,

Posle 3:0 u Londonu Čelzi je i u Kijevu lako izašao na kraj sa Dinamom. Naročito posle dva gola na početku Olivijea Žirua, koji je u 59. minutu zaokružio het trik. Do krajnjih 5:0 "gurali" su Alonso i Hadson-Odoi.

Najviše drame viđeno je u Krasnodaru. Uroš Spajić je sa domaćim timom imao prolaz u četvrtfinale sve do nadoknade vremena, a onda je Gameiro probio po desnoj strani, uputio povratnu po zemlji, Guedes je zamahnuo, u blok je krenuo strelac gola Sulejmanov, Portugalac ga je pustio da proleti, a onda je šutirao i zatresao mrežu za konačnih 1:1 i prolaz Valensije.

Napoli je na gostovanju protiv Salcburga bio u prednosti, ali je na kraju izgubio sa 3:1, Italijanski tim je i pored poraza izborio plasman u četvrtfinale, pošto je prošlog četvrtka na svom terenu slavio sa 3:0, te se ukupnim rezultatom 4:3 domogao naredne faze.

Vodeći gol za „napolitance” postigao je Arkadijuš Milik u 14. minutu, da bi preokret Salcburgu doneli Munas Dabur u 25, Fredrik Fuldbransdsen u 65. i Kristof Lajtgeb u 92.

Ren je u prvom meču pregazio Arsenal, ali je slavio sa samo 3:1 posle preokreta, a mogao je da da duplo više golova. Osvetilo se to Francuzima, Tobdžije su u Londonu brzo nadoknadile manjak, a onda je završni udarac drugim golom napravio Obamejang u 72. minutu.

Viljareal je još jednom pobedio Zenit, za koji je kapiten Branislav Ivanović postigao utešni gol u 91. minutu.

Andrija Živković je igrao do poluvremena za Benfiku, ali se na kraju zajedno radovao sa LJubomirom Fejsom, jer su lisabonski Orlovi golom Žonasa u 71. minutu izborili produžetak protiv zagrebačkog Dinama, a u dodatnih pola sata su postigli još dva gola za prolaz. Posao im je olakšao Petar Stojanović, u 104. minutu dobio je dva žuta kartona i morao je van terena.

Najveća drama viđena je u Pragu, posle 90 minuta 2:2 kao i u Sevilji, a onda je tim iz Andaluzije poveo u 98. minutu. Domaćinu su bila potrebna dva gola za prolaz, i uspeo je, drugi je dao Traore u 120. minutu.

Žreb četvrtfinala Lige Evrope, pa i polufinalnih ruta održaće se u petak od 13 časova u Nionu.

Semafor osmine finala Lige Evrope:

Četvrtak:

Dinamo Kijev (Ukrajina) – Čelzi (Engleska) 0:5 (Žiru 5, 33, 59, Alonso 45+1, Hadson-Odoi 78), prvi meč 3:0.

Krasnodar (Rusija) – Valensija (Španija) 1:1 (Sulejmanov 85 - Guedes 90+3), prvi meč 1:2.

Salcburg (Austrija) – Napoli (Italija) 3:1 (Dabur 25, Guldbrandsen 65, Lejtgeb 90+2 - Milik 14), prvi meč 0:3.

Benfika (Portugalija)Dinamo Zagreb (Hrvatska) 3:0 (Žonas 71, Fero 94, Grimaldo 105), prvi meč 0:1.

Inter (Italija) – Ajntraht (Nemačka) 0:1 (Jović 6), prvi meč 0:0.

Slavija (Češka)Sevilja (Španija) 4:3 produžetak (Ngadeu-Ngađui 15, Souček 47. jedanaesterac, van Buren 102, Traore 120 - Ben Jeder 44. jedanaesterac, El Hadadi 53, Vazkez 98), prvi meč 2:2.

Arsenal (Engleska)Ren (Francuska) 3:0 (Obamejang 5, 72, Mejtland-Najls 15), prvi meč 1:3.

Viljareal (Španija)Zenit (Rusija) 2:1 (Moreno 29, Baka 47 - Ivanović 90+1), prvi meč 3:1.

Napomena: Četvrtfinale se igra 11. i 18. aprila, polufinale 2. i 9. maja, finale 29. maja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.