Почетна / Фудбал / Лига Европе

Шћеповић голом погурао Селтик, петарда Тотенхема (ВИДЕО)

Виљареал је рутински одрадио посао против Цириха, па је сада „Жута подморница” близу нокаут фазе. И други фаворит није имао никаквих проблема на свом терену, Менхенгладбах је лако славио против Аполона

Торино је против Хелсинкија остварио „дуплу победу”, што би рекли кладионичари, са по једним голом у оба полувремена. Финце је начео Молинаро, а тријумф је потврдио Амаури у наставку.

У Белгији луд меч, оба гола постигнута су у завршници. Копенхаген је повео у 89. минуту голом Аматреја, али је изједначење и велику радост навијачима Брижа у другом минуту надокнаде донео Васкез.

У прошлом колу Астерас је остварио лагану победу против Партизана, али је на „Вајт Харт Лејну” грчки тим до ногу потучен. Тотенхем је бројао до пет, а голове за домаћина су постигла два играча. Кане је три пута тресао мрежу Грка, а Ламела једном мање, док је почасни погодак за Астерас дело Баралеса.

Салцбург има заиста респектабилан тим. То је на својој кожи осетио Динамо из Загреба, који је све даље од нокаут фазе. У Моцартовом граду домаћин је био сјајан, већ у 52. минуту водио је са 4:0... До краја, Модри су са два поготка ублажили пораз.

Такав резултат искористио је Селтик, који је оставио „на нули” румунску Астру. Домаће је до предности довео Стефан Шћеповић. Искористио је Србин сјајан центаршут из скраћеног корнера, остао је неометан на три метра од гола ривала и главом затресао мрежу. До краја оба тима су постигла по један погодак.

Московски Динамо је стигао до важног тријумфа на гостовању Ешторилу. До предности је Русе довео Кокорин у 53. минуту, а чини се да је меч преломљен кад су домаћи промашили једанаестерац за изједначење у 74. минуту (Клебер). То је само шест минута касније казнио Жирков, па погодак домаћих у завршници није променио много тога.

ПСВ је против Панатинаикоса водио све до 87. минута. Ипак, тада је велики бод Атињанима донео Ајагун. Претходно је тим из Ајндховена повео у 43. минут, кад је мрежу ривала затресао Депај.

Интер је одиграо само 0:0 против Сент Етјена, али тим из Милана неће много туговати, с обзиром да је ово њихов седми бод. Цео меч је на врло високом нивоу одиграо Немања Видић, док је после дуго времена у стартној постави био Здравко Кузмановић, који је своје место уступио Крхину у 85. минуту.

Изненађење дана се догодило у Украјини, где је Дњепар изгубио од Карабака. Азербејџанци су овим тријумфом скочили на другу позицију, а први тријумф у групи донео им је Муарем голом у 21. минуту.

Семафор трећег кола Лиге Европе:
А група:
Менхенгладбах – Аполон 5:0 (Траоре 11. и 67, Хргота 56, Херман 83)
Виљареал – Цирих 4:1 (Кани 6, Вијето 57, Бруно 60, Дос Сантос 78, Азар 90+1 – Шонбахлер 43)
ТАБЕЛА: Виљареал 7, Менхенгладбах 5, Аполон 3, Цирих 1.
Б група:
Торино – Хелсинки 2:0 (Молинаро 35, Амаури 58)
Бриж – Копенхаген 1:1 (Васкез 90+2 – Амарти 89)
ТАБЕЛА: Торино 7, Бриж 5, Копенхаген 4, Хелсинки 0.
Ц група:
Тотенхем – Астерас 5:1 (Кејн 13, 76. и 81, Ламела 30. и 66 – Баралес 89)
Партизан – Бешикташ 0:4 (Кавлак 18, Ба 45, Озијакуп 52, Торе 54)
ТАБЕЛА: Тотенхем и Бешикташ по 5, Астерас 4, Партизан 1.
Д група:
Селтик – Астра 2:1 (Шћеповић 73, Јохансен 79 – Еначе 81 )
Салзбург – Динамо Загреб 4:2 (Алан 14, 45. и 52, Рамаљо 49 – Адеми 81, Енрикез 89)
ТАБЕЛА: Салзбург и Селтик по 7, Динамо Загреб 3, Астра 0.