Пољска Легија тренера Александра Вуковића преко Грчке је стигла до плеј-офа за пласман у групну фазу Лиге Европе.
После 0:0 у Варшави, пољски тим је славио у Атини, у кључној роли Грузијац Гвилиа, асистент и стрелац, у 29. минуту је гол наместио Столарском, док му је бивши бек Звезде Марко Вешовић "напаковао" у 51. минуту лопту за коначних 2:0 на стадиону Перистери.
Сада се у Варшави чека ривал, биће то бољи из меча Ренџерс - Митјиланд.
Виториа Гимараеш је после 3:0 у Летонији победила и код куће Вентспилс, сада је било дупло више - 6:0.
Арарат је поражен код куће 1:2 од Сабуртала, али је у Грузији славио 2:0 головима Кобјалке у 10. и Аветисјана у 67. минуту са креча за пролаз и мегдан са Диделанжом у плеј-офу.
Семафор 3. кола квалификација за Лигу Европе:
Утoрак:
► Номе Каљу (Естонија) – Диделанж (Луксембург) 0:1 (0:0), први меч 1:3
► Линфилд (Северна Ирска) – Сутјеска (Црна Гора) 3:2 (2:1), први меч 2:1
► Дандалк (Р. Ирска) – Слован (Словачка) 1:3 (0:2), први меч 0:1
Среда:
► Атромитос (Грчка) – Легија (Пољска) 0:2 (0:1), први меч 0:0
► Гимараеш (Португалија) – Вентспилс (Летонија) 6:0 (1:0), први меч 3:0
► Сабуртало (Грузија) – Арарат (Јерменија) 0:2 (0:1), први меч 2:1
Четвртак:
18.00: Хелсинки (Финска) – Рига (Летонија), први меч 1:1
18.30: Динамо (Грузија) – Фејенорд (Холандија), први меч 0:4
18.45: Спартак (Русија) – Тун (Швајцарска), први меч 3:2
19.00: АИК (Шведска) – Шериф (Молдавија), први меч 2:1
19.00: Аполон (Кипар) – Аустрија (Аустрија), први меч 2:1
19.00: БАТЕ (Белорусија) – Сарајево (БиХ), први меч 2:1
19.00: Млада Болеслав (Чешка) – Стеауа (Румунија), први меч 0:0
19.00: Шахтјор (Белорусија) – Торино (Италија), први меч 0:5
19.00: Судува (Литванија) – Макаби ТА (Израел), први меч 2:1
19.00: Бнеј Јахуда (Израел) – Нефчи (Азербејџан), први меч 2:2
19.00: Малатија (Турска) – Партизан (Србија), први меч 1:3
19.00: Зорја (Украјина) – ЦСКА (Бугарска), први меч 1:1
19.00: Зрињски (БиХ) – Малме (Шведска), први меч 0:3
19.30: Бер Шева (Израел) – Норчепинг (Шведска), први меч 1:1
19.30: Њу сејнтс (Велс) – Лудогорец (Бугарска), први меч 0:5
19.30: Трабзон (Турска) – Спарта (Чешка), први меч 2:2
20.00: АЕК (Грчка) – Универзитатеа (Румунија), први меч 2:0
20.00: Плзењ (Чешка) – Антверпен (Белгија), први меч 0:1
20.00: Валета (Малта) – Астана (Казахстан), први меч 1:5
20.30: АЗ (Холандија) – Маријупољ (Украјина), први меч 0:0
20.30: Арис (Грчка) – Молде (Норвешка), први меч 0:3
20.30: Ајнтрахт (Немачка) – Вадуз (Лихтенштајн), први меч 5:0
20.30: Гент (Белгија) – АЕК (Кипар), први меч 1:1
20.30: ПСВ (Холандија) – Хагесунд (Норвешка), први меч 1:0
20.30: Стразбур (Француска) – Локомотива (Бугарска), први меч 1:0
20.45: Абердин (Шкотска) – Ријека (Хрватска), први меч 0:2
20.45: Вулверхемптон (Енглеска) – Пјуник (Јерменија), први меч 4:0
20.45: Брага (Португалија) – Брондби (Данска), први меч 4:2
20.45: Ренџерс (Шкотска) – Митјиленд (Данска), први меч 4:2
21.00: Еспањол (Шпанија) – Луцерн (Швајцарска), први меч 3:0
Семафор 4. кола квалификација за Лигу Европе:
► Судува (Литванија)/Макаби ТА (Израел) – Ференцварош (Мађарска)
► Копенхаген (Данска) – Хелсинки (Финска)/Рига (Летонија)
► Селтик (Шкотска) – АИК (Шведска)/Шериф (Молдавија)
► Арарат (Јерменија) – Диделанж (Луксембург)
► Њу сејнтс (Велс)/Лудогорец (Бугарска) – Марибор (Словеија)
► Линфилд (Северна Ирска) – Карабаг (Азербејџан)
► Слован (Словачка) – ПАОК (Грчка)
► Валета (Малта)/Астана (Казахстан) – БАТЕ (Белорусија)/Сарајево (БиХ)
► Шахтјор (Белорусија)/Торино (Италија) – Вулверхемптон (Енглеска)/Пјуник (Јерменија)
► АЕК (Грчка)/Универзитатеа (Румунија) – Трабзон (Турска)/Спарта (Чешка)
► Легија (Пољска) – Ренџерс (Шкотска)/Митјиленд (Данска)
► Динамо (Грузија)/Фејенорд (Холандија) – Бер Шева (Израел)/Норчепинг (Шведска)
► Млада Болеслав (Чешка)/Стеауа (Румунија) – Гимараеш (Португалија)
► Гент (Белгија)/АЕК (Кипар) – Абердин (Шкотска)/Ријека (Хрватска)
► ПСВ (Холандија)/Хагесунд (Норвешка) – Аполон (Кипар)/Аустрија (Аустрија)
► Еспањол (Шпанија)/Луцерн (Швајцарска) – Зорја (Украјина)/ЦСКА (Бугарска)
► Малатија (Турска)/Партизан (Србија) – Арис (Грчка)/Молде (Норвешка)
► Брага (Португалија)/Брондби (Данска) – Спартак (Русија)/Тун (Швајцарска)
► Зрињски (БиХ)/Малме (Шведска) – Бнеј Јахуда (Израел)/Нефчи (Азербејџан)
► Стразбур (Француска)/Локомотива (Бугарска) – Ајнтрахт (Немачка)/Вадуз (Лихтенштајн)
► АЗ (Холандија)/Маријупољ (Украјина) – Плзењ (Чешка)/Антверпен (Белгија)
Напомена: Први мечеви 4. кола квалификација за Лигу Европе играју се 20-22. августа.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.