Legija Vukovića i Vešovića preko Grčke do plej-ofa (VIDEO)

0

Vitorija sa ukupno 9:0 potukla Ventspils, Ararat nadoknadio minus u Gruziji i ide na Didelanž

FOTO: EPA/Georgia Panagopoulou

Poljska Legija trenera Aleksandra Vukovića preko Grčke je stigla do plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Posle 0:0 u Varšavi, poljski tim je slavio u Atini, u ključnoj roli Gruzijac Gvilia, asistent i strelac, u 29. minutu je gol namestio Stolarskom, dok mu je bivši bek Zvezde Marko Vešović "napakovao" u 51. minutu loptu za konačnih 2:0 na stadionu Peristeri.

Sada se u Varšavi čeka rival, biće to bolji iz meča Rendžers - Mitjiland.

Vitoria Gimaraeš je posle 3:0 u Letoniji pobedila i kod kuće Ventspils, sada je bilo duplo više - 6:0.

Ararat je poražen kod kuće 1:2 od Saburtala, ali je u Gruziji slavio 2:0 golovima Kobjalke u 10. i Avetisjana u 67. minutu sa kreča za prolaz i megdan sa Didelanžom u plej-ofu.

Semafor 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope:

Utorak:

► Nome Kalju (Estonija) – Didelanž (Luksemburg) 0:1 (0:0), prvi meč 1:3

► Linfild (Severna Irska) – Sutjeska (Crna Gora) 3:2 (2:1), prvi meč 2:1

► Dandalk (R. Irska) – Slovan (Slovačka) 1:3 (0:2), prvi meč 0:1

Sreda:

► Atromitos (Grčka) – Legija (Poljska) 0:2 (0:1), prvi meč 0:0

► Gimaraeš (Portugalija) – Ventspils (Letonija) 6:0 (1:0), prvi meč 3:0

► Saburtalo (Gruzija) – Ararat (Jermenija) 0:2 (0:1), prvi meč 2:1

Četvrtak:

18.00: Helsinki (Finska) – Riga (Letonija), prvi meč 1:1

18.30: Dinamo (Gruzija) – Fejenord (Holandija), prvi meč 0:4

18.45: Spartak (Rusija) – Tun (Švajcarska), prvi meč 3:2

19.00: AIK (Švedska) – Šerif (Moldavija), prvi meč 2:1

19.00: Apolon (Kipar) – Austrija (Austrija), prvi meč 2:1

19.00: BATE (Belorusija) – Sarajevo (BiH), prvi meč 2:1

19.00: Mlada Boleslav (Češka) – Steaua (Rumunija), prvi meč 0:0

19.00: Šahtjor (Belorusija) – Torino (Italija), prvi meč 0:5

19.00: Suduva (Litvanija) – Makabi TA (Izrael), prvi meč 2:1

19.00: Bnej Jahuda (Izrael) – Nefči (Azerbejdžan), prvi meč 2:2

19.00: Malatija (Turska) – Partizan (Srbija), prvi meč 1:3

19.00: Zorja (Ukrajina) – CSKA (Bugarska), prvi meč 1:1

19.00: Zrinjski (BiH) – Malme (Švedska), prvi meč 0:3

19.30: Ber Ševa (Izrael) – Norčeping (Švedska), prvi meč 1:1

19.30: NJu sejnts (Vels) – Ludogorec (Bugarska), prvi meč 0:5

19.30: Trabzon (Turska) – Sparta (Češka), prvi meč 2:2

20.00: AEK (Grčka) – Univerzitatea (Rumunija), prvi meč 2:0

20.00: Plzenj (Češka) – Antverpen (Belgija), prvi meč 0:1

20.00: Valeta (Malta) – Astana (Kazahstan), prvi meč 1:5

20.30: AZ (Holandija) – Marijupolj (Ukrajina), prvi meč 0:0

20.30: Aris (Grčka) – Molde (Norveška), prvi meč 0:3

20.30: Ajntraht (Nemačka) – Vaduz (Lihtenštajn), prvi meč 5:0

20.30: Gent (Belgija) – AEK (Kipar), prvi meč 1:1

20.30: PSV (Holandija) – Hagesund (Norveška), prvi meč 1:0

20.30: Strazbur (Francuska) – Lokomotiva (Bugarska), prvi meč 1:0

20.45: Aberdin (Škotska) – Rijeka (Hrvatska), prvi meč 0:2

20.45: Vulverhempton (Engleska) – Pjunik (Jermenija), prvi meč 4:0

20.45: Braga (Portugalija) – Brondbi (Danska), prvi meč 4:2

20.45: Rendžers (Škotska) – Mitjilend (Danska), prvi meč 4:2

21.00: Espanjol (Španija) – Lucern (Švajcarska), prvi meč 3:0

Semafor 4. kola kvalifikacija za Ligu Evrope:

► Suduva (Litvanija)/Makabi TA (Izrael) – Ferencvaroš (Mađarska)

► Kopenhagen (Danska) – Helsinki (Finska)/Riga (Letonija)

► Seltik (Škotska) – AIK (Švedska)/Šerif (Moldavija)

► Ararat (Jermenija) – Didelanž (Luksemburg)

► NJu sejnts (Vels)/Ludogorec (Bugarska) – Maribor (Sloveija)

► Linfild (Severna Irska) – Karabag (Azerbejdžan)

► Slovan (Slovačka) – PAOK (Grčka)

► Valeta (Malta)/Astana (Kazahstan) – BATE (Belorusija)/Sarajevo (BiH)

► Šahtjor (Belorusija)/Torino (Italija) – Vulverhempton (Engleska)/Pjunik (Jermenija)

AEK (Grčka)/Univerzitatea (Rumunija)  – Trabzon (Turska)/Sparta (Češka)

► Legija (Poljska) – Rendžers (Škotska)/Mitjilend (Danska)

Dinamo (Gruzija)/Fejenord (Holandija) Ber Ševa (Izrael)/Norčeping (Švedska)

Mlada Boleslav (Češka)/Steaua (Rumunija) – Gimaraeš (Portugalija)

Gent (Belgija)/AEK (Kipar) – Aberdin (Škotska)/Rijeka (Hrvatska)

PSV (Holandija)/Hagesund (Norveška) – Apolon (Kipar)/Austrija (Austrija)

Espanjol (Španija)/Lucern (Švajcarska) – Zorja (Ukrajina)/CSKA (Bugarska)

Malatija (Turska)/Partizan (Srbija) – Aris (Grčka)/Molde (Norveška)

Braga (Portugalija)/Brondbi (Danska) Spartak (Rusija)/Tun (Švajcarska)

► Zrinjski (BiH)/Malme (Švedska) – Bnej Jahuda (Izrael)/Nefči (Azerbejdžan)

► Strazbur (Francuska)/Lokomotiva (Bugarska) – Ajntraht (Nemačka)/Vaduz (Lihtenštajn)

► AZ (Holandija)/Marijupolj (Ukrajina) – Plzenj (Češka)/Antverpen (Belgija)

Napomena: Prvi mečevi 4. kola kvalifikacija za Ligu Evrope igraju se 20-22. avgusta.

Komentari (0)

Samo registrovani i ulogovani korisnici mogu da ocenjuju komentare!

Prijava Registruj se

Dodaj komentar

Preostalo karaktera:

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija SPORTSKOG ŽURNALA ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne - skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije „SPORTSKOG ŽURNALA“ kao i bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. SPORTSKI ŽURNAL ONLINE nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Da biste videli ostatak vesti

Registrujte Se Prijavite Se

Prijava

Facebook Prijava

ili

Registruj se › Zaboravili ste lozinku?

Registruj se

Facebook Prijava

ili

Unesite Vašu adresu e-pošte da biste dobili novu šifru