Почетна / Фудбал / Лига Европе

Гол Љајића за први тријуф Бешикташа, погодак и асистенција Матића (ВИДЕО)

Астана изненадила Манчестер, први пораз и први примљени голови Црвених ђавола, Краснодар са креча победио Базел и остао у трци за наредну фазу Лиге Европе, Волфзбург са пенала прошао даље, Рома се победом вратила у игру, Коларов замењен

Maнчестер Јунајтед је тек у петом колу примио прве голове у Лиги Европе, два, довољна за пораз у Казахстану.

Астана је код куће креирала преокрет голом Шомка у 55. минуту, а потом и аутоголом Бернара, када је лопту са десне стране набацио Антонио Рукавина, и погодио одбрамбеног играча Црвених ђавола, од кога се потом лопта одбила у мрежу за коначних 2:1.

Краснодар је голом Арија са беле тачке двадесетак минута пре краја победио Базел и остао у трци за пласман у наредну рунду. Урош Спајић добро је командовао одбраном, која је сачувала мрежу.

Бешикташ је дошао до првих бодова, па и прве побде, и то голом Адема Љајића са креча у 92. минуту. Репрезентативац Србије ушао је на полувремену.

Рома је са 3:0 у гостима победила лидера групе Башакшехир. Александар Коалров је у првом полувремену добио жути картон, а у 53, минуту је замењен.

Срби у Лиги Европе

Манчестер Јунајтед: Немања Матић није био у саставу. Астана: Ненад Ерић играо 90 минута и примио један гол, Антонио Рукавина асистирао Бернару за аутогол. Хетафе: Немања Максимовић није био у саставу због повреде. Краснодар: Урош Спајић играо свих 90 минута, сачувао мрежу. Базел: Ђорђе Николић меч одгледао са клупе за резерве, Здравко Кузмановић није био у саставу због повреде. Башакшехир: Данијел Алексић меч одгледао са клупе за резерве. Рома: Александар Коларов добио жути картон, замењен у 53. минуту. Бешикташ: Адем Љајић ушао у 46. минуту, у 92. из пенала голом донео победу, потом добио жути картон. Слован: Дејан Дражић играо од 76. минута, Александар Чаврић меч одгледао са клупе за резерве. Волфзбергер: Немања Рнић није играо због црвеног картона. Јанг бојс: Миралем Сулејмани није био у саставу због повреде. Севиља: Немања Гудељ играо цео меч. Лугано: Филип Холендер меч одгледао са клупе за резерве. Лугано: Филип Холендер меч одгледао са клупе за резерве. Стандард: Вања Милинковић Савић меч одгледао са клупе за резерве. Лацио: Сергеј Милинковић Савић није био у саставу. Ајнтрахт: Филип Костић играо цео меч, добио жути картон, Мијат Гаћиновић играо од полувремена, Дејан Јовељић остао на клупи. АПОЕЛ: Урош Матић постигао гол из пенала и уписао асистенцију, Андрија Павловић остао на клупи, Вујадин Савић играо цео меч и добио жути картон.

Семафор 5. кола Лиге Европе:

А група:

Дуделанж - АПОЕЛ 0:2 (Матић 12. једанаестерац, Меркис 43)

Севиља - Карабаг 2:0 (Гил 61, Дабур 90+2)

Б група:

Лугано - Копенхаген 0:1 (Томсен 27)

Малме - Динамо (Кијев) 4:3 (Бенгстон 2, Розенберг 48, 90+6, Ракип 57 - Миколенко 18, Циганков 39, Вербич 77)

Ц група:

Краснодар - Базел 1:0 (Ари 72. једанаестерац)

Трабзонспор - Хетафе 0:1 (Мата 50)

Д група:

Спортинг - ПСВ 4:0 (Филип 9, Фернандез 16, 64. једанаестерац, Матју 34)

Розенборг - ЛАСК 1:2 (Јонсен 45 - Гојгингер 20, фрисер 54)

Е група:

Лацио - Клуж 1:0 (Кореа 24)

Селтик - Рен 3:1 (Морган 22, Кристи 45+1, Џонсон 74 - Уну 89)

Ф група:

Виторија - Стандард ()

Арсенал - Ајнтрахт ()

Г група:

Јанг Бојс - Порто 1:2 (Фаснахт 6 - Абубакар 76, 79)

Фејнорд - Ренџерс 2:2 (Торнстра 33, Синистера 68 - Морелос 53, 65)

Х група:

ЦСКА (Москва) - Лудогорец 1:1 (Чалов 76 - Кесеру 66)

Ференцварош - Еспањол 2:2 (Сигер 23, Скварка 90+1. једанаестерац - Мелендо 31, Дардер 90+6)

И група:

Сент Етјен- Гент 0:0

Александрија - Волфсбург 0:1 (Вегхортс 45+1. једанаестерац)

Ј група:

Волфсбергер - Борусија Менхенгладбах 0:1 (Штиндл 60)

Башакшехир -  Рома 0:3 (Верету 30. једанаестерац, Клајверт 41, Џеко 45+1)

К група:

Бешикташ - Слован 2:1 (Роко 75, Љајић 90+2. једанаестерац - Даниел 35)

Брага - Вулверхемптон 3:3 (Хорта 6, Паулињо 64, Франсерђо 79 - Хименез 14, Доерти 34, Траоре 35)