Kolarov pogodio stativu, Roma prošla dalje, LASK „osvetio” Partizan

0

Od srpskih igrača, onih koji su za svoje klubove nastupili u mečevima od 18,55 časova, plasman u osminu finala izborili su Aleksandar Kolarov, Đorđe Nikolić

Roma je odbranila minimalnu pobedu iz prvog meča na gostovanju u Belgiji. Mogla je Vučica i ranije da se obezbedi, ali je Aleksandar Kolarov još u prvom minutu pogodio stativu.

Gent je razgalio svoje navijače u 25. minutu, kad je došao u vođstvo golom Davida, ali je ta radost trajala samo četiri minuta, do pogotka Klajverta, koji je i rešio pitanje prolaska u narednu rundu.

Još jedan Srbin se radovao, našoj javnosti ne tako poznati golman Bazela Đorđe Nikolić, koji je branio čitav meč protiv APOEL-a, uspeo je i da sačuva svoju mrežu.

Oba tima su imala priliku da pogode iz jedanaesterca, za Švajcarce je precizan bio Frej u 38. minutu, kod Kiprana De Vićenti je šutirao pored gola.

Kod gostiju, Vujadin Savić i Uroš Matić (žuti karton), odigrali su čitav meč, dok je Andrija Pavlović u igru ušao u 70. minutu.

Leverkuzen je oba puta savladao Porto, u Portugaliji još ubedljivije nego što je to bio slučaj u Gelzenkirhenu. Isto je učinio još jedan nemački predstavnik, Volfsburg, koji je bio nemilosrdan u Malmeu.

Austrijski LASK je ostvario ogroman uspeh, eliminisao je Partizanovog dželata AZ Alkmat i to prilično lako, posle 1:1 u Holandiji.

LASK je u vođstvo došao golom sa bele tačke Raguza, a isti igrač je pogodio i iz igre u drugom poluvremenu. Ovaj meč sudio je Srbin Srđan Jovanović.

Espanjol je ostvario utešnu pobedu u duelu protiv Vulverhemotona, koji je čitav posao završio još na Ostrvu. Meč će se pamtiti po neverovatnom promašaju špica gostiju, Neta.

Semafor šesnaestine finala Lige Evrope:
Bašakšehir – Sporting 4:1, produžeci (Škrtel 31, Aleksić 45, Višća 90+2, 118. jedanaesterac – Vieto 68), prvi meč 1:3. Dalje ide: Bašakšehir.
LASK – AZ Alkmar 2:0 (Raguz 44. jedanaesterac, 50), prvi meč 1:1. Dalje ide: LASK.
Bazel – APOEL 1:0 (Frej 38. jedanaesterac), prvi meč 3:0. Dalje ide: Bazel.
Gent – Roma 1:1 (David 25 – Klajvert 29), prvi meč 0:1. Dalje ide: Roma.
Porto – Leverkuzen 1:3 (Marega 65 – Alario 10, Demirbaj 50, Haverc 58), prvi meč 1:2. Dalje ide: Leverkuzen.
Malme – Volfsburg 0:3 (Brekalo 42, Gerhard 65, Žoao Viktor 69), prvi meč 1:2. Dalje ide: Volfsburg.
Espanjol – Vulverhempton 3:2 (Kaljeri 16, 57. jedanaesterac, 90+1 – Traore 22, Doerti 79), prvi meč 0:4. Dalje ide: Vulverhempton.
21,00: Sevilja – Kluž, prvi meč 1:1
21,00: Mančester junajted – Briž, prvi meč 1:1
21,00: Seltik – Kopenhagen, prvi meč 1:1
21,00: Ajaks – Hetafe, prvi meč 0:2
21,00: Inter – Ludogorec, prvi meč 2:0
21,00: Benfika – Šahtjor, prvi meč 1:2
21,00: Arsenal – Olimpijakos, prvi meč 1:0
Salcburg – Ajntraht, prvi meč 1:4