Почетна / Фудбал / Лига конференција

Квалитет дошао до изражаја - Чукарички поражен, Твенте са два гола плуса иде у Холандију

Утешни гол за Брђане постигао је Стефан Ковач, реванш је за седам дана

Чукарички – Твенте 1:3 (0:3)

Београд - Стадион: Партизана. Судија: Харалд Лехнер (Аустрија). Жути картон: Бадамоси (Чукарички), Смал, Садилек (Твенте). Стрелац: 0:1 Дан Ротс у 8, 0:2 Мишел Влап у 31, 0:3 Џошуа Бренет у 43, 1:3 Стефан Ковач у 59. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Мићовић, Рогановић, Вујадиновић, Дрезгић (од 57. Ковачевић), Стевановић, Доцић (од 46. Лучић), Мијаиловић, Ндиај (од 46. Овусу), Ковач, Ивановић (од 46. Аџић), Бадамоси (од 82. Спасојевић). Тренер: Душан Керкез.

ТВЕНТЕ: Унерстал, Смал, Плегуезуело, Хилгерс (од 81. Пропер), Бренет (од 67. Черни), Садилек, Зеруки (од 81. Кјоло), Влап (од 76. Стајн), Мисиђан, Ротс (од 67. Цолис), ван Волфсвинкел. Тренер: Рон Јанс.

Фудбалери Чукаричког поражени су вечерас од холандског Твентеа са 3:1 (3:0) у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу конференција, који је одигран на стадиону Партизана у Хумској.

Поготке за тим из Енсхедеа постигли су Дан Ротс у 8. минуту, Мишел Флап у 31. минуту и Џошуа Бренет у 41. минуту, док је једини гол за тим са Бановог брда постигао Стефан Ковач у 59. минуту.

Да ће Холанђани доћи до тријумфа било је наговештено већ после тридесетак секунди меча када је голман Чукаричког Новак Мићовић одбранио зицер нападачу гостију Рикују ван Волфсвинкелу.

Након тога шансе пред голом „брђана” у првих 45 минута ређале су се као на траци, а фудбалери Твентеа обезбедили су велику предност пред реванш на свом стадиону Де Гролсх весте у Енсхедеу 11. августа (19.00).

Гости су у наставку утакмице препустили конце игре Чукаричком што је српски представник искористио и смањио предност ривала на 3:1.

1. полувреме:

1. минут: Само што се кренуло са центра шанса за ван Волфсвинкела, сјајно му је у шут ушао голман Мићовић и одбранио.

8. минут: Слободњак са 18 метара, шут по земљи у голманов угао Смала, још једном сјајно брани Мићовић и лопту скреће у корнер. После корнера лопта убачена на петерац, Ротс главом погађа гол са пет метара, Чукарички - Твенте 0:1.

11. минут: После убацивања Доцића са десне стране пробао је маказицама Ндиај, али је лопта отишла три метра поред стативе.

23. минут: Брђани се труде, али много греше у нападима, лопте дају где никога нема или бирају најгора могућа решења у контрама и полуконтрама.

31. минут: Мишел Влап је на 12 метара од гола у казненом примио лопту, имао је времена да се намести, са леве стране је погодио даљи доњи угао Мићовићевог гола, Чукарички - Твенте 0:2.

34. минут: Твенте води 2:0, али и даље атакује, тражи трећи гол, гости би сведа реше већ у Београду.

43. минут: Џошуа Бренет је триплирао предност гостију, Чукарички - Твенте 0:3.

45. минут: Ндиај је био у одличној позицији, али му је шут са 12 метара ногом одбранио голман Унерстал.

2. полувреме:

46. минут: Трострука измена код Чукаричког, ушли су Аџић, Овусу и Лучић.

49. минут: Дубинска лопта за Овусуа у казнени, утрчао је Аџић, зицер, али је Унерстал опет сјајно одбранио.

59. минут: Стефан Ковач смањује предност, после брзе контре добио је лопту са десне стране на осам метара од гола и лако је матирао Унерстала, Чукарички - Твенте 1:3.

67. минут: Двострука измена код гостију, ушли су Цолис и Черни.

82. минут: Извршена је и последња десрта измена на мечу, Бадамосија је заменио Спасојевић.

87. минут: Чукарички напада у покушају да смањи минус и са само једним голом минуса оде у Холандију.

90+4. минут: Крај. Твенте иде кући са два гола вишка. Реванш је за седам дана.