Почетна / Фудбал / Лига конференција

Партизан убедљив против Хамруна, погађали Дијабате, Гомеш, Андраде... (ВИДЕО)

Црно-бели у плеј-офу за пласман у групну фазу Лиге конференција победили Малтежане 4:1

Партизан – Хамрун 4:1 (3:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: 6.387. Судија: Филип Глова Словачка (Словачка). Помоћници: Петер Беднар и Даниел Полачек (Словачка). Жути картони: Живковић, Белић (Партизан), Борг (Хамрун). Стрелци: 1:0 Рикардо Гомеш у 15, 2:0 Слободан Урошевић у 25, 3:0 Фусеин Дијабате у 33, 3:1 Метју Жиламие у 52, 4:1 Патрик Андраде у 77. минуту.

ПАРТИЗАН: Поповић, Вујачић, Марковић, Саничанин, Живковић, Урошевић, Фејса, Андраде (од 82. Јовић), Мениг (од 59. Белић), Дијабате (од 90. Баждар), Гомеш (од 90. Терзић). Тренер: Гордан Петрић.

ХАМРУН: Бонело, Бјеличић, Борг, Коменцули, Корболан (од 78. Сов), Емерсон, Прша, Жиламие, Домингос (од 73. Монтебело), Џони (oд 72. Додо), Недељковић (од 46. Машике). Тренер: Бранко Нишевић.

Партизан је на прагу групне фазе Лиге конференција.

У првом мечу плеј-офа у Београду је савладан Хамрун са Малте 4:1.

Врло добра игра у првом полувремену донела је црно-белима велику предност, коју само треба сачувати за седам дана на гостовању.

Стрелци су били капитен Урошевић, Гомеш, Дијабате и Андраде.

Toк меча:

Црно-бели у плеј-офу за пласман у групну фазу Лиге конференција дочекују Малтежане.

Нови тренер Парног ваљка Гордан Петрић одлучио се да промени формацију, игра са три штопера.

Досадашњи стартер Натхо, који би углавном играо по сат времена, сада је остао на клупи.

1. полувреме:

10. минут: Дијабате је прошао по десној страни, у средини пред казненим нашао Менига, који је са 17 метара пласирао лопту у десни угао, одбранио је голман Хамруна.

15. минут: Опет напад са десне стране, лопта у средину пред казнени за Менига, само је пипнуо и проскледио даље ка Гомешу, Рикардо је повукао у казнени, заобишао голмана и уследила је лака егзекуција, Партизан - Хамрун 1:0.

25. минут: Корнер са десне стране, лопта убачена на другу стативу, на десетак метара је главом захватио Вујачић и вратио ка првој стативи на два метра, утрчао је тамо капитен Урошевић и лопту главом проследио у мрежу, Партизан - Хамрун 2:0.

33. минут: После корнера за госте контра Партизана, пас у простор Менига за Андрадеа, трк до казненог, дриблинг, а онда пас у леву страну за самог Дијабатеа, само је послао лопту у небрањени део мрежеПартизан - Хамрун 3:0.

45. минут: Шут са 18 метара из слободњака гостију, лоша интервенција Поповића, испала му је лопта, али је некако стигао до ње, а онда је ривал натрчао на њега и ударио га коленом у главу. Уследио је гол гостију, али га је поништио судија због претходног фаула.

2. полувреме:

49. минут: Поповић је у последњи час спасио своју мрежу истрчавањем, мада је лоше испуцао лопту и погодио саиграча, али је опасност некако отклоњена.

52. минут: Корнер за госте, на првој стативи Жиламие једини скаче међу пет играча Партизана и главом матира Поповића, Партизан - Хамрун 3:1.

56. минут: Живковић је играо раменом, али му је судија дао жути картон мислећи да је играо руком. Из свега још и зицер за госте, са пет метара главом су шутирали после убацивања лопте са леве стране, Поповић је инстинктивно реаговао, одбранио се од лопте.

74. минут: Пробао је Гомеш са седам метара главом, али је шутирао право у голмана.

77. минут: Андраде се уписао у стрелце на асистенцију Гомеша, Партизан - Хамрун 4:1.

90. минут: По једна добра шанса на обе стране, али су се истакли голмани.