LŠ: Junajted ponovo slavio u Parizu, Juve siguran, petarda Barse, Lacio bolji od Dortmunda...

0

Bez golova na meču Čelzi – Sevilja, remi Rena i Krasnodara, Briž slavio u Rusiji, Lajpcig rutinski

Fudbaleri Mančester Junajteda su pobedili u gostima Pari Sen Žermen 2:1, u prvom kolu Grupe H Lige šampiona.

Poveo je Mančester Junajted golom Bruna Fernandesa iz penala u 23. minutu. Pari Sen Žermen je izjednačio autogolom Entonija Marsijala u 55. minutu, da bi pobedu Mančesteru doneo Markus Rašford golom u 87. minutu.

U drugom meču Grupe H, Lajpcig je kao domaćin pobedio Bašakšehir 2:0.

Golove za Lajpcig je postigao Hose Anhelinjo u 16. i 20. minutu.

U narednom kolu Mančester Junajted će dočekati Lajpcig, dok će Pari Sen Žermen gostovati Bašakšehiru.

Igrači Barselone pobedom su počeli novu sezonu u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Ferencvaroš sa 5:1.

Barselona je povela golom Lionela Mesija sa penala u 27. minutu, na 2:0 povisio je Ansu Fati u 42, a mrežu gostiju zatresao je i Filipe Kutinjo u 52. minutu.

Igor Haratin je u 70. minutu smanjio na 3:1 iz jedanaesterca, a pobedu Barselone potvrdili su Pedri u 82. i Osman Dembele u 89. minutu.

Španski tim je od 68. minuta igrao sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Đerar Pike.

Fudbaleri Barselone će u narednom kolu gostovati Juventusu, dok će Ferencvaroš na svom terenu igrati protiv kijevskog Dinama.

Juventus je pobedio kao gost Dinamo Kijev sa 2:0, na početku nove sezone Lige šampiona.

Oba gola za Juventus u prvom kolu Grupe G postigao je Alvaro Morata, u 46. i 84. minutu.

U narednom kolu Juventus će dočekati Barselonu, dok će Dinamo gostovati mađarskom Ferencvarošu.

U Grupi F, Klub Briž je u gostima pobedio Zenit sa 2:1.

Poveo je Klub Briž golom Emanuela Denisa u 63. minutu, da bi Zenit izjednačio autogolom Itana Horvata u 74. minutu. Pobedu gostujućem timu doneo je Šarl De Ketelare u trećem minutu sudijske nadoknade.

Zenit će u narednom kolu gostovati Borusiji Dortmund, dok će Klub Briž dočekati Lacio.

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 3:1, u utakmici prvog kola Grupe F Lige šampiona.

Ćiro Imobile je već u šestom minutu doneo prednost Laciju, a na 2:0 povisio je Marvin Hitc autogolom u 23. minutu.

Dortmund je pogotkom Erlinga Halanda u 71. minutu smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Žan Akpa Akpro pet minuta kasnije.

Naš Sergej Milinković-Savić igrao je 67. minuta.

Fudbaleri Lacija će u narednom kolu gostovati Brižu, dok će Dortmund ugostiti Zenit.

Fudbaleri Čelzija i Sevilje su u Londonu odigrali nerešeno 0:0, na početku nove sezone u Ligi šampiona.

U drugom meču Grupe E, Ren i Krasnodar su remizirali 1:1.

Strelac za Ren je bio Seru Girasi iz penala u 56. minutu, dok je izjednačenje Krasnodaru doneo Kristijan Ramirez u 59. minutu.

U narednom kolu, Krasnodar će dočekati Čelzi, dok će Sevilja ugostiti Ren.

Semafor 1. kola Lige šampiona:

Utorak:

Grupa E

Čelzi - Sevilja 0:0

Ren - Krasnodar 1:1 (Girasi 56 penal - Ramirez 59)

Grupa F

Zenit – Briž 1:2 (Horvat 74 – Denis 63, De Ketelare 90+3)

Lacio – Dortmund 3:1 (Imobile 6, Hic autogol 23, Akpa Akpro 76 - Haland 71)

Grupa G

Dinamo Kijev – Juventus 0:2 (Morata 46, 84)

Barselona – Ferencvaroš 5:1 (Mesi penal 27, Fati 42, Kutinjo 52, Pedri 82, Dembele 89 - Hartin 70)

Grupa H

PSŽ - Mančester Junajted 1:2 (Marsijal autogol 55 - Fernandeš penal 23, Rašford 87)

Lajpcig – Bašakšehir 2:0 (Anhelinjo 16, 20)