Почетна / Фудбал / Лига шампиона

ЛШ: Јунајтед поново славио у Паризу, Јуве сигуран, петарда Барсе, Лацио бољи од Дортмунда...

Без голова на мечу Челзи – Севиља, реми Рена и Краснодара, Бриж славио у Русији, Лајпциг рутински

Фудбалери Манчестер Јунајтеда су победили у гостима Пари Сен Жермен 2:1, у првом колу Групе Х Лиге шампиона.

Повео је Манчестер Јунајтед голом Бруна Фернандеса из пенала у 23. минуту. Пари Сен Жермен је изједначио аутоголом Ентонија Марсијала у 55. минуту, да би победу Манчестеру донео Маркус Рашфорд голом у 87. минуту.

У другом мечу Групе Х, Лајпциг је као домаћин победио Башакшехир 2:0.

Голове за Лајпциг је постигао Хосе Анхелињо у 16. и 20. минуту.

У наредном колу Манчестер Јунајтед ће дочекати Лајпциг, док ће Пари Сен Жермен гостовати Башакшехиру.

Играчи Барселоне победом су почели нову сезону у Лиги шампиона, пошто су вечерас на свом терену победили Ференцварош са 5:1.

Барселона је повела голом Лионела Месија са пенала у 27. минуту, на 2:0 повисио је Ансу Фати у 42, а мрежу гостију затресао је и Филипе Кутињо у 52. минуту.

Игор Харатин је у 70. минуту смањио на 3:1 из једанаестерца, а победу Барселоне потврдили су Педри у 82. и Осман Дембеле у 89. минуту.

Шпански тим је од 68. минута играо са играчем мање, пошто је црвени картон добио Ђерар Пике.

Фудбалери Барселоне ће у наредном колу гостовати Јувентусу, док ће Ференцварош на свом терену играти против кијевског Динама.

Јувентус је победио као гост Динамо Кијев са 2:0, на почетку нове сезоне Лиге шампиона.

Оба гола за Јувентус у првом колу Групе Г постигао је Алваро Мората, у 46. и 84. минуту.

У наредном колу Јувентус ће дочекати Барселону, док ће Динамо гостовати мађарском Ференцварошу.

У Групи Ф, Клуб Бриж је у гостима победио Зенит са 2:1.

Повео је Клуб Бриж голом Емануела Дениса у 63. минуту, да би Зенит изједначио аутоголом Итана Хорвата у 74. минуту. Победу гостујућем тиму донео је Шарл Де Кетеларе у трећем минуту судијске надокнаде.

Зенит ће у наредном колу гостовати Борусији Дортмунд, док ће Клуб Бриж дочекати Лацио.

Фудбалери Лација победили су на свом терену Борусију из Дортмунда са 3:1, у утакмици првог кола Групе Ф Лиге шампиона.

Ћиро Имобиле је већ у шестом минуту донео предност Лацију, а на 2:0 повисио је Марвин Хитц аутоголом у 23. минуту.

Дортмунд је поготком Ерлинга Халанда у 71. минуту смањио на 2:1, а коначан резултат поставио је Жан Акпа Акпро пет минута касније.

Наш Сергеј Милинковић-Савић играо је 67. минута.

Фудбалери Лација ће у наредном колу гостовати Брижу, док ће Дортмунд угостити Зенит.

Фудбалери Челзија и Севиље су у Лондону одиграли нерешено 0:0, на почетку нове сезоне у Лиги шампиона.

У другом мечу Групе Е, Рен и Краснодар су ремизирали 1:1.

Стрелац за Рен је био Серу Гираси из пенала у 56. минуту, док је изједначење Краснодару донео Кристијан Рамирез у 59. минуту.

У наредном колу, Краснодар ће дочекати Челзи, док ће Севиља угостити Рен.

Семафор 1. кола Лиге шампиона:

Уторак:

Група Е

Челзи - Севиља 0:0

Рен - Краснодар 1:1 (Гираси 56 пенал - Рамирез 59)

Група Ф

Зенит – Бриж 1:2 (Хорват 74 – Денис 63, Де Кетеларе 90+3)

Лацио – Дортмунд 3:1 (Имобиле 6, Хиц аутогол 23, Акпа Акпро 76 - Халанд 71)

Група Г

Динамо Кијев – Јувентус 0:2 (Мората 46, 84)

Барселона – Ференцварош 5:1 (Меси пенал 27, Фати 42, Кутињо 52, Педри 82, Дембеле 89 - Хартин 70)

Група Х

ПСЖ - Манчестер Јунајтед 1:2 (Марсијал аутогол 55 - Фернандеш пенал 23, Рашфорд 87)

Лајпциг – Башакшехир 2:0 (Анхелињо 16, 20)