Real stradao u Madridu, Jović zamenjen, Nikolić do remija, Tadićev lob zaustavljen na gol liniji

6

Olimpijakos do pobede u nadoknadi, šampion Evrope Bajern ubedljiv

Fudbaleri Salcburga i Lokomotive iz Moskve odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici prvog kola Grupe A Lige šampiona.

Lokomotiva je povela golom Edera u 19. minutu, da bi domaćin preokrenuo rezultat golovima Dominika Soboslaja u 45. i  austrijskog reprezentativca Zlatka Junuzovića u 50. minutu.

Konačni rezultat 2:2 postavio je beloruski fudbaler Vitalij Lisakovič u 75 minutu.

Večeras se u Grupi A sastaju aktuelni Evrope, Bajern iz Minhena i Atletiko Madrid.

Salcburg u drugom kolu Lige šampiona gostuje ekipi Atletika, dok Lokomotiva dočekuje Bajern.

Na poluvremenu meča u Madridu Šahtjor je vodio 3:0.

Brzo se Real vratio u nastavku, Modrić je postigao lep gol, a onda je u 59. minutu Vinisijus zamenio Luku Jovića i nekoliko sekundi po ulasku ukrao rivalima loptu na 25 metara, ustremio se ka golu i posle solo prodora pogodio za 2:3.

Pokušavao je domaćin do kraja da izjednači, ali nije uspeo.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedom su počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Atletiko Madrid sa 4:0, u prvom kolu Grupe A.

Strelci za Bajern bili su Kingsli Koman u 28. i 72. minutu, Leon Gorecka u 41. i Korentin Toliso u 66. minutu.

Heroj Bajerna iz finala Lige šampiona, postigao je prvi gol u novoj sezoni. Džošua Kimih je ubacio loptu u šesnaesterac, a Koman je sjajno utrčao na peterac i lako savladao Jana Oblaka.

Koman je bio zaslužan i za drugi gol Bajerna. Prošao je po levoj strani, ušao u kazneni prostor i pored trojice igrača Atletika dodao loptu do Gorecke koji je pogodio za 2:0.

Atletiko je na početku drugog poluvremena, u 47. minutu, postigao gol, ali je taj pogodak Žoaa Feliksa poništen zbog ofsajda.

Toliso je sjajnim golom sa 25 metara u 66. minutu najavio ubedljivu pobedu Bajerna, a potvrdio je Koman šest minuta kasnije.

Fudbaleri Bajerna će u drugom kolu gostovati Lokomotivi, dok će Atletiko dočekati Salcburg.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras kao domaćini Porto sa 3:1, u prvom kolu Grupe C Lige šampiona.

Porto je dobro počeo meč i poveo golom Luisa Diasa u 14. minutu. Dias je odlično prošao odbranu Mančester sitija, ušao u šesnaesterac i preciznim šutem u donji levi ugao golmana Edersona pogodio mrežu.

Kapiten Porta Pepe je neoprezno startovao nad Rahimom Sterlingom u svom šesneastercu. Sudija Andris Trejmanis je nakon konsultovanja VAR-a dosudio penal, a Serhio Aguero je precizno šutirao u donji levi ugao i u 20. minutu izjednačio rezultat.

Mančester siti je u 65. minutu stigao do preokreta. Ilkaj Gundogan je izveo slobodan udarac sa 20 metara i postigao prelep pogodak.

Feran Tores u 73. minutu povećava prednost Sitija nakon što je primio loptu na deset metara od gola i precizno šutirao u desni ugao.

Modrić: Nismo ih potcenili, nismo bili dovoljno dobri

Fudbaler Real Madrida Luka Modrić rekao je večeras da njegova ekipa nije potcenila Šahtjor i dodao da je šampion Španije igrao bolje u drugom poluvremenu, ali da to nije bilo dovoljno.

"Znali smo da je Šahtjor dobra ekipa, nismo ih potcenili. Jednostavno rečeno, nismo dobro počeli utakmicu, postigli su prvi gol i pali smo. Mislim da nam je nedostajalo samopouzdanja. Izgledali smo bolje posle pauze, ali nismo zadovoljni svojom igrom", rekao je Modrić.

Fudbaleri Real Madrida su novu sezonu u Ligi šampiona počeli porazom na svom terenu od Šahtjora sa 3:2.

"Nismo bili dovoljno dobri. Igrali smo bolje u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno. Težak poraz, ali moramo da idemo dalje, brzo dolazi naredna utakmica, nema vremena za žaljenje", rekao je Modrić.

Real za vikend očekuje "klasiko" protiv Barselone, dok će u narednom kolu kolu Lige šampiona gostovati Borusiji Menhengladbah.

U istoj grupi, Olimpijakos je kao domaćin pobedio Olimpik iz Marseja 1:0.

Pobedonosni gol za Olimpijakos je postigao Koka u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

U narednom kolu, Mančester siti će gostovati Olimpiku iz Marselja, dok će Porto dočekati Olimpijakos.

Fudbaleri Intera i Borusije iz Menhengladbaha odigrali su večeras u Milanu nerešeno 2:2, u prvom kolu Grupe B Lige šampiona.

Inter je uspeo da kruniše bolju igru u 49. minutu golom Romelu Lukakua. Odbrana Borusije je loše reagovala i dozvolila da Lukaku neometano šutira sa pet metara i postigne gol.

U 63. minutu Borusija stiže do izjednačenja golom iz penala. Arturo Vidal je skrivio jedanesterac, a siguran izvođač je bio Rami Bensebajni.

Borusija preokreće rezultat u 84. minutu golom Jonasa Hofmana. On je izašao sam ispred golmana kome je kroz noge poslao loptu u gol.

Konačan rezultat postavljen je u 90. minutu drugim golom Lukakua, koji se najbolje snašao posle kornera i sa dva metra sproveo loptu u mrežu.

U narednom kolu, Inter će gostovati Šahtjoru, dok će Borusija iz Menhengladbaha dočekati Real Madrid.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras u gostima ekipu Ajaksa sa 1:0, u prvom kolu Grupe D Lige šampiona.

Pobedu Liverpulu doneo je autogolom Nikolas Taljafiko u 35. minutu.

U prvih 35 minuta meča nije bilo velikih uzbuđenja, šampion Engleske nije stvorio u tom periodu nijednu šansu, ali je u 35. minutu stigao do vođstva.

Sadio Mane je prošao sa strane, poslao je loptu na peterac, a Taljafiko je nespretno reagovao i poslao je u svoju mrežu.

U finišu prvog poluvremena sjajnu šansu za Ajaks propustio je Dušan Tadić. Srpski fudbaler je lobovao golmana gostiju, ali je loptu sa gol linije izbacio Fabinjo.

Posle dva minuta igre u nastavku, Ajaks je imao još jednu dobru priliku, ali je Devi Klasen pogodio samo stativu.

Do kraja meča bilo je prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao.

U drugom meču Grupe D, Atalanta je u gostima pobedila Mitjiland sa 4:0.

Italijanski tim je sva tri pogotka postigao u prvom poluvremenu kada je i rešio pitanje pobednika. Duvan Zapata je pogodio u 26. minutu, deset minuta kasnije u strelce se upisao Alehandro Gomes, a Luis Muriel u 42. minutu. Konačan rezultat postavio je Aleksej Mirančuk u 89. minutu.

U drugom kolu, Liverpul dočekuje Mitjiland, a Atalanta ekipu Ajaksa.

Semafor 1. kola Lige šampiona:

A grupa:

Salzburg - Lokomotiva (Mo) 2:2 (Soboslai 45, Junuzović 50 - Eder 19, Lisakovič 75)

Bajern - Atletiko Madrid 4:0 (Koman 28, 72, Gorecka 41, Toliso 66)

B grupa:

Real Madrid - Šahtjor 2:3 (Modrić 54, Žunior Vinisijus 59 - Tete 29, Varan 33. autogol, Solomon 42)

Inter - Borusija Menhengladbah 2:2 (Lukaku 49, 90 - Bensebaini 63. jedanaesterac, Hofman 84)

C grupa:

Mančester Siti - Porto 3:1 (Aguero 21. jedanaesterac, Gundogan 65, Tores 73 - Luis Diaz 14)

Olimpijakos - Marselj 1:0 (Koka 90+1)