Šest golova Menhengladbaha protiv Šahtjora, Real pobedio Inter

0

Alasane Plea postigao je het-trik u Ukrajini

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su u Kijevu domaći Šahtjor sa 6:0, u utakmici trećeg kola B grupe u Ligi šampiona.

Nemačka ekipa je povela golom Alasana Plee u osmom minutu, a u 17. minutu autogol je postigao Valerij Bondar.

Tri gola prednosti nemačkoj ekipi Plea je doneo u 26. minutu, a na samom kraju prvog poluvremena, u 44. minutu gol je postigao Rami Bensebajni.

U drugom poluvremenu ekipa iz Menhengladbaha postigla je još dva gola, prvo je strelac bio Lars Štindl u 65. minutu, da bi u 78. minutu Plea postigao svoj treći gol na utakmici i postavio konačan rezultat.

Igrači Real Madrida pobedili su na svom terenu Inter sa 3:2, u utakmici trećeg kola B grupe u Ligi šampiona.

Real je poveo u 25. minutu golom Karima Benzeme, a prednost je udvostručio Serhio Ramos u 33. minutu. To je bio njegov 100. gol za Real Madrid.

Inter je smanjio zaostatak u 35. minutu pogotkom Lautara Martinesa, a izjednačio je Ivan Perišić pogotkom u 68. minutu.

Pobedu Realu doneo je Rodrigo golom u 80. minutu.

Na tabeli Grupe B prva je Borusija iz Menhengladbaha sa pet bodova, a drugi je Šahtjor sa četiri, koliko ima i trećeplasirani Real. Inter je poslednji na tabeli bez pobede, sa dva boda.

Semafor B grupe 3. kola Lige šampiona:

Šahtjor – Borusija Menhengladbah 0:6 (Plea 8, 26, 78, Bondar  autogol 17, Bensebajni 44, Štindl 65)

Real Madrid - Inter 3:2 (Benzema 25, Ramos 33, Rodrigo 80 – Martines 35, Perišić 68)