Почетна / Фудбал / Лига шампиона

Барса и Јуве у осмини финала ЛШ, ПСЖ са креча сломио отпор Лајпцига

Фудбалери Барселоне пласирали су се у осмину финала Лиге шампиона, пошто су у Кијеву победили Динамо са 4:0, у утакмици четвртог кола Групе Г

Барселона је повела у 52. минуту голом Сержиња Деста, а затим је два гола постигао Мартин Брејтвејт у 57. минуту и 72. минуту када је био прецизан из пенала. Коначан резултат поставио је Антоан Гризман поготком у другом минуту надокнаде времена.

У другој утакмици у тој групи Јувентус је на свом терену победио Ференцварош са 2:1. На стадиону у Торину повео је Ференцварош голом Мирта Узунија у 19. минуту, а изједначио је Кристијано Роналдо у 39. Победу црно-белима донео је Алваро Мората голом у другом минуту надокнаде времена.

Барселона и Јувентус прошли су у осмину финала, два кола пре краја групне фазе. Барселона је прва на табели све четири победе и 12 бодова, Јувентус је други са девет бодова, а Динамо и Ференцварош имају по бод.

У петом колу, 2. децембра, Барселона ће играти на гостујућем терену против Ференцвароша, а Јувентус ће дочекати Динамо из Кијева.

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су на свом терену Бриж са 3:0, у утакмици четвртог кола Групе Ф у Лиги шампиона.

Двоструки стрелац био је Ерлинг Халанд, који је голове постигао у 18. и 60. минуту, а стрелац је био и Џејдон Санчо, у 60. минуту.

У другој утакмици у тој групи Лацио је на свом терену победио Зенит са 3:1. На Олимпијском стадиону у Риму двоструки стрелац био је Ћиро Имобиле, у трећем и 55. минуту, а гол за домаће постигао је и Марко Пароло у 22. минуту. Једини гол за руски тим постигао је Артјом Џјуба у 25. минуту.

На табели Групе Ф Борусија Дортмунд је прва са девет бодова, а Лацио на другом месту има бод мање. Бриж заузима треће место са четири бода, а последњи је Зенит са једним бодом.

У петом колу, 2. децембра, Борусија ће у Дортмунду играти против Лација, а Бриж ће дочекати Зенит.

Фудбалери Манчестер јунајтеда су вечерас као домаћини победили Башакшехир 4:1, у четвртом колу Групе Х Лиге шампиона.

Манчестер је повео у седмом минуту голом Бруна Фернандеша, који је одлично шутирао са ивице шеснеастерца.

Бруно Фенандеш је у 19. минуту постигао свој други гол и дуплирао предност Манчестера, након велике грешке голмана Башакшехира Мерта Гунока.

Трећи гол за Манчестер је постигао Маркус Рашфорд из пенала у 35. минуту. Боли Болинголи-Мбомбо је оштро стартовао управо на Рашфорду. Румунски судија Овидиу Хацеган је, након што је консултовао ВАР, показао на пенал.

Гол за Башакшехир је постигао Дениз Туруч у 75. минуту, из слободног ударца. Четврти гол за Манчестер је дао Данијел Џејмс у другом минуту судијске надокнаде.

У истој групи, Пари Сен Жермен је на свом терену победио Лајпциг 1:0. Пари Сен Жермен је повео голом Нејмара из пенала у 11. минуту, након сто је у шеснаестерцу оборен Анхел Ди Марија.

Манчестер је први на табели са девет бодова, Пари Сен Жермен и Лајпциг су освојили по шест, док је Башакшехир уписао три бода.

У наредном колу, Манчестер јунајтед ће дочекати Пари Сен Жермен, док ће Башакшехир угостити Лајпциг.