Grupa A: Bajern u osmini finala Lige šampiona

0

Fudbaleri Bajerna plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona pobedom na domaćem terenu protiv Salcburga 3:1, u utakmici četvrtog kola Grupe A Lige šampiona.

Klub iz Bavarske je poveo golom Roberta Levandovskog u 42. minutu, a Maksimilijan Vober je autogolom u 52. minutu povećao prednost Bajerna.

U 66. minutu drugi žuti karton na meču je dobio igrač Bajerna Mark Roka, a dva minuta kasnije Leroj Sane je postigao treći gol za domaću ekipu. Konačan rezultat postavio Mergim Beriša golom u 73. minutu.

U drugoj utakmici grupe, Atletiko iz Madrida i ekipa Lokomotive iz Moskve odigrali su nerešeno, bez golova 0:0.

Gol koji je postigao igrač Atletika, Koke je u 68. minutu poništen nakon pregledanja video snimka i ofsajda u kojem se našao igrač domaće ekipe.

Na tabeli Grupe A vodi Bajern sa sve četiri pobede i 12 bodova, Atletiko je drugi na tabeli sa pet bodova, treće mesto zauzima Lokomotiva sa tri boda, a na poslednjem mestu nalazi se Salcbrug sa jednim bodom.

U narednom kolu Atletiko Madrid dočekuje ekipu Bajerna, a Lokomotiva koju sa klupe vodi srpski trener Marko Nikolić, dočekuje Salcburg.