Rutinske pobede Juventusa i Barselone, Dinamo i Ferencvaroš nemoćni

0

Fudbaleri Juventusa pobedili su na svom terenu u Torinu Dinamo Kijev sa 3:0, u utakmici petog kola Grupe G u Ligi šampiona

Crno-beli su poveli u 21. minutu golom Federika Kijeze, na dodavanje Aleksa Sandra, a prednost je udvostručio Kristijano Ronaldo u 57. minutu, kada mu je asistent bio Alvaro Morata.

Morata je postavio konačan rezultat golom u 66. minutu, na asistenciju Kijeze. Ronaldo je postigao 750. gol u karijeri, od čega 132. u Ligi šampiona u 173 utakmice.

Utakmicu u Torinu sudila je Francuskinja Stefani Frapar i postala prva žena koja je sudila u najjačem muškom evropskom klupskom takmičenju.

U drugoj utakmici u toj grupi, Barselona je u Budimpešti pobedila Ferencvaroš sa 3:0. Španski tim poveo je u 14. minutu golom Antoana Grizmana, a šest minuta kasnije strelac je bio Martin Brejtvejt. Konačan rezultat postavio je Osman Dembele pogotkom iz penala u 28. minutu.

U ekipi Barselone nije bilo nekolicine standardnih prvotimaca, zbog povreda ali i odluke trenera Ronalda Kumana da ih odmori. Između ostalih, večeras nisu igrali Lionel Mesi, Filipe Kutinjo i golman Mark Andre ter Stegen.

Barselona i Juventus su u prošlom kolu obezbedili plasman u nokaut fazu. Posle pet utakmica u Grupi G Barselona je prva sa svih 15 bodova, Juventus ima tri boda manje, a po jedan bod sakupili su Dinamo Kijev i Ferencvaroš.

U poslednjem šestom kolu, 8. decembra, Barselona će u velikom derbiju dočekati Juventus, a Dinamo Kijev će biti domaćin Ferencvarošu, u duelu u kome će biti odlučeno ko će na proleće nastaviti takmičenje u Ligi Evropa.