ЛШ: Бајерн убедљив у Риму, маказице Жируа за победу Челзија

2

Сергеј Милинковић-Савић играо је до 81. минута за Римљане

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су вечерас у Риму екипу Лација са убедљивих 4:1, док је Челзи у Букурешту славио против Атлетико Мадрида са 1:0, у првим утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

Бајерн је већ после првог полувремена решио питање победника на овом мечу, а вероватно и у двомечу.

Шампион Европе је повео у деветом минуту голом Роберта Левандовског, после велике грешке Матеа Мусакија, на 2:0 повисио је Џамал Мусиала у 24. минуту ударцем са ивице казненог простора, а тачку на прво полувреме ставио је Лирој Сане у 42. минуту.

Бајерн је на самом почетку другог полувремена, у 47. минуту, стигао до још убедљивије предности пошто је после контранапада Франческо Ачерби погодио сопствену мрежу, а коначан резултат је два минута касније поставио Хоакин Кореа после соло акције.

У другом мечу, фудбалери Челзија су у Букурешту победили Атлетико Мадрид са 1:0.

Гостујући тим је доминирао током целог меча, имао је више лопту у поседу и више удараца ка голу, а ту предност материјализовао је у 68. минуту када је Оливије Жиру сјајним "маказицама" савладао немоћног Јана Облака.

Атлетико је меч завршио без ударца у оквир гола.

Реванш мечеви играју се 17. марта.

Kоментари (2)

Делије

Још један доказ да је лацио врхунац каријере Сергеја. На свакој иоле тежој утакмици нема га нигде, како у клубу, тако и у репрезентацију.