Почетна / Фудбал / Лига шампиона

После Звезде и Динама Шериф узео меру и Реалу у Мадриду, ПСЖ бољи од Ситија!

Порто декласиран од Ливерпула (1:5), Атлетико са играчем више побеио Милан (2:1) из пенала у 97. минуту

У Д групи Шахтјор и Интер су раније одиграли нерешено, а онда је Шериф у Мадриду приредио још једну сензацију, победио је Реал 2:1!

Голове су постигли Јакшибаев у 25. и Тил у 90. минуту. За Краљевски клуб погодио је Бензема у 65. из пенала. Још је ВАР у 72. поништио гол Бруна.

Екипа из Тираспоља једина је у групи са максималним учинком.

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су на свом терену Спортинг са 1:0, у другом колу Групе Ц Лиге шампиона.

Борусија је до вођства стигла голом Донијела Малена у 37. минуту. Он је примио лопту у шеснаестерцу, избио сам исперд голмана и погодио доњи леви угао гола Спортинга.

Раније данас, у истој групи, Ајакс је као домаћин победио Бешикташ са 2:0, головима Стевена Берхојса у 17. и Себатијана Алеа у 43. минуту.

Фудбалери Пари Сен Жермена победили су вечерас на свом терену екипу Манчестер ситија са 2:0, у мечу другог кола Групе А Лиге шампиона.

Француски тим је повео голом Идрисе Геја у осмом минуту, а најбољу прилику да изједначе гости су имали у 26. минуту, када је Рахим Стерлинг главом из петерца погодио пречку, а у наставку акције пречку је погодио и Бернардо Силва.

Коначан резултат на мечу поставо је својим првим голом за ПСЖ Лионел Меси у 74. минуту, ударцем са ивице шеснаестерца.

У истој групи Бриж је на гостовању победио Лајпциг са 2:1.

Домаћи тим је повео преко Кристофера Нкункуа у петом минуту, док је белгијски тим до победе дошао головима Ханса Ванакена у 22. и Матса Ритса у 41. минуту.

Атлетико Мадрид је на гостовању победио Милан са 2:1, у оквиру Групе Б.

Рафаел Леао је у 20. минуту довео домаћи тим у вођство, а италијански тим је девет минута касније због другог жутог картона Франка Кесија остао са играчем мање.

Гости су до преокрета дошли головима Антоана Гризмана у 84. минуту, и Луиса Суареса из пенала у седмом минуту надокнаде.

Ливерпул је у оквиру те групе на гостовању савладао Порто са 5:1.

Гости су повели голом Мохамеда Салаха у 18. минуту, а до полувремена у стрелце се уписао и Садио Мане (45. минут).

Салах је свој други гол постигао у 60. минуту, а једини гол за Порто постигао је Мехди Тареми у 75. минуту.

До краја меча два гола уписао је и Роберто Фирмино, у 77. и 81. минуту.